Κύπελλο Ελλάδας: Νίκες για Ατρόμητο και Ολυμπιακό Βόλου

Πέμπτη, 26 Σεπτεμβρίου 2013 20:08
UPD:20:14
ΑΠΕ-ΜΠΕ

Ο Αναστάσιος Καραμάνος, παίκτης του Ατρόμητου, πανηγυρίζει το γκολ που σημείωσε.

Ο Ατρόμητος δυσκολεύτηκε αλλά κατόρθωσε να κάμψει την αντίσταση του Φωστήρα στον Ταύρο, επικρατώντας με 1-0 χάρις στο γκολ του Καραμάνου στο 77ο λεπτό, στην πρώτη αναμέτρηση για τη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ο αγώνας ρεβάνς θα διεξαχθεί στο Περιστέρι, στις 31 Οκτωβρίου, με την ομάδα των δυτικών προαστίων να έχει αποκτήσει από σήμερα σοβαρό προβάδισμα για την πρόκριση.

Από την πλευρά του, ο Ολυμπιακός Βόλου έκανε ντέρμπι τον αγώνα-ρεβάνς με τον Άρ, στις 31 Οκτωβρίου στο «Κλεάνθης Βικελίδης», μετά τη νίκη με 1-0 επί των «κίτρινων» στην πρωτεύουσα της Μαγνησίας.

Οι «ερυθρόλευκοι» έφτασαν στην επιτυχία με το γκολ του Κατσίκη στο 74ο λεπτό, απέναντι σε μια ομάδα που ακόμη αγνοεί τη χαρά της νίκης σε επίσημη αναμέτρηση τη νέα αγωνιστική περίοδ