Ιταλία: Απώλεια με το "καλημέρα" για Ρόμα

Κυριακή, 23 Αυγούστου 2015 00:11
UPD:16:39
REUTERS/GIAMPIERO SPOSITO

Η Ρόμα προσπάθησε για την ανατροπή αλλά το μόνο που κατόρθωσε τελικά ήταν να γλιτώσει ένα βαθμό με το τέρμα του Αλεσάντρο Φλορέντσι στο 66ο λεπτό.

Η Ελλάς Βερόνα του Βαγγέλη Μόρα (βασικός) "φρέναρε" τη Ρόμα στο "Μαρκαντόνιο Μπεντεγκόντι", στην πρεμιέρα του φετινού Καμπιονάτο, υποχρεώνοντας τους "τζαλορόσι" σε ισοπαλία 1-1.

Η ομάδα του Ρούντι Γκαρσιά, που είχε επίσης βασικούς Κώστα Μανωλά και Βασίλη Τοροσίδη, βρέθηκε να κυνηγά στο σκορ μετά το γκολ του Μπόσκο Γιάνκοβιτς στο 61΄.

Αντίθετα, η άλλη ομάδα της ιταλικής πρωτεύουσας, η Λάτσιο, ξεκίνησε με νίκη επικρατώντας 2-1 της Μπολόνια στο "Ολίμπικο". Οι Λούκας Μπίλια στο 17΄ και Ρικάρντο Κίσνα στο 23΄ έγραψαν το 2-0, για να μειώσει στο 43΄ ο Ματέο Μανκόζου στο τελικό σκορ.