Βλέπει πλέι οφ ο ΠΑΣ Γιάννινα μετά τη νίκη (2-0) με Πλατανιά

Κυριακή, 10 Απριλίου 2016 21:27
UPD:21:37
INTIME SPORTS/ΠΑΠΠΑ ΒΟΥΛΑ

Ήταν ένα παιχνίδι ανάμεσα σε δύο ομάδες που είχαν την ίδια βλέψη, δηλαδή τα πλέι οφ κι αυτό υπό προϋποθέσεις, με τους βαθμούς να καταλήγουν τελικά στην ομάδα της Ηπείρου.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα ανέβηκε στην έκτη θέση της βαθμολογίας μετά την αποψινή νίκη του στους «Ζωσιμάδες» επί του Πλατανιά με 2-0, μία αγωνιστική πριν λήξει η κανονική περίοδος στη Σούπερ Λίγκα.

Ο ΠΑΣ πήρε το προβάδισμα στο 23΄, όταν ο Τζημόπουλος έβγαλε την κάθετη πάσα προς τον Ίλιτς, με τον Σέρβο να αποφεύγει το τεχνητό οφσάιντ και να βρίσκει στο δεύτερο δοκάρι τον Μανιά, που έγραψε το 1-0 με πλασέ.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Κρήτες μπήκαν αποφασισμένοι για την ανατροπή, είχαν τον έλεγχο του αγώνα και πίεσαν αρκετά τους γηπεδούχους, αλλά έπεσαν πάνω στον Περιστερίδη, που επενέβη σωτήρια σε ψαλίδι του Μιλούνοβιτς στο 53΄ και σε σουτ του Ντίνα στο 62΄.

Στο 81ο λεπτό ένα απρόοπτο πρόβλημα με το φωτισμό του γηπέδου έγινε αιτία διακοπής του αγώνας για ένα 20λεπτο, αλλά με την επανέναρξή του και συγκεκριμένα στο 84΄ οι γηπεδούχοι «καθάρισαν» με τη νίκη, όταν ο Ηλιάδης έβγαλε τον Μανιά απέναντι στον Σωτηρίου κι εκείνος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του αλλά και τα δικά του.