Champions League: Επίδειξη της Ρεάλ στο Λίβερπουλ

Πέμπτη, 23 Οκτωβρίου 2014 00:26
UPD:01:55
REUTERS/PHIL NOBLE

Φωτογραφία αρχείου.

Σε ήσυχους... ρυθμούς κινήθηκε η βραδιά σε σχέση με την «κολασμένη» νύχτα της Τρίτης, που σημειώθηκαν 40 γκολ.

Η Ατλέτικο Μαδρίτης είχε εύκολο έργο απέναντι στη Μάλμε αλλά στο δεύτερο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο σημείωσε και τα πέντε γκολ της, ενώ η Ρεάλ έπαιξε ένα ημίχρονο στο Λίβερπουλ, έβαλε τρία γκολ στους «κόκκινους» και σταμάτησε, ενώ ο Κριστιάνο Ρονάλντο σημείωσε το πρώτο γκολ της καριέρας του στο «Άνφιλντ».

Ο Κυριάκος Παπαδόπουλος μπήκε αλλαγή στην «Μπάι Αρένα» αλλά ήταν εκείνος που «σφράγισε» τη νίκη της Λεβερκούζεν» επί της Ζενίτ σκοράροντας το δεύτερο γκολ ενάμισι λεπτό μετά την είσοδό του, ενώ η Μονακό του Ζαρντίμ έμεινε στο 0-0 με την Μπενφίκα στο Πριγκιπάτο.

Η Μπορούσια Ντόρτμουντ ξέσπασε στη Γαλατασαράι, την οποία διέσυρε με 4-0 στην Πόλη, ενώ η Άρσεναλ νίκησε στις καθυστερήσεις την Άντερλεχτ, από την οποία έχανε ως το 89΄!

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ:

1ος όμιλος

• Ολυμπιακός-Γιουβέντους 1-0 (36΄ Κασάμι)
  • Ατλέτικο Μαδρίτης-Μάλμε 5-0 (48΄ Κόκε, 61΄ Μάντζουκιτς, 63΄ Γκριζμάν, 87΄ Γκοντίν, 90΄+ Τσέρτσι)

2ος όμιλος

• Λίβερπουλ-Ρεάλ Μαδρίτης 0-3 (23΄ Ρονάλντο, 30΄, 41΄ Μπενζεμά)
  • Λουντογκόρετς-Βασιλεία 1-0 (90΄+ Μίνεφ)

3ος όμιλος

• Μπάγερ Λεβερκούζεν-Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 2-0 (58΄ Ντονάτι, 63΄ Κ. Παπαδόπουλος)
  • Μονακό-Μπενφίκα 0-0

4ος όμιλος

• Γαλατασαράι-Μπορούσια Ντόρτμουντ 0-4 (6΄, 18΄ Ομπαμεγιάνγκ, 41΄ Ρόις, 83΄ Ράμος)
  • Άντερλεχτ-Άρσεναλ                               1-2 (71΄ Ναχάρ - 89΄ Γκιμπς, 90΄+ Ποντόλσκι)