Στο 97΄ η Λαμία ισοφάρισε τον Παναιτωλικό (2-2), που είχε προηγηθεί 0-2
Κυριακή, 03 Δεκεμβρίου 2017 20:19
UPD:20:20
INTIME SPORTS/ΚΥΔΩΝΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Οι Αγρινιώτες, έξι ημέρες πριν το ματς με τον Ολυμπιακό στην έδρα τους, προηγήθηκαν με 2-0 χάρις στα γκολ των Ρότσα (12΄) και Ντίας (24΄), αλλά οι γηπεδούχοι απέδειξαν για μία ακόμη φορά ότι στην έδρα τους αρνούνται να ηττηθούν.

Σε ματς απαγορευμένο για καρδιακούς, Λαμία και Παναιτωλικός αναδείχθηκαν ισόπαλοι, 2-2, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League.

Αφού μείωσαν στο 69΄ με τον Ακόστα, στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων, με την κεφαλιά του Βουό από κοντά έφτασαν στην ισοφάριση και δικαίως πανηγύρισαν. Φριχτά παράπονα από τη διαιτησία του Νεοφυτιάδη εξέφρασαν οι άνθρωποι του Παναιτωλικού, καθώς ο ρέφερι της αναμέτρησης ενώ είχε υποδείξει τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις, κράτησε περισσότερα με αποτέλεσμα να ισοφαρίσουν οι γηπεδούχοι.

Πριν το γκολ του Βουό αποβλήθηκε ο Μπεχαράνο του Παναιτωλικού με δεύτερη κίτρινη και ο Ακόστα με απευθείας κόκκινη, για μια αψιμαχία που είχαν, ενώ λίγο αργότερα αποβλήθηκε κα ο τερματοφύλακας Παπαδόπουλος.