Πέμπτη, 26 Σεπτεμβρίου 2013 01:13
UPD:11:19
EPA/MANUEL LORENZO

Ο πορτογάλος άσος της Ρεάλ Μαδρίτης Κριστιάνο Ρονάλντο.

Με πέναλτι του Κριστιάνο Ρονάλντο στις καθυστερήσεις του αγώνα, η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε 2-1 στην έδρα της Έλτσε και απέφυγε την ύστατη στιγμή ακόμη μια «γκέλα», παραμένοντας στο κατόπι των Μπαρτσελόνα και Ατλέτικο Μαδρίτης.

Η «βασίλισσα» είχε προηγηθεί με τον Πορτογάλο άσσο της στο 51΄, αλλά στο 90΄ ο Μποάκιε ισοφάρισε. Στα υπόλοιπα αποψινά παιχνίδια της 6ης αγωνιστικής, η Σεβίλη πέτυχε την πρώτη φετινή νίκη της επικρατώντας της Ράγιο Βαγεκάνο με 4-1 (17΄, 53΄ Ράκιτιτς, 80΄, 88΄ Μπάκα - 55΄ Γκονζάλεθ).

Με γκολ του Ζόνας στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων η Βαλένθια πέτυχε την τρίτη φετινή νίκη της, καθώς επιβλήθηκε με 1-0 στην έδρα της Γρανάδα επί της ομώνυμης ομάδας, με τον Καρνέζη να μένει και σε αυτό το παιχνίδι στον πάγκο των γηπεδούχων.