Γερμανία: Ο Γκαρσία χάρισε το «τρίποντο» στη Βέρντερ

Κυριακή, 03 Νοεμβρίου 2013 21:31
UPD:21:35
EPA/CARMEN JASPERSEN

Ο παίκτης της Βέρντερ Βρέμης Γκαρσία.

Με γκολ του Γκαρσία τέσσερα λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα, η Βέρντερ Βρέμης επικράτησε 3-2 του Ανόβερου, στο τελευταίο χρονικά ματς της 11ης αγωνιστικής στη μπουντεσλίγκα.

Οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με το πέναλτι του Χούζτι στο 20΄, αλλά πέντε λεπτά αργότερα, ακριβώς με τον ίδιο τρόπο, ο Χουντ ισοφάρισε. Πριν κλείσει το πρώτο ημίχρονο η Βέρντερ προηγήθηκε με τον Μακιάντι στο 38΄, αλλά το Ανόβερο είχε άμεσα την απάντνηση με τον Σάκαϊ (41΄). Το «τρίποντο» στους «πράσινους» έδωσε ο Γκαρσία τέσσερα λεπτά πριν τη λήξη του 90λεπτου.

Νωρίτερα, η Άουγκσμπουργκ είχε πετύχει μεγάλη βαθμολογικής σημασίας νίκη με 2-1 επί της Μάιντς. Σκόρερ και των δύο τερμάτων ήταν ο Χαν στο 27΄ και 49΄, ενώ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 59΄ με το Μότινγκ.