Κυριακή, 06 Οκτωβρίου 2013 17:24
UPD:17:27
REUTERS/TOBY MELVILLE

Ο Όσκαρ έδωσε το προβάδισμα στους Λονδρέζους στο 4΄.

Για 85 λεπτά η Τσέλσι τα είχε βρει σκούρα στην έδρα της Νόριτς, αλλά στα τελευταία πέντε λεπτά πέτυχε δύο γκολ και πήρε την εκτός έδρας νίκη με 3-1.

Από την κόλαση βρέθηκε στον παράδεισο η Τσέλσι. Η ομάδα του Ζοζέ Μουρίνιο είχε «κολλήσει» στο 1-1 με τη Νόριτς μέχρι το 85ο λεπτό, αλλά ο Αζάρ και εν συνεχεία ο Γουίλιαν πέτυχαν δύο τέρματα και χάρισαν τη νίκη στους «μπλε» με 3-1, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της πρέμιερ λιγκ. Ο Όσκαρ είχε δώσει το προβάδισμα στους Λονδρέζους στο 4΄, αλλά ο Πίκινγκτον ισοφάρισε για τα «καναρίνια» στο 68΄.

Στα ψηλά «πατώματα» της βαθμολογίας βρίσκεται και η Σαουθάμπτον, που επικράτησε 2-0 της Σουόνσι. Ο Λαλανά στο 19΄ και ο Ροντρίγκες στο 83΄ σημείωσαν τα γκολ των «Αγίων».