LIVE: Παρί Σεν Ζερμέν - Ολυμπιακός 2 - 1 (τελικό)

Τετάρτη, 27 Νοεμβρίου 2013 23:00
Updated:21:08
REUTERS/GONZALO FUENTES

Πανηγυρισμοί για το γκολ του Κώστα Μανωλά, που κάνει το 1 -1 στο 80', με κοντινή προβολή μετά από κόρνερ του Χολέβα!

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Ολυμπιακού κόντρα στην Παρί Σεν Ζερμέν, για την 5η αγωνιστική των ομίλων του Champions League.

21:08Τετάρτη 27 Νοεμβρίου 2013

Καλησπέρα σας. Είμαι ο Τόλης Χριστοφοράκης και μαζί θα παρακολουθήσουμε την μεγάλη εκτός έδρας αναμέτρηση του Ολυμπιακού κόντρα στην Παρί Σεν Ζερμέν, για την 5η αγωνιστική των ομίλων του Champions League

21:09Τετάρτη 27 Νοεμβρίου 2013

Ο Ολυμπιακός θα παραταχθεί με την εξής 11αδα: Ρομπέρτο, Σαλίνο, Μανωλάς, Σιόβας, Μπονγκ, Μανιάτης, Σάμαρης, Φουστέρ, Κάμπελ, Χολέμπας, Μήτρογλου

21:16Τετάρτη 27 Νοεμβρίου 2013

Πιο αναλυτικά, ο Ρομπέρτο θα είναι κάτω από τα δοκάρια, ο Μπονγκ στο αριστερό άκρο της άμυνας, οι Σιόβας-Μανωλάς στο κέντρο αυτής και ο Σαλίνο στην δεξιά πτέρυγα. Μανιάτης και Σάμαρης θα είναι τα δύο αμυντικά χαφ, οι Χολέβας και Κάμπελ στα άκρα και ο Κώστας Μήτρογλου στην κορυφή της επίθεσης. Λίγο πίσω από τον Έλληνα επιθετικό θα βρίσκεται ο Νταβίδ Φουστέρ, έχοντας ελεύθερο ρόλο

21:17Τετάρτη 27 Νοεμβρίου 2013

Από την άλλη, η Παρί θα ξεκινήσει τον αγώνα με τους: Σιρίγκου, Φαν ντερ Βίλ, Μάξουελ, Τιάγκο Σίλβα, Άλεξ, Μότα, Βεράτι, Ματουιντί, Καβάνι, Λαβέτσι, Ιμπραΐμοβιτς. Σχήμα 4-3-3 από τον Λοράν Μπλαν

21:18Τετάρτη 27 Νοεμβρίου 2013

Στον πάγκο για τον Ολυμπιακό θα βρίσκονται οι: Μέγιερι, Παπαδόπουλος, Μασάντο, Εντινγκά, Ντομίνγκες, Βάις, Σαβιόλα

21:19Τετάρτη 27 Νοεμβρίου 2013

Ενώ σε αυτόν της γαλλικής ομάδας οι: Ντουσέ, Μαρκίνιος, Ντινιέ, Μενές, Ραμπιό, Παστόρε, Λούκας

GRAPHIC NEWS

Τα σενάρια της πρόκρισης θα τα πούμε με την ώρα. Ας περιμένουμε πρώτα τη σέντρα στις δύο αναμετρήσεις του ομίλου

21:42Τετάρτη 27 Νοεμβρίου 2013

Οι δύο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές της συνάντησης

21:51Τετάρτη 27 Νοεμβρίου 2013

Ο Ματουιντί βρέθηκε στο έδαφος μέσα στην περιοχή του Ολυμπιακού, οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι, αλλά ο διαιτητής έδειξε «παίζετε». Στην κατοχή του Ολυμπιακού η μπάλα

Πρώτη προσπάθεια για τον Ολυμπιακό

21:52Τετάρτη 27 Νοεμβρίου 2013

Ο Μανιάτης «έσκαψε» στον Μήτρογλου, που από πλάγια θέση έστειλε τη μπάλα πολύ άουτ

21:53Τετάρτη 27 Νοεμβρίου 2013

7' ΓΚΟΛ για την Παρί

21:54Τετάρτη 27 Νοεμβρίου 2013

Ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς ανοίγει το σκορ με κοντινή προβολή, μετά από λάθος του Μπονγκ και του Σιόβα

Αρχικά ο Καμερουνέζος δεν πιέζει τον Φαν ντερ Βιλ που κάνει τη σέντρα, ενώ ο Έλληνας αμυντικός χάνει τον Σουηδό σε σημείο που δεν πρέπει να του αφήνεις ούτε εκατοστό

21:55Τετάρτη 27 Νοεμβρίου 2013

21:56Τετάρτη 27 Νοεμβρίου 2013

Για να δούμε τώρα αν ο Ολυμπιακός θα μπορέσει να αντιδράσει όπως στην πρεμιέρα κόντρα στους Γάλλους, σκοράροντας δηλαδή ένα γρήγορο γκολ

21:57Τετάρτη 27 Νοεμβρίου 2013

Να μια ευκαιρία με φάουλ σε καλό σημείο

Όχι. Μακριά η μπάλα, φτάνει στον Ρομπέρτο

21:58Τετάρτη 27 Νοεμβρίου 2013

ΤΕΡΑΣΤΙΑ ευκαιρία για τον Ολυμπιακό

12' Ο Κάμπελ βρήκε με ιδανική σέντρα τον Μήτρογλου, εκείνος πλάσαρε όμορφα, αλλά ο Σιρίγκου του είπε όχι, διώχνοντας σε κόρνερ

21:59Τετάρτη 27 Νοεμβρίου 2013

Ωραία η απόκρουση του Ιταλού πορτιέρε, που ένιωσε την πρώτη απειλή του Μήτρογλου

22:06Τετάρτη 27 Νοεμβρίου 2013

Με 20 λεπτά να έχουν συμπληρωθεί, ο Ολυμπιακός αδυνατεί να δημιουργήσει παιχνίδι, αφού οι Παριζιάνοι έχουν την απόλυτη κατοχή της μπάλας. Το θετικό είναι πως οι Πειραιώτες έχουν κλέισει όλους τους διαδρόμους προς την εστία τους, αφού δεν έχουν απειληθεί εκτός της φάσης του γκολ.

22:07Τετάρτη 27 Νοεμβρίου 2013

LIVESCORE εδώ

22:08Τετάρτη 27 Νοεμβρίου 2013

Η Άντερλεχτ έχει ανοίξει το σκορ κόντρα στη Μπενφίκα. Να και ένα ευχάριστο νέο για την ομάδα του Μίτσελ

Κόρνερ εν τω μεταξύ για τον Ολυμπιακό στο 22'

22:09Τετάρτη 27 Νοεμβρίου 2013

Κανένας κίνδυνος από τον Ολυμπιακό. Αυτό που έμεινε από το κόρνερ είναι ακόμη μία σκληρή μονομαχία Μανιάτη-Ματουιντί

22:17Τετάρτη 27 Νοεμβρίου 2013

30 λεπτά στο παιχνίδι. Ο Ολυμπιακός πατάει καλύτερα στα τελευταία λεπτά, δείχνοντας τελείως διαφορετικό πρόσωπο από αυτό της αρχής του αγώνα, και προσπαθεί όσο μπορεί να απειλήσει. Παράλληλα, οι Παριζιάνοι απλώς πλησιάζουν στην ελληνική περιοχή, αλλά δεν μπορούν να απειλήσουν

22:18Τετάρτη 27 Νοεμβρίου 2013

Η Μπενφίκα ισοφαρίζει σε 1-1

Το γκολ για την Παρί Σεν-Ζερμέν με σουτ από τον Ιμπραΐμοβιτς.

22:23Τετάρτη 27 Νοεμβρίου 2013

Δύσκολο. Υπάρχει επαφή, αλλά είναι από τις φάσεις που τις παίρνει πάνω του ο διαιτητής

Ο Σάμαρης εκτελεί φάουλ κοντά στην περιοχή, ο Κάμπελ πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε πολύ άουτ

22:25Τετάρτη 27 Νοεμβρίου 2013

Χαμένη ευκαιρία για τον Μήτρογλου να ισοφαρίσει.

22:26Τετάρτη 27 Νοεμβρίου 2013

40' Σουτ από τον Καβάνι, εκπληκτική απόκρουση του Ρομπέρτο

22:30Τετάρτη 27 Νοεμβρίου 2013

Καβάνι και Σάμαρης.

22:31Τετάρτη 27 Νοεμβρίου 2013

45' Κόρνερ για τον Ολυμπαικό, ίσως η τελευταία του ευκαιρία στο πρώτο μισό

22:34Τετάρτη 27 Νοεμβρίου 2013

Λήξη πρώτου ημιχρόνου. Ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς, που σήμερα πραγματοποιεί την 100η του εμφάνιση στο Champions League, έχει βάλει μπροστά την Παρί με 1-0 από το 7ο λεπτό