Super League: Ο Κόντε «πάγωσε» τον Ατρόμητο

Κυριακή, 29 Ιανουαρίου 2017 19:13
UPD:19:40
INTIME SPORTS/ΒΟΛΙΤΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ

Ο Ατρόμητος κρατούσε το 1-0 απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα έως το τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, αλλά το γκολ του Κόντε δευτερόλεπτα πριν τη λήξη έδωσε στην ομάδα του ένα βαθμό, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής.

Οι γηπεδούχοι ήταν πιο δραστήριοι επιθετικά στα πρώτα λεπτά, χάνοντας ωστόσο την πρώτη ευκαιρία στο 26ο λεπτό, όταμ ο Λε Ταλέκ δεν κατόρθωσε να εκμεταλλευτεί τη λάθος έξοδο του Πασχαλάκη και έστειλε την μπάλα στο δοκάρι.

Στο 60΄ ο Πασχαλάκης απέκρουσε το σουτ του Τόνσο, αλλά ο Λε Ταλέκ ευνοήθηκε στην επιστροφή της μπάλας και με κοντινή προβολή έγραψε το 1-0.

Η ομάδα των δυτικών προαστίων συνέχισε να ελέγχει το ρυθμό απέναντι σε έναν ακίνδυνο αντίπαλο, που έπαιζε παθητικά στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού.

Όλα έδειχναν ότι ο Ατρόμητος θα έπαιρνε τους βαθμούς, όμως στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ακόστα βρήκε τον Κόντε, που στόπαρε με το στήθος και με γυριστό σουτ ισοφάρισε.