LIVE BLOG: Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 0 - 1 (τελικό)

Σάββατο, 02 Νοεμβρίου 2013 21:00
Updated:21:56
ICON /ΝΤΟΥΝΤΟΥΜΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Το γκολ του Μήτρογλου.

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό το ντέρμπι Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός στη Λεωφόρο.

21:56Σάββατο 02 Νοεμβρίου 2013

Πανηγυρισμοί για τους παίκτες του Ολυμπιακού.

ICON/ΝΤΟΥΝΤΟΥΜΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
21:45Σάββατο 02 Νοεμβρίου 2013

21:44Σάββατο 02 Νοεμβρίου 2013

Ο σκόρερ του αγώνα, Κώστας Μήτρογλου πανηγυρίζει με τους συμπαίκτες του.

ICON/ΣΥΝΕΡΓΑΤΗΣ

ICON/ΚΩΣΤΑΣ MAKΡΥΔΗΜΑΣ
21:35Σάββατο 02 Νοεμβρίου 2013

Ο Κώστας Μήτρογλου σε φάση από τον αγώνα.

ΑΠΕ-ΜΠΕ/ΜΟΣΧΑΝΔΡΕΟΥ Π.

Απογοητευμένος ο παίκτης του ΠΑΟ Ντάνιελ Πράνιτς.

Ο Χοσέ Χοσέ Χολέμπας διακρίνεται μπροστά απο την εξέδρα, όπου φίλαθλοι του ΠΑΟ καίνε σημαίες του Ολυμπιακού.

21:26Σάββατο 02 Νοεμβρίου 2013

Αυτά από εμάς. Σας ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας για τη γραπτή LIVE μετάδοση του ελληνικού «κλάσικο», που βρήκε νικητή τον Ολυμπιακό. Καλό σας βράδυ!

21:25Σάββατο 02 Νοεμβρίου 2013

Αν έχεις Μήτργλου... διάβαινε

Σε ένα μέτριο παιχνίδι στη Λεωφόρο, ο Ολυμπιακός κατάφερε να επικρατήσει του «αιώνιου» αντιπάλου του, Παναθηναϊκού, χάρη στο τέρμα του Κώστα Μήτρογλου με τη συμπλήρωση 90 λεπτών αγώνα. Αρκετές διακοπές στο παιχνίδι, με τους «πράσινους» να αισθάνονται πως άξιζαν κάτι παραπάνω από την αναμέτρηση.

21:23Σάββατο 02 Νοεμβρίου 2013

21:22Σάββατο 02 Νοεμβρίου 2013

Τέλος αγώνα. Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 0-1 με σκόρερ τον Κώστα Μήτρογλου

90+5' Ο Σίλντενφελντ προσπάθησε να ισοφαρίσει με το κεφάλι, αλλά δεν τα κατάφερε

21:20Σάββατο 02 Νοεμβρίου 2013

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων

21:18Σάββατο 02 Νοεμβρίου 2013

Τώρα βγαίνει εκτός ο Φουστέρ και τη θέση του παίρνει ο Εντινγκά

21:17Σάββατο 02 Νοεμβρίου 2013

Ο Έλληνας φορ με όμορφο πλασέ κάνει το 1-0 για τον Ολυμπιακό και «παγώνει» τη Λεωφόρο

21:16Σάββατο 02 Νοεμβρίου 2013

Ο Μήτρογλου βάζει μπροστά τους «ερυθρόλευκους»

ΓΚΟΟΟΛ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΤΟ 90'

21:15Σάββατο 02 Νοεμβρίου 2013

Ο Γιαταμπαρέ είχε περάσει για λίγο εκτός αγώνα, αλλά επέστρεψε

21:12Σάββατο 02 Νοεμβρίου 2013

Ο Κλωναρίδης περνάει στη θέση του Φιγκερόα

21:11Σάββατο 02 Νοεμβρίου 2013

84' Ο Αμπεΐντ έκανε την πρώτη του προσπάθεια στο παιχνίδι, αλλά δεν κατάφερε να απειλήσει

21:09Σάββατο 02 Νοεμβρίου 2013

Ο Λουτσιάνο Φιγκερόα.

21:08Σάββατο 02 Νοεμβρίου 2013

Δέκα λεπτά για τη λήξη του αγώνα. 0-0 το σκορ

21:05Σάββατο 02 Νοεμβρίου 2013

Υπήρξε νέα μικρή διακοπή στο παιχνίδι για καπνογόνο στον πάγκο του ΟΣΦΠ, αλλά πλέον ο αγώνας παίζεται κανονικά

21:02Σάββατο 02 Νοεμβρίου 2013

Ο διαιτητής δείχνει την κίτρινη κάρτα στον τερματοφύλακα του ΟΣΦΠ, Ρομπέρτο, για διαμαρτυρία (37').

20:59Σάββατο 02 Νοεμβρίου 2013

Ο Αμπεΐντ περνάει στη θέση του Λαγού

20:58Σάββατο 02 Νοεμβρίου 2013

71' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟ, με τον Φιγκερόα να βρίσκεται σε θέση βολής, κάνοντας εξαίσιο κοντρόλ, αλλά να στέλνει τη μπάλα ελάχιστα εκτός εστίας του Ρομπέρτο

20:54Σάββατο 02 Νοεμβρίου 2013

67' Κίτρινη στον Τριανταφυλλόπουλο

20:52Σάββατο 02 Νοεμβρίου 2013

Ο Λουτσιάνο Φιγκερόα σε φάση από τον αγώνα.

Ο Βάις παίρνει τη θέση του Σαβιόλα

65' Σουτ από τον Μανιάτη, άουτ η μπάλα

20:48Σάββατο 02 Νοεμβρίου 2013

Ο Ζέκα (κέντρο) μάχεται για την κατοχή της μπάλας με τον Λεάντρο Σαλίνο (αριστερά).

20:47Σάββατο 02 Νοεμβρίου 2013

Εκτός ο Κάμπελ, μέσα ο Γιαταμπαρέ

61' Σώζει ο Καπίνο σε κεφαλιά του Μήτρογλου!

Νέα διακοπή στο ματς. Πέφτουν αντικείμενα και φωτοβολίδες στον αγωνιστικό χώρο

20:46Σάββατο 02 Νοεμβρίου 2013

Ο Κάμπελ απείλησε στην αμέσως επόμενη φάση, αλλά η μπάλα πέρασε κόρνερ

20:45Σάββατο 02 Νοεμβρίου 2013

59' Ακόμη μία ευκαιρία για τον ΠΑΟ, ο Ρομπέρτο αποτρέπει το γκολ από προσπάθεια του Τριανταφυλλόπουλου

20:44Σάββατο 02 Νοεμβρίου 2013

58' Ο Μανωλάς έκανε λάθος στην άμυνα, αλλά δεν μπόρεσαν να το εκμεταλλευτούν οι γηπεδούχοι

20:42Σάββατο 02 Νοεμβρίου 2013

55' Ο ΠΑΟ απείλησε την εστία του Ρομπέρτο στην αντεπίθεση, αλλά το σουτ που δοκίμασε ο Πράνιτς από σέντρα του Νάνο, πέρασε εκτός

20:40Σάββατο 02 Νοεμβρίου 2013

Ξαναξεκινάει το παιχνίδι

20:39Σάββατο 02 Νοεμβρίου 2013

Έχει ανάψει μία μικρή φωτιά πίσω από την εστία του ΠΑΟ

Το ντέρμπι διεξάγεται υπό αυστηρά μέτρα ασφαλείας.

ICON/ΛΙΑΚΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
20:38Σάββατο 02 Νοεμβρίου 2013

Διακοπή στο παιχνίδι. Τα λένε Μάνταλος και βοηθοί

20:37Σάββατο 02 Νοεμβρίου 2013

50' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Ολυμπιακό

20:33Σάββατο 02 Νοεμβρίου 2013

Νάνο και Κάμπελ σε φάση από τον αγώνα.

20:32Σάββατο 02 Νοεμβρίου 2013

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

20:30Σάββατο 02 Νοεμβρίου 2013

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες. Στο 0-0 το παιχνίδι

Οι δύο ομάδες έχουν επιστρέψει στον αγωνιστικό χώρο

20:15Σάββατο 02 Νοεμβρίου 2013

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια με το ισόπαλο 0-0

20:13Σάββατο 02 Νοεμβρίου 2013

45' Προσπάθησε να απαντήσει ο Μήτρογλου, αλλά η μπάλα πέρασε αρκετά εκτός

20:12Σάββατο 02 Νοεμβρίου 2013

44' Φοβερή ευκαρία για τον ΠΑΟ, αλλά ο Ρομπέρτο μπλοκάρει την προσπάθεια του Μέντες μέσα από την μικρή περιοχή!

20:10Σάββατο 02 Νοεμβρίου 2013

41' Ευκαιρία για τον ΠΑΟ μετά από λάθος του Ρομπέρτο, έδιωξε σε κόρνερ ο Μανωλάς

20:07Σάββατο 02 Νοεμβρίου 2013

37' Ακόμη μία κίτρινη στο ματς, αυτή τη φορά στον τερματοφύλακα του ΟΣΦΠ, Ρομπέρτο, για διαμαρτυρία.

19:59Σάββατο 02 Νοεμβρίου 2013

19:58Σάββατο 02 Νοεμβρίου 2013

30' Κίτρινη και στον Λαγό για μαρκάρισμα στον Χολέβα

19:38Σάββατο 02 Νοεμβρίου 2013

Απείλησε ο ΟΣΦΠ στην αντεπίθεση, αλλά ο Μέντες πρόλαβε την τελική πάσα πριν φτάσει στον Σαβιόλα