LIVE: Παναθηναϊκός - Ατρόμητος (1 - 1)

Τετάρτη, 14 Μαΐου 2014 18:00
Updated:21:07
EUROKINISSI/ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΚΡΥΔΗΜΑΣ

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Ατρόμητο για την 5η αγωνιστική των πλέι-οφ.

Περιγραφή: Τόλης Χριστοφοράκης

21:07Τετάρτη 14 Μαΐου 2014

Πήρε το βαθμό, πάει στ' αστέρια

Ο Παναθηναϊκός μετά την ήττα του ΠΑΟΚ ήθελε ένα βαθμό απέναντι στον Ατρόμητο προκειμένου να πάρει το εισιτήριο για τα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ. Αν και ο Ατρόμητος πίεσε και έχασε αρκετές ευκαιρίες, η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου κατάφερε τελικά να πετύχει τον στόχο της και θα βρεθεί στον 3ο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ.

21:05Τετάρτη 14 Μαΐου 2014

Τέλος αναμέτρησης, Παναθηναϊκός-Ατρόμητος 1-1

90+3' Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Αμπέντ, που αποβάλλεται.

21:02Τετάρτη 14 Μαΐου 2014

Μπήκαμε στις καθυστερήσεις, Παναθηναϊκός-Ατρόμητος 1-1

20:57Τετάρτη 14 Μαΐου 2014

85' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ. Ο Ναπολεόνι έγινε κάτοχος της μπάλας και με σουτ έφερε το παιχνίδι στα ίσα.

20:56Τετάρτη 14 Μαΐου 2014

83' Μεγάλες ευκαιρίες για τον Ατρόμητο. Αρχικά απο γέμισμα του Φωτάκη, ο Ούμπιντες σούταρε και η μπάλα κόντραρε στα πόδια του Τριανταφυλλόπουλου, ενώ στη συνέχεια της φάσης ένα έξυπνο σουτ του Ναπολεόνι χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι των γηπεδούχων.

20:51Τετάρτη 14 Μαΐου 2014

74' Καλή στιγμή για τους «πράσινους», με τον Αμπέντ να αστοχεί με σουτ εντός περιοχής.

20:45Τετάρτη 14 Μαΐου 2014

Οι κερκίδες του γηπέδου είναι άδειες καθώς ο αγώνας είναι κεκλεισμένων των θυρών λόγω τιμωρίας της γηπεδούχου.

ΑΠΕ-ΜΠΕ/ΜΟΣΧΑΝΔΡΕΟΥ Π.
20:41Τετάρτη 14 Μαΐου 2014

68' Πολύ καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Ο Ατζαγκούν πάσαρε κάθετα στον Μπεργκ, όμως το σουτ του Σουηδού απέκρουσε εντυπωσιακά ο Σηφάκης.

20:37Τετάρτη 14 Μαΐου 2014

60' Οι «πράσινοι» δεν σταματούν να αναζητούν κενούς χώρους για να απειλήσουν. Η άμυνα του Ατρομήτου, ωστόσο, είναι σε σωστή θέση και απομακρύνει τους κινδύνους

20:31Τετάρτη 14 Μαΐου 2014

20:29Τετάρτη 14 Μαΐου 2014

54' Τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Γιαννούλης έδωσε... με τάκλιν την πάσα στον Ναπολεόνι, όμως ο Ιταλός μέσα από την περιοχή δεν σημάδεψε σωστά και η μπάλα πέρασε άουτ.

20:21Τετάρτη 14 Μαΐου 2014
48' Πρώτο σουτ, εντελώς άστοχο, από τον Μέντες έξω από την περιοχή.

20:18Τετάρτη 14 Μαΐου 2014

46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

20:00Τετάρτη 14 Μαΐου 2014

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Παναθηναϊκός-Ατρόμητος 1-0

45' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Καρέλης διεκδίκησε την μπάλα με τον Σηφάκη, όμως το... τσίμπημα της μπάλας ήταν αδύναμο και πέρασε άουτ.

19:56Τετάρτη 14 Μαΐου 2014

40' Ακόμη μία καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Ο Κλωναρίδης έκανε το σουτ, η μπάλα κόνταρε και με υπερένταση ο Σηφάκης απέκρουσε.

19:55Τετάρτη 14 Μαΐου 2014

39' Σουτ με το αριστερό πόδι από τον Καρέλη εκτός περιοχής, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.

19:48Τετάρτη 14 Μαΐου 2014

Ο Καρέλης έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, ο Σηφάκης έδιωξε την μπάλα και στην επαναφορά, ο Κλωναρίδης έστειλε χωρίς δυσκολία την μπάλα στα δίχτυα του Ατρομήτου, βάζοντας μπροστά τον Παναθηναϊκό με σκορ 1-0!

19:47Τετάρτη 14 Μαΐου 2014

33' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

19:46Τετάρτη 14 Μαΐου 2014

27' Ο Παναθηναϊκός έχει ανεβάσει την απόδοσή του και είναι αυτός που πλέον ελέγχει το ρυθμό της αναμέτρησης.

19:42Τετάρτη 14 Μαΐου 2014

22' Πολύ όμορφο σουτ του Ζέκα από τα όρια της περιοχής, η μπάλα πέρασε ελάχιστα δίπλα από την εστία του Ατρομήτου.

19:40Τετάρτη 14 Μαΐου 2014

21' Ακόμη ένα σουτ έξω από την περιοχή, αυτή τη φορά με πρωταγωνιστή τον Αμπέντ, δεν ανησύχησε τον Σηφάκη.

19:34Τετάρτη 14 Μαΐου 2014

18' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για τους «πράσινους»! Η ασυννενοησία μεταξύ Σηφάκη και Φυτανίδη έβγαλε τον Καρέλη μόνο του, όμως το σουτ του προ κενής εστίας- από πλάγια θέση- χτύπησε στο αριστερό δοκάρι του Ατρομήτου. Στην επαναφορά, μάλιστα, ο Ατζαγκούν δεν μπόρεσε με τη σειρά του να τη στείλει στα δίχτυα!

19:32Τετάρτη 14 Μαΐου 2014

15' Πολλά τα λάθη από τους γηπεδούχους, ειδικά όταν βρίσκονται έξω από την περιοχή των Περιστεριωτών, παραμένει το 0-0.

19:27Τετάρτη 14 Μαΐου 2014

12' Ο Ατζαγκούν βρέθηκε έξω από την περιοχή, άργησε να πασάρει και αναγκάστηκε να σουτάρει, χωρίς να προβληματίσει την αντίπαλη εστία.

19:25Τετάρτη 14 Μαΐου 2014

9' Πρόβλημα στις αντεπιθέσεις του Ατρομήτου αντιμετωπίζει ο Παναθηναϊκός στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.

19:22Τετάρτη 14 Μαΐου 2014

7' Φιλόδοξο σουτ του Ατζαγκούν από μακρινή απόσταση, ο Σηφάκης δεν είχε πρόβλημα να πέσει και να μπλοκάρει την μπάλα.

19:19Τετάρτη 14 Μαΐου 2014

4' Μεγάλη ευκαιρία του Ατρομήτου για να ανοίξει το σκορ. Ο Ναπολεόνι έβγαλε την παράλληλη σέντρα από τα δεξιά της περιοχής, ο Καραμάνος έπιασε το σουτ στην κίνηση στο δεύτερο δοκάρι, όμως ο Καπίνο έπεσε σωστά στη γωνία του και απομάκρυνε τον κίνδυνο!

19:14Τετάρτη 14 Μαΐου 2014

Ξεκίνησε το ματς!

H αναμέτρηση γίνεται κεκλεισμένων των  θυρών, εξαιτίας της τιμωρίας των «πρασίνων».

19:11Τετάρτη 14 Μαΐου 2014

Τη θέση του έμπειρου αμυντικού στην αποστολή πήρε ο Αρκούδας

19:07Τετάρτη 14 Μαΐου 2014

Aπρόσμενη εξέλιξη. Ο Ταυλαρίδης τελικά δεν μπορεί να αγωνιστεί και τη θέση του πήρε ο Νάστος

19:03Τετάρτη 14 Μαΐου 2014
Ατρόμητος: Σηφάκης, Ταυλαρίδης, Φυτανίδης, Ναπολεόνι, Μπάλλας, Γιαννούλης, Καραμάνος, Δημούτσος, Ούμπιντες, Πίτου Γκαρσία, Φάμπιο.

Παναθηναϊκός:  Καπίνο, Κουτρουμπής, Τριανταφυλλόπουλος, Σίλντενφελντ, Μέντες, Ζέκα, Πράνιτς, Αμπέντ, Ατζαγκούν, Κλωναρίδης, Καρέλης.

18:59Τετάρτη 14 Μαΐου 2014

Μόλις ένα βαθμό χρειάζεται η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου για να πανηγυρίσει και μαθηματικά τη συμμετοχή της στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ της επόμενης περιόδου.

18:58Τετάρτη 14 Μαΐου 2014

Καλησπέρα σας, είμαι ο Τόλης Χριστοφοράκης και μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Ατρόμητο για την 5η αγωνιστική των πλέι-οφ