Updated:22:23
ΑΠΕ-ΜΠΕ/ΜΠΑΡΜΠΑΡΟΥΣΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ

Πανηγυρισμοί για τους παίκτες του ΠΑΟΚ.

22:23Κυριακή 06 Οκτωβρίου 2013

Αυτά από εμάς, σας ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας για τη γραπτή LIVE μετάδοση του αγώνα. Καλό σας βράδυ!

Το... γύρισε με την εμπειρία του

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ (Μπεργκ 22') ο ΠΑΟΚ κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι κόντρα στον Παναθηναϊκό στην κατάμεστη Τούμπα, με τον Στοχ (28') να ισοφαρίζει και τον Αθανασιάδη (47') να ολοκληρώνει την ανατροπή. Μεγάλη ευκαιρία των «πράσινων» για τον βαθμό, αλλά ο Μπεργκ αστόχησε σε πέναλτι στο 80ο λεπτό. Ο «Δικέφαλος του Βορρά» έφτασε τους 16 βαθμούς, τρεις λιγότερους από τον Ολυμπιακό. Πολύ καλό παιχνίδι με τους «μικρούς» του Γιάννη Αναστασίου να κερδίζουν τις εντυπώσεις απέναντι στους πιο έμπειρους παίκτες των γηπεδούχων, που ήταν ουσιαστικοί στο πρώτο μεγάλο ντέρμπι της φετινής Σούπερ Λιγκ.

22:19Κυριακή 06 Οκτωβρίου 2013

Τέλος της σπουδαίας, από όλες τις απόψεις, αναμέτρησης. 2-1 ο ΠΑΟΚ υπέρ του Παναθηναϊκού

22:16Κυριακή 06 Οκτωβρίου 2013

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

22:14Κυριακή 06 Οκτωβρίου 2013

«Τρώνε» τον χρόνο οι παίκτες του ΠΑΟΚ, πλησιάζει στη λήξη του ο αγώνας

22:06Κυριακή 06 Οκτωβρίου 2013

Το χάνει ο Μπεργκ. Παρέμεινε το 2-1 υπέρ του ΠΑΟΚ!!!

22:05Κυριακή 06 Οκτωβρίου 2013

Δεν δόθηκε κάρτα. Μπήκε ο Λούκας, βγήκε ο Νίνης

Ο Κίτσιου βρήκε τη μπάλα με το χέρι και ο κύριος Θάνος καταλόγισε την παράβαση

22:04Κυριακή 06 Οκτωβρίου 2013

80': Πανδαιμόνιο στην περιοχή του ΠΑΟΚ και πέναλτι υπέρ του Παναθηναϊκού!!!

Ευκαιρία για τον ΠΑΟ, η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ

Ο Κωνσταντινίδης πέρασε στη θέση του Σαλπιγγίδη λίγο νωρίτερα

22:03Κυριακή 06 Οκτωβρίου 2013

Αλλαγή στην αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Ντίνας πέρασε εκτός, ο Φιγκερόα εντός

22:00Κυριακή 06 Οκτωβρίου 2013

O Καπίνο κράτησε ζωντανό τον ΠΑΟ, αποκρούοντας ενέργεια του Στοχ

75': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ

21:54Κυριακή 06 Οκτωβρίου 2013

Ο Σαλπιγγίδης νικήθηκε από τον Καπίνο, ο Αθανασιάδης πήρε το ριμπάουντ, αλλά δεν το επωφελήθηκε

Διπλή χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ

21:50Κυριακή 06 Οκτωβρίου 2013

65': Κίτρινη στον Τζιώλη για φάουλ στον Ατζαγκούν

21:47Κυριακή 06 Οκτωβρίου 2013

Πανηγυρισμοί για τους παίκτες του ΠΑΟΚ.ΑΠΕ-ΜΠΕ/ΜΠΑΡΜΠΑΡΟΥΣΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ
21:46Κυριακή 06 Οκτωβρίου 2013

Ο Στοχ ισοφάρισε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

ΑΠΕ-ΜΠΕ/ΜΠΑΡΜΠΑΡΟΥΣΗΣ ΣΩ

Ο Μπεργκ πανηγυρίζει για το  γκολ με το οποίο άνοιξε το σκορ για τους «πράσινους» στο 21'.

21:44Κυριακή 06 Οκτωβρίου 2013

Ο Ατζαγκούν πέρασε στη θέση του Μέντες

Ο Μπεργκ βγήκε τετ-α-τετ με τον Χακόμπο, ο Ισπανός κέρδισε τον Σουηδό, που έγινε εκ νέου αποδέκτης της μπάλας αλλά δεν μπόρεσε να τη στείλει στα δίχτυα προ κενής εστίας γιατί έχασε την ισοροπία του

21:43Κυριακή 06 Οκτωβρίου 2013

Τρομερή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό

21:40Κυριακή 06 Οκτωβρίου 2013

54': Σουτ του Σαλπιγγίδη έξω από την περιοχή, μπλόκαρε σταθερά ο Καπίνο

21:35Κυριακή 06 Οκτωβρίου 2013

Στη φάση του γκολ ο Λίνο βρήκε τον Αθανασιάδη, που με κεφαλιά ολοκλήρωσε την ανατροπή για τον ΠΑΟΚ

21:32Κυριακή 06 Οκτωβρίου 2013

47' ΓΚΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ με τον Αθανασιάδη

21:31Κυριακή 06 Οκτωβρίου 2013

Σέντρα στο δεύτερο μέρος

21:30Κυριακή 06 Οκτωβρίου 2013

Ξεκινάει το δεύτερο μέρος χωρίς αλλαγές από τις δύο πλευρές

21:18Κυριακή 06 Οκτωβρίου 2013

Καλός ρυθμός και μοιρασμένα... κουκιά στην Τούμπα

Στο 1-1 βρίσκονται στο ημίχρονο της μεταξύ τους αναμέτρησης στην Τούμπα, ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκός. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με κεφαλιά του Μάρκους Μπεργκ στο 22ο λεπτό, αλλά οι γηπεδούχοι απάντησαν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μίροσλαβ Στοχ στο 28' (στην παράβαση υπέπεσε ο Ρισβάνης πάνω στον Σαλπιγγίδη). Καλός ρυθμός στο παιχνίδι, αποχώρησε τραυματίας ο Κλωναρίδης για το «τριφύλλι» και τη θέση του πήρε ο Ντίνας.

21:15Κυριακή 06 Οκτωβρίου 2013

Τέλος ημιχρόνου. ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 1-1 με τα τέρματα των Μπεργκ στο 22' και Στοχ (πέναλτι) στο 28'

21:14Κυριακή 06 Οκτωβρίου 2013

Έχει δοθεί ένα λεπτό καθυστερήσεων, δεν θα αργήσει να σφυρίξει ο κύριος Θάνος για το ημίχρονο

21:07Κυριακή 06 Οκτωβρίου 2013

Κίτρινη στον σκόρερ του Παναθηναϊκού, Μπεργκ, για μαρκάρισμα στον Λάζαρ

21:04Κυριακή 06 Οκτωβρίου 2013

Πολύ ωραία η αναμέτρηση, ενώ έχουν συμπληρωθεί τα πρώτα 35 λεπτά. Θυμίζουμε, προηγήθηκε ο Παναθηναϊκός με κεφαλιά του Μπεργκ στο 22', ισοφάρισε ο Στοχ στο 27' μετά από πέναλτι του Ρισβάνη στον Σαλπιγγίδη

21:00Κυριακή 06 Οκτωβρίου 2013

Το σκορ έχει γίνει 1-1 στην Τούμπα, με τον Ρισβάνη να ανατρέπει τον Σαλπιγγίδη εντός περιοχής, τον Στοχ να αναλαμβάνει την εκτέλεση πέναλτι και να μην αστοχεί από την άσπρη βούλα.

20:53Κυριακή 06 Οκτωβρίου 2013

24': Τώρα η αλλαγή του Κλωναρίδη από τον Ντίνα

ΓΚΟΟΟΛ ο Παναθηναϊκός

Συμπλήρωση 20 λεπτών αγώνα με τον Τριανταφυλλόπουλο να προσπαθεί να απειλήσει αλλά τον Χακόμπο να μπλοκάρει σταθερά την κεφαλιά του Έλληνα αμυντικού

20:48Κυριακή 06 Οκτωβρίου 2013

18': Ο Τζιώλης είχε την ευκαιρία για ένα καλό σουτ αλλά κλώτσησε αέρα από το ύψος της μεγάλης περιοχής

20:47Κυριακή 06 Οκτωβρίου 2013

Πλέον ο ΠΑΟΚ έχει φέρει στα μέτρα του το παιχνίδι.

20:46Κυριακή 06 Οκτωβρίου 2013

Ο Κίτσιου απείλησε στο 16' με επικίνδυνη σέντρα, αλλά ο Ρισβάνης απομάκρυνε

20:43Κυριακή 06 Οκτωβρίου 2013

13':Λάθος από τον Λάζαρ, έκοψε ο Χακόμπο πριν γίνουν επικίνδυνα τα πράγματα

20:40Κυριακή 06 Οκτωβρίου 2013

Φτάσαμε στο δέκατο λεπτό της συνάντησης, πάντα στο 0-0

20:39Κυριακή 06 Οκτωβρίου 2013

Κάνει προθέρμανση ο Ντίνας, ίσως να αποχωρήσει ο Κλωναρίδης που χτύπησε

Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, μετά από κακό υπολογισμό του Καπίνο. Ο Λίνο γύρισε στον Σαλπιγγίδη, αλλά εκείνος νικήθηκε από τον Έλληνα τερματοφύλακα

20:34Κυριακή 06 Οκτωβρίου 2013

Κόρνερ για τον ΠΑΟ

20:29Κυριακή 06 Οκτωβρίου 2013

Ο ΠΑΟΚ στη σέντρα

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι

Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων άφησαν λουλούδια μπροστά στη Θύρα 4, εις μνήμην των αδικοχαμένων οπαδών του ΠΑΟΚ στα Τέμπη

20:27Κυριακή 06 Οκτωβρίου 2013

Εξαιρετική ατμόσφαιρα στην Τούμπα

Μπήκαν στο γήπεδο οι δύο ομάδες

Ο ΠΑΟΚ τίμησε τον Λέανδρο Συμεωνίδη πριν την έναρξη της αναμέτρησης, ο οποίος πέτυχε το πρώτο τέρμα του «Δικεφάλου του Βορρά» στην Α’ Εθνική. 67 τέρματα για τον Έλληνα παλαίμαχο σε 327 συμμετοχές.

20:24Κυριακή 06 Οκτωβρίου 2013

Ο κύριος Θάνος (Γρεβενών) θα είναι ο διαιτητής της αναμέτρησης, με βοηθούς τους Χαρίση (Γρεβενών) και Κούλα (Ξάνθης)

20:22Κυριακή 06 Οκτωβρίου 2013

Από την άλλη πλευρά ο Γιάννης Αναστασίου επέλεξε την εξής ενδεκάδα: Καπίνο, Τριανταφυλλόπουλος , Ρισβάνης, Σίλντενφελντ, Νάνο, Μέντες, Λαγός, Πράνιτς, Ζέκα, Κλωναρίδης, Μπεργκ.

20:18Κυριακή 06 Οκτωβρίου 2013

Το σύνολο του Χουμπ Στέφενς προέρχεται από την ισοπαλία κόντρα στον ΟΦΗ με σκορ 1-1.

20:17Κυριακή 06 Οκτωβρίου 2013

Οι γηπεδούχοι θα ξεκινήσουν την αναμέτρηση με τους εξής 11: Χακόμπο, Κίτσιου, Λίνο, Βίτορ, Κατσουράνης, Τζιόλης, Λάζαρ, Νίνης, Στοχ, Αθανασιάδης, Σαλπιγγίδης

20:15Κυριακή 06 Οκτωβρίου 2013

Με ντέρμπι ολοκληρώνεται αυτή η αγωνιστική, με τον ΠΑΟΚ να θέλει να επωφεληθεί της κατάμεστης Τούμπας για το τρίποντο και τον Παναθηναϊκό να επιθυμεί τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα.