«Πολυβόλο» η Μπάγερν, 5-1, τη Σάλκε

Σάββατο, 01 Μαρτίου 2014 21:38
UPD:21:56
REUTERS/MICHAELA REHLE

Το σκορ στα πρώτα 28 λεπτά ήταν ήδη στο 4-0 υπέρ των γηπεδούχων, από τα γκολ των Αλάμπα στο 3΄, Ρόμπεν (14, 28΄) και Μάντζουκιτς στο 24΄.

Καμία ομάδα δε μπορεί να αντισταθεί στη Μπάγερν. Οι «Βαυαροί» διέλυσαν τη Σάλκε με 5-1 στο Μόναχο, στο τελευταίο χρονικά ματς του «κυρίως μενού» της 23ης αγωνιστικής και διεύρυναν τη διαφορά από τη δεύτερη Ντόρτμουντ στους 20 βαθμούς!

Το σκορ στα πρώτα 28 λεπτά ήταν ήδη στο 4-0 υπέρ των γηπεδούχων, από τα γκολ των Αλάμπα στο 3΄, Ρόμπεν (14, 28΄) και Μάντζουκιτς στο 24΄. Στην επανάληψη ο Ρόμπεν πέτυχε κι άλλο ένα γκολ με πέναλτι στο 77΄, ενώ στο 64΄ είχε μειώσει η Σάλκε με το αυτογκόλ του Ραφίνια.

Ο Κυριάκος Παπαδόπουλος ξεκίνησε στην αρχική ενδεκάδα των «βασιλικών μπλε», αλλά στο 76΄ αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα (υπέπεσε σε πέναλτι στο Μάντζουκιτς).