LIVE: Ολυμπιακός - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 2 - 0 (τελικό)

Τρίτη, 25 Φεβρουαρίου 2014 23:00
Updated:26/02/2014 01:18
Icon/ΝΤΟΥΝΤΟΥΜΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό τον αγώνα του Ολυμπιακού με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

01:18Τετάρτη 26 Φεβρουαρίου 2014

01:11Τετάρτη 26 Φεβρουαρίου 2014

01:03Τετάρτη 26 Φεβρουαρίου 2014

01:01Τετάρτη 26 Φεβρουαρίου 2014

Τι μεταδίδουν τα ξένα ΜΜΕ

Αίσθηση προκάλεσε στην ποδοσφαιρική Ευρώπη η τεράστια νίκη του Ολυμπιακού επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με 2-0, που δίνει στον πρωταθλητή Ελλάδας πολλές ελπίδες για πρόκριση στην προημιτελική φάση του Τσάμπιονς Λιγκ.

Τα βρετανικά ΜΜΕ ασκούν μάλιστα δριμεία κριτική στον Ντέιβιντ Μόιες και τους ποδοσφαιριστές της αγγλικής ομάδας, με την Daily Mail να χαρακτηρίζει «απελπιστική» την πρώτη σεζόν του Σκοτσέζου τεχνικού στον πάγκο του διάσημου συλλόγου.

Ο τρόπος που υποδέχθηκε ο Τύπος τη νίκη του Ολυμπιακού εδώ .

00:57Τετάρτη 26 Φεβρουαρίου 2014

00:54Τετάρτη 26 Φεβρουαρίου 2014

00:50Τετάρτη 26 Φεβρουαρίου 2014

00:49Τετάρτη 26 Φεβρουαρίου 2014

00:41Τετάρτη 26 Φεβρουαρίου 2014

Icon

Μαρινάκης: «Η ομάδα αυτή αξίζει να πάει ψηλά»

Ευτυχής ήταν ο πρόεδρος της ΠΑΕ Ολυμπιακός, Βαγγέλης Μαρινάκης, από την ιστορική νίκη των «ερυθρόλευκων» επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, την πρώτη στην ιστορία του συλλόγου απέναντι στους «κόκκινους διαβόλους».

Ο ιδιοκτήτης της πειραϊκής ομάδας, πέρα από το αποτέλεσμα, δήλωσε εντυπωσιασμένος επειδή ο πρωταθλητής Ελλάδας «έπαιξε πολύ καλά, πολύ δυνατά κι έκανε πολλές ευκαιρίες. Όλοι μας συζητάνε και πρώτος από όλους εγώ. Η ομάδα αυτή πρέπει να πάει ψηλά γιατί το αξίζει. Είναι μια ιστορική νίκη, είμαστε εδώ για να στηρίξουμε αυτό το όνειρο».

Φαβορί πλέον ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός ανέτρεψε τις πιθανότητες και πλέον είναι αυτός το φαβορί για την πρόκριση στην προημιτελική φάση του Τσάμπιονς Λιγκ. Η ομάδα του Μίτσελ επικράτησε 2-0 της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με τα γκολ των Τσόρι Ντομίνγκεζ στο 38ο και Κάμπελ στο 55ο λεπτό, αποκτώντας τεράστιο προβάδισμα ενόψει του επαναληπτικού στις 19 Μαρτίου. Η ομάδα του Μόγιες πραγματοποίησε τη χειρότερη φετινή της εμφάνιση σε αντίθεση με τον Ολυμπιακό, ο οποίος πέτυχε μια από τις μεγαλύτερες νίκες της ιστορίας του.

23:34Τρίτη 25 Φεβρουαρίου 2014

Λήξη του αγώνα, Ολυμπιακός-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 2-0

23:33Τρίτη 25 Φεβρουαρίου 2014

Ο Ρούνεϊ με τον Ντομίνγκες σε στιγμιότυπο του αγώνα.

23:29Τρίτη 25 Φεβρουαρίου 2014

Καλή στιγμή για τη Γιουνάιτεντ με τον Φαν Πέρσι να μην προλαβαίνει και τον Ρομπέρτο να μπλοκάρει

23:26Τρίτη 25 Φεβρουαρίου 2014

Αλλαγή για τον Ολυμπιακό με τον Βαλντέζ να περνά στη θέση του Πέρες

23:25Τρίτη 25 Φεβρουαρίου 2014

Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο της αναμέτρησης

23:22Τρίτη 25 Φεβρουαρίου 2014

Ο Φαν Πέρσι στο 82ο λεπτό βρέθηκε απέναντι από τον Ρομπέρτο έπειτα από σέντρα του Σμόλινγκ όμως η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ

23:16Τρίτη 25 Φεβρουαρίου 2014

Αλλαγή για τον Ολυμπιακό στο 76ο λεπτό με τον Μασάντο να περνά στη θέση του Τσόρι Ντομίνγκεζ

23:07Τρίτη 25 Φεβρουαρίου 2014

Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με το σουτ του Ολαϊτάν να περνά ελάχιστα άουτ από το δοκάρι του Ντε Χέα στο 67ο λεπτό

23:06Τρίτη 25 Φεβρουαρίου 2014

Ετοιμος να περάσει στον αγωνιστικό χώρο ο Φουστέρ

23:03Τρίτη 25 Φεβρουαρίου 2014

Ο Ολυμπιακός πλέον έχει δώσει χώρο στη Γιουνάιτεντ και θα ψάξει το 3ο γκολ σε κάποιες αντεπιθέσεις

23:01Τρίτη 25 Φεβρουαρίου 2014

Στο 60ο λεπτό περνά στη θέση του Βαλένσια ο Γουέλμπεκ και αντί του Κλέβερλι ο Καγκάβα

22:58Τρίτη 25 Φεβρουαρίου 2014