Ευρωλίγκα: Περίπατος της Ρεάλ με Εφές, σούπερ ο Μπουρούσης

Τετάρτη, 13 Νοεμβρίου 2013 23:47
UPD:23:56
EPA/Alberto Martin

Στιγμιότυπο από τον αγώνα.

Επίδειξη δύναμης έκανε η Ρεάλ Μαδρίτης απέναντι στην Αναντολού Εφές, την οποία συνέτριψε με 103-57 επιτυγχάνοντας την πέμπτη νίκη της σε ισάριθμες αναμετρήσεις στον Β΄ όμιλο της Ευρωλίγκας.

Οι Τούρκοι κατόρθωσαν να ακολουθήσουν τη «βασίλισσα» μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο, που ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 19-13. Στη συνέχεια όμως οι γηπεδούχοι «σανίδωσαν το γκάζι» και, προεξάρχοντος του Γιάννη Μπουρούση, ισοπέδωσαν την άτυχη Εφές.

Ο διεθνής σέντερ αναδείχθηκε πρώτος σκόρερ της ομάδας του, σκοράροντας 17 πόντους (2/2 βολές, 3/5 δίποντα, 3/3 τρίποντα) σε 20:25 λεπτά συμμετοχής, ενώ «κατέβασε» 7 ριμπάουντ, μοίρασε 2 ασίστ και έκανε 2 τάπες.

EUROLEAGUE BASKETBALL

Τα highlights του αγώνα Ρεάλ Μαδρίτης - Εφές Αναντολού

Από την Εφές αξιοπρεπή παρουσία είχε ο Κώστας Βασιλειάδης, ο οποίος σημείωσε 11 πόντους (1/4 δίποντα, 3/6 τρίποντα), πήρε 2 ριμπάουντ και έδωσε μία ασίστ παίζοντας 28:52 λεπτά.