Σούπερ Λίγκα: Εργοτέλης-Καλλονή 3-0

Κυριακή, 13 Απριλίου 2014 21:02
UPD:21:05
ΑΠΕ-ΜΠΕ/ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΡΑΠΑΝΗΣ

Με νίκη ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του στη Σούπερ Λίγκα ο Εργοτέλης, που επικράτησε στο «Παγκρήτιο» στάδιο της Καλλονής 3-0 και κατέλαβε την άκρως τιμητική 7η θέση.

Σε ένα παιχνίδι χωρίς βαθμολογικό κίνητρο για τους δύο αντίπαλους και με την ομάδα της Λέσβου να έχει παραταχθεί με αρκετούς νέους ποδοσφαιριστές, το συγκρότημα του Μαρίνου Ουζουνίδη έφτασε στο 1-0 με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπουχαλάκη στο 29΄, ο οποίος είχε αντικαταστήσει λίγο νωρίτερα τον τραυματία Ιμπραΐμ.

Στο 37ο λεπτό οι «κιτρινόμαυροι» διπλασίασαν τα τέρματά τους «κλειδώνοντας» ουσιαστικά από νωρίς τη νίκη, όταν ο Κούμπικ ελίχθηκε έξω από την περιοχή και με ωραίο τεχνικό σουτ έστειλε την μπάλα στη δεξιά γωνία του Σιδεράκη.

Το τελικό αποτέλεσμα σε ένα «χαλαρό» παιχνίδι σημείωσε ο Διαμαντάκος, ο οποίος σκόραρε με ωραία προσπάθεια στο 64ο λεπτό.