Super League: Αρχοντική εμφάνιση του Πανιώνιου (4-1) στη Λιβαδειά

Κυριακή, 18 Δεκεμβρίου 2016 19:35
UPD:19:36
INTIME SPORTS/ΚΩΤΣΙΑΡΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

Ένας εντυπωσιακός Πανιώνιος, πέρασε εμφατικά από τη Λιβαδειά επικρατώντας του γηπεδούχου Λεβαδειακού με 4-1 και έφτασε τον Παναθηναϊκό στους 21 βαθμούς, με παιχνίδι περισσότερο.

Ο Πανιώνιος πίεσε από την αρχή, έψαξε το γκολ και στο 36΄ άνοιξε το σκορ, όταν ο Φούντας εκτέλεσε κόρνερ, ο Ρισβάνης έπιασε την κεφαλιά κα έκανε το 1-0.

Ο Λεβαδειακός αφυπνίστηκε πρόσκαιρα και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 43΄, όταν ο Γιακουμάκης από κοντά έγραψε το 1-1, αλλά στο επόμενο λεπτό ο Μπεν σούταρε στο δοκάρι και στη συνέχεια της φάσης ο Κόρμπος σκόραρε απέναντι στην παλιά του ομάδα.

Στην επανάληψη και πάλι μόνο ο Πανιώνιος απειλούσε και δεν άργησε να ανταμειφθεί, όταν σε αντεπίθεση στο 50΄ ο Φούντας τροφοδότησε τον Μασούντ κι εκείνος αμαρκάριστος σκόραρε το 3-1.

Το… κερασάκι στην τούρτα μπήκε στο 65΄, όταν ο δραστήριος Μπεν νίκησε για τέταρτη φορά τον Ναμάσκο γράφοντας με πλασέ το τελικό 4-1.