Πέμπτη, 12 Δεκεμβρίου 2013 23:00
Updated:21:40
ICON/ΒΕΡΒΕΡΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

Κεφαλιά από τον Κώστα Κατσουράνη.

Η αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με την Αλκμάαρ για την 6η και τελευταία αγωνιστική του ομίλου στο Γιουρόπα Λιγκ λεπτό προς λεπτό.

21:40Πέμπτη 12 Δεκεμβρίου 2013

Καλησπέρα σας, είμαι ο Τόλης Χριστοφοράκης και παρέα θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με την Αλκμάαρ για την 6η και τελευταία αγωνιστική του ομίλου στο Γιουρόπα Λιγκ

21:41Πέμπτη 12 Δεκεμβρίου 2013

Οι δυο ομάδες έχουν εξασφαλίσει την πρόκριση στην επόμενη φάση και παλεύουν απόψε στο γήπεδο της Τούμπας για την 1η θέση του γκρουπ

21:45Πέμπτη 12 Δεκεμβρίου 2013

Ο ΠΑΟΚ κατακτά την 1η θέση σε περίπτωση νίκης ή ισοπαλίας 0-0 ή 1-1

Αντίθετα η Αλκμάαρ θα είναι αυτή που θα τερματίσει στην κορυφή του ομίλου σε περίπτωση που πάρει σήμερα τη νίκη ή αποσπάσει ισοπαλία με 2-2 και πάνω

21:53Πέμπτη 12 Δεκεμβρίου 2013

Συνθέσεις:
ΠΑΟΚ:Γλύκος, Βίτορ, Λίνο, Κωνσταντινίδης, Τζιόλης, Στοχ, Λάζαρ, Κατσουράνης, Κίτσιου, Λούκας, Αθανασιάδης
Αλκμάαρ:Ντε Βίντερ, Ρέινεν, Λαμ, Χεντ, Γκόρτερ, Γκουντέλι, Μπέργκουις, Οβερτουμ, Χαπς, Λιούς, Αβντιτς

21:54Πέμπτη 12 Δεκεμβρίου 2013

Η Αλκμάαρ ταξίδεψε με πάρα πολλές αλλαγές στην Ελλάδα. Είναι χαρακτηριστικό ότι επτά παίκτες που ξεκίνησαν βασικοί στο παιχνίδι της Ολλανδίας, έμειναν εκτός αποστολής σήμερα

21:59Πέμπτη 12 Δεκεμβρίου 2013

Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν την προθέρμανσή τους και σε λίγο όλα θα είναι έτοιμα για να ξεκινήσει η αναμέτρηση

22:03Πέμπτη 12 Δεκεμβρίου 2013

Ξανά στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. Με ασπρόμαυρες εμφανίσεις ο ΠΑΟΚ, με κόκκινες η Αλκμάαρ

Καλή κίνηση του Λίνο από τα αριστερά, κόρνερ για τον ΠΑΟΚ

Διαμαρτυρίες για πέναλτι σε μαρκάρισμα πάνω στον Αθανασιάδη, ο ρέφερι αφήνει σωστά το παιχνίδι να συνεχιστεί

22:21Πέμπτη 12 Δεκεμβρίου 2013

Συμπληρώθηκε το πρώτο 15λεπτο της αναμέτρησης, παραμένει το 0-0

22:23Πέμπτη 12 Δεκεμβρίου 2013

Ο ΠΑΟΚ παραχωρεί γήπεδο στην Αλκμάαρ προκειμένου να εκμεταλλευτεί τις αντεπιθέσεις αλλά μέχρι στιγμής δεν έχει καταφέρει να απειλήσει

22:36Πέμπτη 12 Δεκεμβρίου 2013

Στο 31ο λεπτό οι Ολλανδοί ανοίγουν το σκορ με τον Λαμ να κάνει ωραία κίνηση λίγο έξω από τη μικρή περιοχή του ΠΑΟΚ και με δεξί πλασέ να νικά τον Γλύκο.

ΠΑΟΚ-Αλκμάαρ 0-1

22:39Πέμπτη 12 Δεκεμβρίου 2013

Τα πιτσιρίκια της Αλκμααρ εξακολουθούν να στέκονται καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο

22:41Πέμπτη 12 Δεκεμβρίου 2013

Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ στο 37

Από λάθος της ολλανδικής άμυνας, ο Κίτσιου τσιμπάει την μπάλα και ο Λιούις τον ανατρέπει

ΓΚΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

22:42Πέμπτη 12 Δεκεμβρίου 2013

Ο Λούκας αναλαμβάνει την εκτέλεση και ευστοχεί. ΠΑΟΚ-Αλκμάαρ 1-1

22:44Πέμπτη 12 Δεκεμβρίου 2013

Αν το ματς λήξει στο 1-1, ο ΠΑΟΚ τερματίζει πρώτος και η Αλκμάαρ στη δεύτερη θέση

22:45Πέμπτη 12 Δεκεμβρίου 2013

22:46Πέμπτη 12 Δεκεμβρίου 2013

Καλή κεφαλιά του Λάζαρ από σέντρα του Κατσουράνη, η μπάλα πέρασε έξω από το δεξί δοκάρι της Αλκμάαρ

22:48Πέμπτη 12 Δεκεμβρίου 2013

Ο Στέφανος Αθανασιάδης στο στιγμιότυπο.

Αδύναμο σουτ του Αθανασιάδη στο 44 η μπάλα στην αγκαλιά του γκολκίπερ της Αλκμάαρ

22:49Πέμπτη 12 Δεκεμβρίου 2013

Στο άλλο ματς του ομίλου, η Σαχτάρ ανοίγει το σκορ επί της Μακάμπι Χάιφα λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου

22:53Πέμπτη 12 Δεκεμβρίου 2013

Λήξη ημιχρόνου.ΠΑΟΚ-Αλκμάαρ 1-1

22:55Πέμπτη 12 Δεκεμβρίου 2013

Αιφνιδιασμένος ο ΠΑΟΚ

Η Αλκμάαρ μπορεί να ταξίδεψε με πολλά νέα παιδιά στην Θεσσαλονίκη όμως αιφνιδίασε τον ΠΑΟΚ. Η ολλανδική ομάδα πατάει καλύτερα από το ξεκίνημα του αγώνα και κατάφερε να προηγηθεί δίκαια στο 31ο λεπτό. Ωστόσο η απειρία της σημερινάς 11αδας της οδήγησε στο λάθος και στο πέναντι του Λιούις έξι λεπτά αργότερα με τον Λούκας να ισοφαρίζει από την άσπρη βούλα. Το 1-1 είναι το σκορ ημιχρόνου, το οποίο για την ώρα δίνει την πρώτη θέση στην ομάδα του Χουμπ Στέφενς

22:59Πέμπτη 12 Δεκεμβρίου 2013

Ο παίκτης του ΠΑΟΚ Κοστίν Λάζαρ (Κ) μάχεται για την κατοχή της μπάλας με τους παίκτες της Αλκμάαρ, Άβντιτς και Γκούντελι.

23:11Πέμπτη 12 Δεκεμβρίου 2013

Γυριστό σουτ του Βίτορ έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα πέρασε πολλά μέτρα άουτ

23:14Πέμπτη 12 Δεκεμβρίου 2013

23:16Πέμπτη 12 Δεκεμβρίου 2013

Στο 53ο λεπτό καλό σουτ από τον Χαπς, μπλοκάρει ο Γλύκος

23:17Πέμπτη 12 Δεκεμβρίου 2013

Αλλαγή για την Αλκμάαρ. Στη θέση του Λιούις περνάει ο Γκούντμοντσον στο 54ο λεπτό

23:19Πέμπτη 12 Δεκεμβρίου 2013

Αλλαγή και για τον ΠΑΟΚ. Στη θέση του Κωνσταντινίδη περνάει ο Σκόνδρας

23:20Πέμπτη 12 Δεκεμβρίου 2013

Μεγάλη ευκαιρία για την Αλκμάαρ στο 56ο λεπτό. Ωραία ενέργεια από τον Μπερχαϊνς, ο οποίος σούταρε από τα δεξιά όμως ο Γλύκος έπεσε και απομάκρυνε

23:22Πέμπτη 12 Δεκεμβρίου 2013

23:23Πέμπτη 12 Δεκεμβρίου 2013

Συμπληρώθηκε μια ώρα αγώνα στην Τούμπα, παραμένει το 1-1

23:24Πέμπτη 12 Δεκεμβρίου 2013