Πέμπτη, 27 Φεβρουαρίου 2014 23:00
Updated:21:46
EPA/TIAGO PETINGA

Το γκολ του Γκαϊτάν.

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την προσπάθεια του ΠΑΟΚ για ανατροπή και πρόκριση εις βάρος της Μπενφίκα στη Λισσαβώνα.

21:46Πέμπτη 27 Φεβρουαρίου 2014

Καλησπέρα σας, είμαι ο Τόλης Χριστοφοράκης και μαζί θα παρακολουθήσουμε την προσπάθεια του ΠΑΟΚ για ανατροπή και πρόκριση εις βάρος της Μπενφίκα στη Λισσαβώνα

21:48Πέμπτη 27 Φεβρουαρίου 2014

Η Μπενφίκα με γκολ του Λίμα πανηγύρισε τη νίκη μέσα στην Τούμπα στο πρώτο παιχνίδι με σκο 1-0

21:51Πέμπτη 27 Φεβρουαρίου 2014

Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων
Μπενφίκα: Αρτούρ, Λουιζάο, Μάξι Περέιρα, Γκαράι, Σίλβιο, Ρούμπεν Αμορίμ, Ντζούρισιτς, Γκαιτάν, Αντρέ Γκόμεζ, Καρντόζο, Σάλβιο
ΠΑΟΚ: Γλύκος, Λίνο, Κίτσιου, Κατσουράνης, Ινσαουράλδε, Μαντούρο, Κάτσε, Λάζαρ, Ολίσε, Λούκας, Αθανασιάδης

21:52Πέμπτη 27 Φεβρουαρίου 2014

Στον πάγκο για τον ΠΑΟΚ οι Γκσπούρνινγκ. Στοχ, Βούκιτς, Τζαβέλλας, Σκόνδρας, Γεωργιάδης, Νίνης

21:53Πέμπτη 27 Φεβρουαρίου 2014

Ενώ για την Μπενφίκα οι Πάολο Λόπεζ, Βιτόρια, Σικουεϊρά, Φέισα, Λίμα, Ροντρίγκο, Μάρκοβιτς

Οι δύο ομάδες έχουν ολοκληρώσει το καθιερωμένο ζέσταμά τους και έχουν αποχωρήσει για τα αποδυτήρια

21:59Πέμπτη 27 Φεβρουαρίου 2014

Το «Ντα Λουζ» δεν έχει γεμίσει αλλά στις εξέδρες του βρίσκονται και περίπου 1000 φίλοι του ΠΑΟΚ για να ενισχύσουν την προσπάθεια της ομάδας του Χουμπ Στέφενς για πρόκριση στους «16» του Γιουρόπα Λιγκ

22:02Πέμπτη 27 Φεβρουαρίου 2014

Ενα τεράστιο πανό από τους οπαδούς της Μπενφίκα προς τιμήν του Κολούνα, ο οποίος έφυγε από τη ζωή. Ήταν μια από τις πιο εμβληματικές φυσιογνωμίες της μεγάλης ομάδας των Πορτογάλων τη δεκαετία του '60

22:03Πέμπτη 27 Φεβρουαρίου 2014

Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει η αναμέτρηση

22:04Πέμπτη 27 Φεβρουαρίου 2014

Εν τω μεταξύ στα ματς που ολοκληρώθηκαν πριν λίγο ξεχώρισε η πρόκριση της Πόρτο με σκορ 3-3 μέσα στην Φρανκφούρτη κόντρα στην Αϊντραχτ, της Λουντογκόρετς επίσης με ισοπαλία 3-3 εντός έδρας με αντίπαλο τη Λάτσιο και η νίκη 2-0 της Μπέτις επί της Ρούμπιν Καζάν εκτός έδρας

22:05Πέμπτη 27 Φεβρουαρίου 2014

Ξεκίνησε το ματς με τον ΠΑΟΚ στην σέντρα

22:09Πέμπτη 27 Φεβρουαρίου 2014

Κυκλοφορία της μπάλας από την Μπενφίκα στα πρώτα λεπτά

22:15Πέμπτη 27 Φεβρουαρίου 2014

Καλή στιγμή για την Μπενφίκα το δεκάλεπτο με τον Καρντόζο να ξεπερνά και τον Γλύκο όμως να φεύγει αρκετά πλάγια και να μην μπορεί να πλασάρει σωστά

22:17Πέμπτη 27 Φεβρουαρίου 2014

Σέντρα του Λίνο από τα αριστερά στο 13ο λεπτό, μπλόκαρε ο Αρτούρ

22:19Πέμπτη 27 Φεβρουαρίου 2014

Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!

Στο 14ο λεπτό ο Λούκας σούταρε δυνατά, ο Αρτούρ έχασε την μπάλα από τα χέρια του, όμως πρόλαβε να την μπλοκάρει πριν αυτή περάσει τη γραμμή!

22:20Πέμπτη 27 Φεβρουαρίου 2014

Από τα δύο τηλεοπτικά ριπλέι, φαίνεται ότι η μπάλα δεν πέρασε τη γραμμή του Αρτούρ

22:32Πέμπτη 27 Φεβρουαρίου 2014

Από κακό διώξιμο της μπάλας από τον Κατσουράνη, ο Γκαϊτάν δεν κατάφερε να νικήσει τον Γλύκο

22:37Πέμπτη 27 Φεβρουαρίου 2014

Φάουλ σε καλή θέση για την Μπενφίκα

22:38Πέμπτη 27 Φεβρουαρίου 2014

Ο Ολίσε με τον Σίλβιο σε φάση του αγώνα.

Eurokinissi

Εκπληκτική απόκρουσε από τον Γλύκο στο σουτ του Καρντόζο. Χάιλαϊτ της χρονιάς!

Κρατάει ο ΠΑΟΚ

Η Μπενφίκα πίεζε ανα διαστήματα αλλά ο ΠΑΟΚ άντεξε στο πρώτο ημίχρονο και κράτησε το μηδέν στην άμυνα. Ο Γλύκος πραγματοποίησε τρεις σωτήριες επεμβάσεις με κορυφαία αυτή στο φάουλ του Καρντόζο, όπου η μπάλα κόντραρε και άλλαξε πορεία. Η ομάδα του Χουμπ Στέφενς οφείλει να ρισκάρει στην επανάληψη προκειμένου να πετύχει το πολυπόθητο γκολ.

22:53Πέμπτη 27 Φεβρουαρίου 2014

22:54Πέμπτη 27 Φεβρουαρίου 2014

22:55Πέμπτη 27 Φεβρουαρίου 2014

Ο Γκαϊτάν εναντίον των Κίτσιου και Ολίσε.

Eurokinissi
22:59Πέμπτη 27 Φεβρουαρίου 2014

23:04Πέμπτη 27 Φεβρουαρίου 2014

Ο Τζούριτσιτς με τον Μαντούρο σε φάση του αγώνα.

23:14Πέμπτη 27 Φεβρουαρίου 2014

Ο Κατσουράνης πήρε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι όμως ο Μαντούρο δεν πρόλαβε την μπάλα προ κενής εστίας

23:30Πέμπτη 27 Φεβρουαρίου 2014

Ο Ελληνας αμυντικός ανέτρεψε τον Λίμα λίγο έξω από την περιοχή και ο διαιτητής από τη στιγμή που έδωσε το φάουλ, σωστά έδειξε και την κόκκινη κάρτα αφού ήταν τελευταίος παίκτης

Γκολ για την Μπενφίκα

23:31Πέμπτη 27 Φεβρουαρίου 2014

Ο Γκαϊτάν εκτέλεσε υπέροχα το φάουλ με το αριστερό πόδι και έστειλε την μπάλα χαμηλά στη γωνία του Γλύκου για το Μπενφίκα-ΠΑΟΚ 1-0

23:34Πέμπτη 27 Φεβρουαρίου 2014

Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ με τον Βούκιτς να περνά στον αγωνιστικό χώρο αντί του Λούκας

23:36Πέμπτη 27 Φεβρουαρίου 2014

Τα πράγματα πλέον είναι πάρα πολύ δύσκολα για τον ΠΑΟΚ, ο οποίος με παίκτη λιγότερο χρειάζεται δύο γκολ για την πρόκριση

23:37Πέμπτη 27 Φεβρουαρίου 2014

Πέναλτι για την Μπενφίκα!

23:38Πέμπτη 27 Φεβρουαρίου 2014

Στο 77ο λεπτό, ο Μαντούρο έκανε χέρι στην προσπάθεια του Τζούρισιτς. Καθαρό πέναλτι