Κυριακή, 13 Απριλίου 2014 21:36
UPD:21:39
EPA/GEOFF CADDICK

Οι παίκτες του Ζοζέ Μουρίνιο πίεσαν πολύ τους «Κύκνους» στο «Λίμπερτι».

Η Τσέλσι έμεινε ζωντανή στο κυνήγι του τίτλου στη φετινή Πρέμιερ Λιγκ, μετά την αγχώδη νίκη της με 1-0 στην Ουαλία επί της Σουόνσι για την 34η αγωνιστική.

Οι παίκτες του Ζοζέ Μουρίνιο πίεσαν πολύ τους «Κύκνους» στο «Λίμπερτι» μετά την αποβολή του Τσίκο στο 16ο λεπτό, αλλά χρειάστηκε να φτάσει το παιχνίδι ως το 68ο λεπτό για να δώσει τη λύση, όπως και στον αγώνα του Τσάμπιονς Λιγκ με την Παρί Σεν Ζερμέν, ο Ντεμπά Μπα, σκοράροντας το μοναδικό γκολ.

Οι «μπλε» κατόρθωσαν να παραμείνουν κοντά στη Λίβερπουλ, που νωρίτερα είχε νικήσει τη Μάντσεστερ Σίτι (3-2) στο σούπερ ντέρμπι κορυφής, καθώς έφτασαν στους 75 βαθμούς έναντι 77 των «κόκκινων», τους οποίους θα αντιμετωπίσουν στο «Άνφιλντ» στις 26 Απριλίου, σε παιχνίδι που μπορεί να κρίνει το φετινό τίτλο.