Σούπερ Λίγκα: Νέα απώλεια στη Νέα Σμύρνη ο Πανιώνιος, 0-0, με τον Πλατανιά

Κυριακή, 15 Μαρτίου 2015 19:08
UPD:19:14
ACTION IMAGES PRESS AGENCY/ΘΑΝΑΣΗΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ

Οι δύο ομάδες εξακολουθούν να παλεύουν για την αποφυγή του υποβιβασμού, με τους «κυανέρυθρους» να προπορεύονται κατά ένα βαθμό (29 έναντι 28) και τα πράγματα να δυσκολεύουν ακόμη περισσότερο στη συνέχεια.

Η αποχώρηση του Γιάννη Χριστόπουλου από τον πάγκο, δεν εμπόδισε τον Πλατανιά να πάρει «χρυσό» βαθμό στη Νέα Σμύρνη από τον Πανιώνιο (0-0), στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

Όπως συμβαίνει στα περισσότερα ματς που έχει δώσει επί των ημερών του Μαρίνου Ουζουνίδη στον πάγκο του, ο Πανιώνιος ήταν ανώτερος από τον αντίπαλό του, έχασε αρκετές ευκαιρίες, είχε δοκάρι, αλλά οι παίκτες του σε ένα ακόμη παιχνίδι δεν ήταν αποτελεσματικοί στην τελική προσπάθεια.

Το ίδιο συνέβη και στο σημερινό ματς με τον Πλατανιά. Οι «κυανέρυθροι» μπήκαν δυνατά στο ματς, πήραν από την αρχή την πρωτοβουλία και στο 19΄ «άγγιξαν» το γκολ με το σουτ του Γιάννου. Η μπάλα είχε πορεία προς τα δίχτυα, παρενέβη ο Μπουμάλ και στη συνέχεια απομάκρυναν οι αμυντικοί των φιλοξενούμενων.

Νέα μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους στο 30ό λεπτό, με το μακρινό σουτ του Φούντα να σταματάει στο δοκάρι του Ολιμπά. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, με τους φιλοξενούμενους να επιζητούν ξεκάθαρα το βαθμό της ισοπαλίας και τους γηπεδούχους να μη βρίσκουν εύκολα τους διαδρόμους προς την περιοχή του Ολιμπά.

Το γκολ δεν ήρθε για καμία ομάδα, με τους Χανιώτες να πανηγυρίζουν το βαθμό της ισοπαλίας και τους Νεοσμυρνιώτες να φεύγουν με... σκυμμένα τα κεφάλια από τον αγωνιστικό χώρο.