Super League: Φανταστικός ο ΠΑΣ, 3-0 τον Ατρόμητο

Κυριακή, 11 Σεπτεμβρίου 2016 20:35
UPD:23:23
INTIME SPORTS/ΠΑΠΠΑ ΒΟΥΛΑ

Οι παίκτες του Πετράκη πίεσαν πολύ από το πρώτο σφύριγμα του Βάτσιου, έχασαν την πρώτη ευκαιρία στο 4΄ με τον Γκορμπούνοφ να «νικά» τον Κόντε και προηγήθηκαν στο 10΄ με το πέναλτι του Ακόστα, στο οποίο υπέπεσε ο Ζησόπουλος επί του μετέπειτα σκόρερ.

Καταπληκτική εμφάνιση έκανε στους «Ζωσιμάδες» ο ΠΑΣ Γιάννινα απέναντι στον Ατρόμητο, τον οποίο νίκησε με 3-0 στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής, η οποία αποτέλεσε την πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Στο 25΄ ο Κοζορώνης έχασε μεγάλη ευκαιρία πλασάροντας ελάχιστα άουτ, για να απειλήσει για πρώτη φορά ο Ατρόμητος στο 31΄, με την άστοχη κεφαλιά του Λε Ταλέκ, ενώ στο 34΄ ο Πασχαλάκης μπλόκαρε το σουτ του Βασιλείου και στο 38΄ η «σκαστή» κεφαλιά του Μπάγκα δεν βρήκε στόχο για λίγο.

Οι γηπεδούχοι, πάντως, πήγαν στα αποδυτήρια με σαφές προβάδισμα νίκης, καθώς στο 41ο λεπτό ο Κόντε πλάσαρε για το 2-0, από πάσα του Μαμπουλού. Στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου ο Ατρόμητος έψαξε για το γκολ που θα τον ξανάβαζε στο παιχνίδι και είχε τις καλές στιγμές του.

Στο 47΄ πολύ δυνατό σουτ του Μπάγκα από μακρινή απόσταση απέκρουσε ο τερμαοφύλακας του ΠΑΣ Γιάννινα, ενώ στο 54΄ ο Ντιγκινί ουσιαστικά «καταδίκασε» την ομάδα του, αφού στην άστοχη έξοδο του Πασχαλάκη έστειλε την μπάλα άουτ σε άδεια εστία!

Μια χαμένη ευκαιρία που «πληρώθηκε» τρία λεπτά αργότερα, όταν ξανά ο Κόντε, και πάλι από πάσα του Μαμπουλού, «έγραψε» το 3-0 και «τελείωσε» οριστικά το παιχνίδι.