Σούπερ Λίγκα: Πήρε βαθμό ο Εργοτέλης στο Περιστέρι

Σάββατο, 25 Οκτωβρίου 2014 21:27
UPD:21:28
ICON PRESS/ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

Ο Ατρόμητος κατάφερε να προηγηθεί στο 51΄ με το Λαζαρίδη και προς στιγμή έδειξε ότι δεν θα είχε πρόβλημα, ωστόσο, στο 78΄ ο Χαλκιαδάκης με κοντινό σουτ έφερε το ματς στα ίσια και με το σκορ αυτό τελείωσε το παιχνίδι.

«Τσίμπησε» βαθμό στο Περιστέρι ο Εργοτέλης, που αναδείχθηκε ισόπαλος, 1-1, με τον Ατρόμητο στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

Χωρίς νίκη έμεινε για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι ο Ατρόμητος. Μετά την ήττα στην Τούμπα από τον ΠΑΟΚ, η ομάδα του Σα Πίντο δε μπόρεσε να κάμψει την αντίσταση των Κρητών, που αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο ξεκίνημα της επανάληψης κατάφεραν να ισοφαρίσουν και να φύγουν από την Αθήνα με έναν πολύτιμο βαθμό.

Το πρώτο ημίχρονο στο Περιστέρι ήταν ίσως το χειρότερο που έχει παιχτεί μέχρι τώρα στη Σούπερ Λίγκα. Ούτε...υποψία ευκαιρίας δεν είχαν οι δύο ομάδες στο διάστημα του πρώτου 45λεπτου, ωστόσο, η εικόνα στην επανάληψη ήταν εντελώς διαφορετική.