Σούπερ Λίγκα: Παναιτωλικός-ΟΦΗ 1-0

Κυριακή, 13 Απριλίου 2014 21:16
UPD:22:44
ΑΠΕ-ΜΠΕ/ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡ

Με νίκη τελείωσε τη φετινή πορεία στη Σούπερ Λίγκα ο Παναιτωλικός, που με γκολ του Γκάλο στο 63΄ επιβλήθηκε 1-0 του ΟΦΗ στο Αγρίνιο.

Το παιχνίδι ήταν ανοιχτό κι ενδιαφέρον, παρά την απουσία κινήτρου για τους δύο αντίπαλους. Οι καλές φάσεις δεν έλειψαν μπροστά στις δύο εσίες, με κορυφαία εκείνη του Καμαρά στο 24΄, όταν ο Αγριμάκης με τη βοήθεια και του δοκαριού αποσόβησε την παραβίαση της εστίας του.

Στο 32΄ ο τερματοφύλακας του ΟΦΗ έσωσε και πάλι το τέρμα του στο τετ α τετ με τον έμπειρο Γάλλο επιθετικό. Το δεύτερο ημίχρονο δεν είχε τον ίδιο ρυθμό, αλλά το 63΄ ο Γκάλο με μια από τις εκτελέσεις φάουλ που αποτελούν «σήμα κατατεθέν» του έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και χάρισε τη νίκη στον Παναιτωλικό.

Οι γηπεδούχοι είχαν ακόμη ένα δοκάρι σε σουτ του Καμαρά στο 75ο λεπτό, με τον ΟΦΗ να έχει πάντως την ευκαιρία του για το βαθμό στο 81΄, όταν ο Στεφανάκος απέκρουσε εξαιρετικά την κεφαλιά του Ντουντού Σεαρένσε και κράτησε το τρίποντο.