LIVE: Ολυμπιακός - Μπενφίκα 1 - 0 (τελικό)

Τρίτη, 05 Νοεμβρίου 2013 23:00
Updated:21:19
ICON/ΛΙΑΚΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

Οι ερυθρόλευκοι πανηγυρίζουν το γκολ

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Ολυμπιακού με την Μπενφίκα για την 4η αγωνιστική του Τσάμπιονς Λιγκ.

21:19Τρίτη 05 Νοεμβρίου 2013

Ενδεκάδες:
Ολυμπιακός: Ρομπέρτο, Σαλίνο, Μανωλάς, Σιόβας, Χολέμπας, Σάμαρης, Μανιάτης, Γιαταμπαρέ, Φουστέρ, Σαβιόλα, Μήτρολου
Μπενφίκα: Αρτούρ, Λουιζάο, Μάξι Περέιρα, Γκαράι, Σίλβιο, Αμορίμ, Γκαϊτάν, Μάτιτς, Πέρεζ, Καρντόσο, Μάρκοβιτς

21:20Τρίτη 05 Νοεμβρίου 2013

Χωρίς καθαρόαιμο εξτρέμ η 11αδα που επέλεξε ο Μίτσελ για τον Ολυμπιακό. Ο Ισπανός άφησε εκτός αποστολή τον Βάις.

21:24Τρίτη 05 Νοεμβρίου 2013

21:25Τρίτη 05 Νοεμβρίου 2013

Ο Ζόρζε Ζέσους προτιμά το αγαπημένο του 4-2-3-1 έχοντας τον Καρντόζο στην κορυφή της επίθεσης με τους Αμορίμ και Μάρκοβιτς να κινούνται στα άκρα ενώ ο Γκαϊτάν θα έχει ρόλο ελεύθερου πίσω από τον φορ

21:27Τρίτη 05 Νοεμβρίου 2013

Η θερμοκρασία αυτή την ώρα στους 21 βαθμούς Κελσίου στο Φαληρικό Στάδιο

21:29Τρίτη 05 Νοεμβρίου 2013

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Σλοβένος Νταμίρ Σκόμινα με βοηθούς γραμμής τους Ματέι Ζούνιτς και Μπόγια Ούι ενώ βοηθοί περιοχής είναι οι Ρομπέρτο Πόνις και Ντράγκοσλαβ Πέριτς

21:31Τρίτη 05 Νοεμβρίου 2013

21:34Τρίτη 05 Νοεμβρίου 2013

Λιγότερο από 15 λεπτά απομένουν για να ξεκινήσει η κρίσιμη μάχη του Ολυμπιακού για την 4η αγωνιστική του Τσάμπιονς Λιγκ. Παράλληλα θα παρακολουθούμε την εξέλιξη και στις υπόλοιπες αναμετρήσεις της βραδιάς

21:37Τρίτη 05 Νοεμβρίου 2013

OLYMPIACOS FC - Official YouTube Channel

Δείτε την ενδεκάδα του Ολυμπιακού για το παιχνίδι με την Μπενφίκα για την τέταρτη αγωνιστική του Champions League.

21:40Τρίτη 05 Νοεμβρίου 2013

Με δηλώσεις του στη συνδρομητική τηλεόραση της NOVA, ο Βλάντιμιρ Βάις εξήγησε ότι αντιμετώπιζε πρόβλημα τραυματισμού και για το λόγο αυτό αποκλείστηκε από την αποστολή

21:43Τρίτη 05 Νοεμβρίου 2013

Οι δύο ομάδες ισοβαθμούν στους 4 βαθμούς μετά το μεταξύ τους 1-1 στην Πορτογαλία την προηγούμενη αγωνιστική

21:51Τρίτη 05 Νοεμβρίου 2013

Σπουδαία επέμβαση του Ρομπέρτο σε σουτ του Καρντόζο. Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία για την Μπενφίκα στο 6ο λεπτό

21:52Τρίτη 05 Νοεμβρίου 2013

Το πρώτο γκολ της  βραδιάς έρχεται για την Μάντσεστερ Σίτι απέναντι στην ΤΣΣΚΑ Μόσχας με τον Αγουέρο στο 3ο λεπτό

Γκολ και για την Κοπεγχάγη απέναντι στην Γαλατασαράι με σκόρερ τον Μπράτεν

21:53Τρίτη 05 Νοεμβρίου 2013

Νέα μεγάλη ευκαιρία για την Μπενφίκα. Τετ-α-τετ του Γκαϊτάν, ο Ρομπέρτο πέφτει και απομακρύνει στο 8ο λεπτό

21:58Τρίτη 05 Νοεμβρίου 2013

Ο Ολυμπιακός ανοίγει το σκορ στο 14ο λεπτό με κεφαλιά του Κώστα Μανωλά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Χολέμπας. Δυνατή καρφωτή κεφαλιά με τον Αρτούρ, να μην συγκρατεί την μπάλα, η οποία έσκασε μπροστά του. Ολυμπιακός-Μπενφίκα 1-0

22:03Τρίτη 05 Νοεμβρίου 2013

Πιο ήρεμος πλέον ο Ολυμπιακός, δίνει χώρο στην Μπενφίκα

22:04Τρίτη 05 Νοεμβρίου 2013

22:05Τρίτη 05 Νοεμβρίου 2013

Φάουλ σε καλή θέση για την Μπενφίκα από τα αριστερά στο 20ο λεπτό έπειτα από υπόδειξη του Σκόμινα

Απομάκρυνε τον κίνδυνο η άμυνα του Ολυμπιακού

22:06Τρίτη 05 Νοεμβρίου 2013

22:07Τρίτη 05 Νοεμβρίου 2013

Δεύτερο γκολ για την Σίτι επί της ΤΣΣΚΑ με σκόρερ ξανά τον Αγουέρο στο 20ο λεπτό

Στιγμιότυπο από την αναμέτρηση

22:08Τρίτη 05 Νοεμβρίου 2013

Ο Ολυμπιακός ανοίγει το σκορ στο 14ο λεπτό με κεφαλιά του Κώστα Μανωλά.

22:10Τρίτη 05 Νοεμβρίου 2013

22:11Τρίτη 05 Νοεμβρίου 2013

Κεφαλιά του Λουιζάο επειτα από εκτέλεση κόρνερ στο 27ο λεπτό, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ

22:27Τρίτη 05 Νοεμβρίου 2013

Κίτρινη κάρτα στον Αμορίμ ενώ ένα λεπτό νωρίτερα ο Μάτιτς έχασε απίστευτη ευκαιρία να ισοφαρίσει, πιστεύοντας ότι είναι σε θέση οφσάιντ

Η Γιουβέντους ανοίγει το σκορ στο 41ο λεπτό με πέναλτι του Βιδάλ στο 41ο λεπτό

Ο παίχτης της Μπενφίκα Μάρκοβιτς μάχεται για την μπάλα ανάμεσα στον Σάμαρη και τον Σιόβα.

REUTERS/YORGOS KARAHALIS
22:31Τρίτη 05 Νοεμβρίου 2013

Τέλος ημιχρόνου στο Φάληρο. Ολυμπιακός-Μπενφίκα 1-0

22:35Τρίτη 05 Νοεμβρίου 2013

Μια φάση, ένα γκολ

Ο Ολυμπιακός προηγείται 1-0 της Μπενφίκα στο πρώτο ημίχρονο με τέρμα του Μανωλά από το 14ο λεπτό χωρίς ωστόσο να ικανοποιήσει με την εμφάνισή του. Η Μπενφίκα μπήκε πιο δυνατά στην αναμέτρηση και ήταν αυτή που είχε δύο μεγάλες ευκαιρίες με τον Ρομπέρτο να λέει "όχι" σε ισάριθμες περιπτώσεις.

22:38Τρίτη 05 Νοεμβρίου 2013

22:39Τρίτη 05 Νοεμβρίου 2013

Ο "ιπτάμενος" Μανωλάς κάνει το 1-0.

ICON/ΝΤΟΥΝΤΟΥΜΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Ικανοποιημένος ο τεχνικός του Ολυμπιακού.

22:40Τρίτη 05 Νοεμβρίου 2013

22:42Τρίτη 05 Νοεμβρίου 2013

22:47Τρίτη 05 Νοεμβρίου 2013

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκινά με μια ακόμη σπουδαία επέμβαση του Ρομπέρτο σε σουτ του Μάρκοβιτς από το ύψους του πέναλτι

22:48Τρίτη 05 Νοεμβρίου 2013