Δευτέρα, 23 Σεπτεμβρίου 2013 00:13
UPD:00:28
REUTERS/JAVIER BARBANCHO

Η Ρεάλ επικράτησε στη Μαδρίτη με 4-1 της Χετάφε.

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, εν τούτοις η Ρεάλ επικράτησε στη Μαδρίτη με 4-1 της Χετάφε για την 5η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος και παρέμεινε στο κατόπι των πρωτοπόρων Μπαρτσελόνα και Ατλέτικο, από τις οποίες απέχει δύο βαθμούς.

Στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου» ο Λαφίτα έκανε το 0-1 στο 5ο λεπτό, όμως ο Πέπε ισοφάρισε στο 19΄, ο Ρονάλντο έγραψε το 2-1 με πέναλτι στο 33΄, ο Ίσκο το 3-1 στο 59΄ και ο Πορτογάλος, εκ νέου, διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στις καθυστερήσεις.

REAL MADRID C.F.

Ο Κάρλο Αντσελότι για τη νίκη της Ρεάλ Μαδρίτης

Στο «Μεστάγια» η Βαλένθια επέστρεψε στις νίκες ύστερα από τέσσερις συνεχείς ήττες, καθώς επιβλήθηκε με 3-1 της Σεβίλης χάρις σε δύο γκολ του Ζόνας (32΄, 73΄) κι ένα του Ρουΐθ (82΄), ενώ για τους Ανδαλουσιάνους είχε ισοφαρίσει ο Γκαμεϊρό (51΄). Τέλος, στο 0-0 έμειναν η Θέλτα με τη Βιγιαρεάλ και η Μπέτις με τη Γρανάδα.