Το ματς κρίθηκε από το γκολ του Μπενζεμά στο 10΄
Δευτέρα, 26 Αυγούστου 2013 23:56
UPD:27/08/2013 00:39
REUTERS/JON NAZCA

Με γκολ του Καρίμ Μπενζεμά στο 10ο λεπτό, η Ρεάλ Μαδρίτης πέρασε νικηφόρα (1-0) από την έδρα της Γρανάδα, στην αναμέτρηση με την οποία έπεσε η αυλαία της 2ης αγωνιστικής στην πριμέρα ντιβισιόν.

Η «βασίλισσα» έφτασε έτσι στις δύο νίκες και μαζί με τις Μπαρτσελόνα, Αθλέτικ Μπιλμπάο, Βιγιαρεάλ και Ατλέτικο Μαδρίτης βρίσκονται στην κορυφή της κατάταξης.

REAL MADRID C.F.

Ο Κάρλο Αντσελότι σχολιάζει τον αγώνα

Με τους Κασίγιας και Καρνέζη στους πάγκους των ομάδων τους, η Ρεάλ είχε ένα «σεληνιασμένο» πρώτο ημίχρονο και έχασε καλές ευκαιρίες για να διευρύνει το σκορ, ενώ ακυρώθηκε γκολ του Εζίλ, επειδή η φάση ξεκίνησε από στημένο στο οποίο η μπάλα κυλούσε.

Ο Ρονάλντο είχε την ευκαιρία να «σφραγίσει» το παιχνίδι αλλά νικήθηκε από τον Ρομπέρτο στο 78΄, ενώ λίγο αργότερα οι παίκτες τους Λούκας Αλκαράθ διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι σε ανατροπή του Μπουονανότε, που φάνηκε να έχει επαφή με τον Κασεμίρο.