Super League: Ο Γιουσούφ «έσωσε την παρτίδα» στις καθυστερήσεις (1-1) με τη Ξάνθη

Κυριακή, 10 Απριλίου 2016 21:00
UPD:21:04
ACTION IMAGES PRESS AGENCY/ACTION IMAGES

Με γκολ του Γιουσούφ στο 93΄ η Βέροια αναδείχθηκε ισόπαλη, 1-1, με τη Ξάνθη.

Το αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι στην πρωτεύουσα της Ημαθίας δεν ανέδειξε νικητή με το συγκρότημα του Δημήτρη Ελευθερόπουλου να καταφέρνει στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων να παίρνει το βαθμό της ισοπαλίας με το γκολ του Γιουσούφ.

Πολύ μεγάλη ευκαιρία έχασε η Ξάνθη στο 7΄ με τον Καντιμοίρη να κάνει μεγάλη απόκρουση στην κεφαλιά του Καρυπίδη. Η ανωτερότητα της ακριτικής ομάδας καρποφόρησε στο 29΄ μετά από πολλά σουτ και κόντρες στα σώματα των παικτών ο Γούτας ήταν αυτός που έδωσε το προβάδισμα στους Ακρίτες (1-0).

Στην πρώτη τελική φάση της Βέροιας μετά το γκολ του Γούτα στο 40΄ ο Μαγέφσκι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, αλλά σωστά δε μέτρησε το γκολ καθώς ο μέσος των γηπεδούχων ήταν εκτεθειμένος.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Νιέτο έχασε τεράστια ευκαιρία στο 60΄ για να «καθαρίσει» το παιχνίδι για λογαριασμό της Ξάνθης, όταν πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του αλλά νικήθηκε στο τετ-α-τετ που είχε με τον Καντοιμίρη.