Τετάρτη, 25 Σεπτεμβρίου 2013 00:57
UPD:01:01
REUTERS/SERGIO PEREZ

H Ατλέτικο Μαδρίτης νίκησε την Οσασούνα με 2-1.

Κατά... πόδας ακολουθεί η Ατλέτικο Μαδρίτης την Μπαρτσελόνα στην πριμέρα ντιβισιόν, αφού μετά τους «μπλαουγκράνα» και οι «ροχιμπλάνκος» έκαναν το «6 στα 6» και συγκατοικούν στην κορυφή με τους πρωταθλητές, καθώς νίκησαν την Οσασούνα με 2-1.

Το σκορ στο «Βιθέντε Καλντερόν» άνοιξε ο ευρισκόμενος σε εντυπωσιακή φόρμα Ντιέγκο Κόστα στο 18΄, ενώ στο 25΄ ο Βραζιλιάνος άσσος διπλασίασε τα γκολ για την ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε. Το μόνο που κατόρθωσαν στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν στο 42ο λεπτό με τον Οριόλ Ριέρα.

Στο άλλο νυχτερινό παιχνίδι, η Μάλαγα νίκησε στην Ανδαλουσία την Αλμερία με 2-0, χάρις στα γκολ των Φερνάντο Νταμιάν Τισόνε στο 69΄ και Φραντσίσκο Πορτίγιο Σολέρ στις καθυστερήσεις.