«Λευκή» ισοπαλία στην Κρήτη

Κυριακή, 18 Αυγούστου 2013 21:15
UPD:21:27
ΑΠΕ-ΜΠΕ/ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΡΑΠΑΝΗΣ

Φάση από τον αγώνα του ΟΦΗ με τον Πανιώνιο, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

Στο 0-0 έμειναν ΟΦΗ και Πανιώνιος στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

Καλύτερος ήταν ο ΟΦΗ στα πρώτα 45 λεπτά, αλλά η άμυνα του Πανιωνίου κράτησε το μηδέν κι έτσι οι δύο ομάδες μπήκαν «άσφαιρες» στα αποδυτήρια.

Οι Κρητικοί θα μπορούσαν να είχαν σκοράρει σε τουλάχιστον τρεις περιπτώσεις, αρχικά με το Νιμανί στο 21΄ (μπλόκαρε ο Γιαννακόπουλος), στο 26΄ και πάλι ο γκολκίπερ του Πανιωνίου είπε «όχι» στην κεφαλιά του Τριποτσέρη, ενώ στο 45΄ το σουτ του Μπούρμπου από καλή θέση ήταν αδύναμο.

ΟΦΗ - Πανιώνιος 0-0: Δηλώσεις Π. Δερμιτζάκη - Ν. Παντελή

Η συνέντευξη Τύπου των δύο προπονητών, μετά το τέλος του αγώνα.

Στο διάστημα του πρώτου μέρους οι «κυανέρυθροι» δεν ήταν ιδιαίτερα απειλητικοί και η μοναδική φάση που θα μπορούσε να είχε αποφέρει κάτι καλύτερο γι΄ αυτούς καταγράφηκε στο 32΄ , αλλά η κεφαλιά του Αραβίδη πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε στην επανάληψη, με τουες γηπεδούχους να πιέζουν περισσότερο, αλλά οι φιλοξενούμενοι πήραν τελικά αυτό που ήθελαν από την αρχή. Στα τελευταία έξι  λεπτά του αγώνα οι «κυανέρυθροι» έμειναν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Λαμπρόπουλου με κόκκινη κάρτα.