Νέο άλμα Ατρόμητου, 1-0 τον Παναιτωλικό

Κυριακή, 03 Απριλίου 2016 21:32
UPD:21:37
INTIME SPORTS

Ο Ατρόμητος έδωσε συνέχεια στην ανοδική πορεία των τελευταίων μηνών, νίκησε 1-0 τον Παναιτωλικό στο Περιστέρι για την 28η αγωνιστική και έφτασε τον ΠΑΣ Γιάννινα στην όγδοη θέση.

Η συνάντηση «σφραγίστηκε» από το γκολ του Λε Ταλέκ στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου. Τότε ο Μπρίτο κινήθηκε στην περιοχή των φιλοξενούμενων, έπιασε το σουτ που απέκρουσε αρχικά ο Κυριακίδης αλλά στην εξέλιξη της φάσης ο Γάλλος επιθετικός πήρε το «ριμπάουντ» και σκόραρε με κεφαλιά σε άδειο τέρμα.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν πάντως δύο μεγάλες ευκαιρίες για να φύγει από το Περιστέρι με ένα βαθμό. Στην πρώτη, στο 77ο λεπτό, στη σέντρα που έγινε από αριστερά ο αμαρκάριστος Μαρκόφσκι δεν κατόρθωσε να νικήσει τον Μπάρκα που απέκρουσε σωτήρια σε κόρνερ.

Οι δύο παίκτες πρωταγωνίστησαν και στη φάση του 82ου λεπτού, όταν από λάθος γύρισμα του Κεϊτά προς τα πίσω Μαρκόφσκι που είχε καταλάβει τη φάση βγήκε απέναντι στον νεαρό γκολκίπερ των γηπεδούχων, αλλά και πάλι δεν τα κατάφερε.