Μοιρασιά στη Ριζούπολη για Απόλλωνα και Παναιτωλικό

Κυριακή, 20 Οκτωβρίου 2013 20:10
UPD:20:15
ΑΠΕ-ΜΠΕ/ΣΠΥΡΟΣ ΧΟΡΧΟΥΜΠΑΣ

Μοιράστηκαν τους βαθμούς στη Ριζούπολη Απόλλωνας Σμύρνης και Παναιτωλικός, που αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Η «Ελαφρά Ταξιαρχία» ευτύχησε να πάρει το προβάδισμα στην πρώτη φάση του αγώνα και μάλιστα χωρίς να σκοράρει ποδοσφαιριστής της, καθώς φρόντισε γι΄ αυτό ο Μπόγιοβιτς, που μετά από κόρνερ του Γκουέλα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Η συνέχεια, ωστόσο, ανήκε στους φιλοξενούμενους, που είχαν κάποιες καλές στιγμές για να φτάσουν στην ισοφάριση. Συγκεκριμένα, το σουτ του Μπίκεϊ στο 21΄ έστειλε την μπάλα να περάσει δίπλα από το δοκάρι του Τζόρβα, στο 30΄ ο διεθνής τερματοφύλακας επενέβη στο σουτ του Κούσα, ενώ στο 31΄ ο Τζόρβας έκανε νέα σπουδαία απόκρουση, στην κεφαλιά του Καμαρά.

Οι παίκτες του Μάκη Χάβου συνέχισαν να πιέζουν και στην επανάληψη και τελικά ανταμείφθηκαν με την ισοφάριση στο 74ο λεπτό, από σέντρα-σουτ του Μελισσά που σημείωσε ένα εντυπωσιακό αλλά και ολίγον τυχερό γκολ.