Σούπερ Λίγκα: Μοιράστηκαν τους βαθμούς, Πανθρακικός και Αστέρας Τρίπολης (1-1)

Κυριακή, 03 Νοεμβρίου 2013 19:12
UPD:20:10
ΑΠΕ-ΜΠΕ/STR

Φάση από τον αγώνα του Πανθρακικού με τον Αστέρα Τρίπολης.

Για δεύτερο διαδοχικό εντός έδρας παιχνίδι ο Πανθρακικός δεν εκμεταλλεύτηκε την έδρα του. Μετά την ήττα από τον ΠΑΟΚ, η ομάδα της Κομοτηνής παραχώρησε ισοπαλία στον Αστέρα Τρίπολης (1-1), στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

Πριν από μία εβδομάδα ο ΠΑΟΚ πέρασε από την Κομοτηνή με το επιβλητικό 3-0. Η ομάδα του Άκη Μάντζιου δεν τα κατάφερε ούτε σήμερα απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης, που με το εκπληκτικό γκολ του Ουσέρο στο 60΄ κατάφερε να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας και να μείνει για 2η συνεχόμενη αγωνιστική αήττητος (προερχόταν από το 2-0 επί του Λεβαδειακού).

Οι γηπεδούχοι που προηγήθηκαν πολύ νωρίς με το Τζ'άνη (7΄)  έμειναν με παίκτη λιγότερο στο 63ο λεπτό,  λόγω της αποβολής του Σαρακατσάνου με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Δώδεκα λεπτά πριν το τέλος, η αριθμητική ισορροπία στον αγωνιστικό χώρο αποκαταστάθηκε, καθώς αποβλήθηκε από τους Αρκάδες ο Γκοιάν, επίσης με δεύτερη κίτρινη.