Μοιρασιά στη Βοιωτία (1-1) για Λεβαδειακό και ΠΑΣ Γιάννινα

Κυριακή, 03 Απριλίου 2016 21:54
UPD:21:55
INTIME SPORTS

Λεβαδειακός και ΠΑΣ Γιάννινα μοιράστηκαν από ένα βαθμό στην πρωτεύουσα της Βοιωτίας, στη μεταξύ τους αναμέτρηση που ολοκληρώθηκε 1-1 στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής.

Σε γενικές γραμμές οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι, έχασαν κάποιες ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο με Τσουκαλά και Γιάκο, οι γηπεδούχοι «απάντησαν» με Ατζαγκούν – Μπεν και κάπως έτσι ολοκληρώθηκε το αρχικό 45λεπτο.

Το δεύτερο ημίχρονο δεν είχε τον ίδιο καλό ρυθμό, είχε όμως μαζεμένες όλες τις «συγκινήσεις», καθώς με το παιχνίδι να οδεύει προς τη λήξη του το σκορ άνοιξε στο δημοτικό στάδιο της Λιβαδειάς.

Στο 85ο λεπτό ο Τσουκαλάς έσκαψε την μπάλα και βρήκε τον Γιάκο, ο οποίος έγραψε το 0-1 για τους Ηπειρώτες.

Ατυχώς γι΄ αυτούς, πάντως, δεν το χάρηκαν για πολύ, αφού στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Γιακουμάκης έδωσε το βαθμό στους «πράσινους» ισοφαρίζοντας.