Μουντιάλ 2018: Νίκη στο 89΄ για την Αλβανία

Τρίτη, 06 Σεπτεμβρίου 2016 16:05
UPD:16:07
EPA/ARMANDO BABANI

Το παιχνίδι, που διεξήχθη για τον 7ο όμιλο των προκριματικών του Μουντιάλ 2018 στο στάδιο «Loro Boriçi», ολοκληρώθηκε σήμερα το απόγευμα.

Με γκολ του Μπεκίμ Μπάλαϊ στο 89ο λεπτό η Αλβανία νίκησε 2-1 την Π.Γ.Δ.Μ., στο υπόλοιπο της συνάντησης που είχε διακοπεί χθες τη νύχτα στο 77ο λεπτό, στα Σκόδρα.

Πριν ο Τούρκος διαιτητής Χουσεΐν Γκιοτσέκ αναγκαστεί να διακόψει τον αγώνα λόγω της καταρρακτώδους βροχής, το σκορ ήταν ισόπαλο 1-1.

Οι γηπεδούχοι του Τζοβάνι Ντε Μπιάζι είχαν προηγηθεί στο 9ο λεπτό με τον Αρμάντ Σαντίκου και οι Σκοπιανοί είχαν ισοφαρίσει με τον Εζγκιάν Αλιόσκι στο 51΄.