LIVE: Ολυμπιακός - Ατρόμητος

Τετάρτη, 29 Ιανουαρίου 2014 19:00
Updated:21:54
ICON/ΝΤΟΥΝΤΟΥΜΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τον Ατρόμητο από το γήπεδο «Γ. Καραϊσκάκης» για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

21:54Τετάρτη 29 Ιανουαρίου 2014

Αντεξε ο Ατρόμητος

Ο Ολυμπιακός δεν κατάφερε να ασκήσει και στο 2ο ημίχρονο την ίδια πίεση με αυτή που άσκησε στο πρώτο και μοιραία έμεινε στο μηδέν. Εξυπνο στήσιμο στον αγωνιστικό χώρο από τους Περιστεριώτες, οι οποίοι διόρθωσαν τα λάθη τους στην επανάληψη και δεν επέτρεψαν στους παίκτες του Μίτσελ να απειλήσουν. Στο πρώτο μέρος πάντως οι ερυθρόλευκοι ήταν καλύτεροι και άξιζαν τουλάχιστον ένα τέρμα. Όλα πλέον θα κριθούν στον επαναληπτικό αγώνα στο Περιστέρι.

21:51Τετάρτη 29 Ιανουαρίου 2014

Τέλος στο ματς, Ολυμπιακός-Ατρόμητος 0-0

21:48Τετάρτη 29 Ιανουαρίου 2014

Τελευταία λεπτά στον αγώνα, παραμένει το 0-0

21:47Τετάρτη 29 Ιανουαρίου 2014

Ο Μάικλ Ολαιτάν παίκτης του Ολυμπιακού (2Δ) προσπαθεί να αποφύγει την επιτήρηση του Σωκράτη Φυτανίδη.

ΑΠΕ-ΜΠΕ/ΣΠΥΡΟΣ ΧΟΡΧΟΥΜΠΑΣ
21:42Τετάρτη 29 Ιανουαρίου 2014

Παραμένει το 0-0 στο Φάληρο ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Ατρόμητο. Νωρίτερα ο ΟΦΗ έκανε σημαντικό βήμα πρόκρισης στα ημιτελικά με το 2-0 επί του Πανιωνίου στην Κρήτη και ο Παναθηναϊκός «καθάρισε» την πρόκριση νικώντας τον Ολυμπιακό Βόλου με σκορ 4-0 εντός έδρας

21:29Τετάρτη 29 Ιανουαρίου 2014

Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο στο 72ο λεπτό με τον Ιγκλέσιας να σουτάρει αλλά τον Μέγιερι να αποκρούει σε κόρνερ

21:27Τετάρτη 29 Ιανουαρίου 2014

Αλλαγή και για τον Ατρόμητο με τον Δημούτσο να παίρνει τη θέση του Παπαδόπουλου κι ενώ μπήκαμε στο τελευταίο 20λεπτο

21:23Τετάρτη 29 Ιανουαρίου 2014

Πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό με τον Σαβιόλα να αφήνει τη θέση του στον Τσόρι Ντομίνγκεζ

Σπουδαία ευκαιρία για τον Ατρόμητο στο 62ο λεπτό με τον Μπρίτο να επιχειρεί τη σέντρα αλλά η κεφαλιά του Ιγκλέσιας έστειλε την μπάλα άουτ

21:17Τετάρτη 29 Ιανουαρίου 2014

Το ματς κυλάει χωρίς τη σπουδαία φάση και με τον Ατρόμητο να βρίσκει ολοένα και περισσότερους κενούς χώρους

21:16Τετάρτη 29 Ιανουαρίου 2014

... και ο τεχνικός του Ατρόμητου, Γιώργος Παράσχος.

Icon/ΝΤΟΥΝΤΟΥΜΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
21:14Τετάρτη 29 Ιανουαρίου 2014

Ο τεχνικός του Ολυμπιακού Μίτσελ.

21:07Τετάρτη 29 Ιανουαρίου 2014

Πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς για τον Δημήτρη Παπαδόπουλο μετά από φάουλ στον Ολαϊτάν

21:04Τετάρτη 29 Ιανουαρίου 2014

Μια αλλαγή για τον Ατρόμητο με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου. Στη θέση του Φάμπιο περνά ο Καραμάνος

21:03Τετάρτη 29 Ιανουαρίου 2014

Ο Τζόελ Κάμπελ παίκτης του Ολυμπιακού (Α) και ο Χαβιέ Ούμπιδες παίκτης του Ατρόμητου (Δ) διεκδικούν την μπάλα.

ΑΠΕ ΜΠΕ/ΣΠΥΡΟΣ ΧΟΡΧΟΥΜΠΑΣ
21:00Τετάρτη 29 Ιανουαρίου 2014

Ολα έτοιμα για να ξεκινήσει το 2ο ημίχρονο

20:55Τετάρτη 29 Ιανουαρίου 2014

Ο Σεμπάστιαν Πίτου Γκαρσία παίκτης του Ατρόμητου (ΜΠΡΟΣΤΑ) προσπαθεί να αποφύγει την επιτήρηση του Γιάννη Μανιάτη.

20:53Τετάρτη 29 Ιανουαρίου 2014

Ο Μάικλ Ολαιτάν παίκτης του Ολυμπιακού (ΜΠΡΟΣΤΑ) και ο Σωκράτης Φυτανίδης παίκτης του Ατρόμητου (Π) διεκδικούν την μπάλα.

20:48Τετάρτη 29 Ιανουαρίου 2014

Αξιζε ένα γκολ ο Ολυμπιακός

Το πρώτο ημίχρονο στο Φάληρο έληξε χωρίς τέρματα με τον Ολυμπιακό να πατάει καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο αλλά τον Σηφάκη να επεμβαίνει σωτήρια σε τρεις περιπτώσεις. Από το 20 μέχρι το 35, το ματς είχε πολύ γρήγορο ρυθμό και οι περίπου 10,000 θεατές παρακολοθούν ένα αρκετά καλό παιχνίδι για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

20:29Τετάρτη 29 Ιανουαρίου 2014

Νέα ευκαιρία για τον Ολυμπιακό στο 28ο λεπτό με τον Σαβιόλα να πλασάρει ψηλά άουτ, παραμένει το 0-0

20:26Τετάρτη 29 Ιανουαρίου 2014

Αρχίζει και ανεβαίνει ο ρυθμός του ματς, νέο καλό σουτ του Σάμαρη έπειτα από ωραία ενέργεια των παικτών του Ολυμπιακού, η μπάλα έφυγε άουτ

20:22Τετάρτη 29 Ιανουαρίου 2014

Στις εξέδρες του γηπέδου βρίσκεται και ο Μαρκάνο, ο οποίος επέστρεψε στον Ολυμπιακό

20:21Τετάρτη 29 Ιανουαρίου 2014

Στο 20ο λεπτό, ο Μανιάτης έπιασε το σουτ όμως αυτή τη φορά ο Σηφάκης μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα

20:13Τετάρτη 29 Ιανουαρίου 2014

Λανθασμένη υπόδειξη του βοηθού, ο οποίος σημείωσε οφσάιντ τον Σαβιόλα. Κακώς δεν μέτρησε το γκολ για τον Ολυμπιακό

20:09Τετάρτη 29 Ιανουαρίου 2014

Λίγο πριν συμπληρωθούν δέκα λεπτά αγώνα, Κάμπελ και Ολαϊτάν συνεργάστηκαν όμορφα όμως η τελική προσπάθεια του τελευταίου δεν ήταν καλή

20:08Τετάρτη 29 Ιανουαρίου 2014

Ο Ατρόμητος ζήτησε πέναλτι σε επαφή του Μέγερι με τον Μπρίτο

20:05Τετάρτη 29 Ιανουαρίου 2014

Πρώτη καλή στιγμή στο ματς για τον Ολυμπιακό στο 4ο λεπτό με τον Σηφάκη να απομακρύνει σε κόρνερ σουτ του Φουστέρ

20:01Τετάρτη 29 Ιανουαρίου 2014

Το ματς ξεκίνησε!

20:00Τετάρτη 29 Ιανουαρίου 2014

Διαιτητής της σημερινής αναμέτρησης είναι ο κ.Παππάς με πρώτο βοηθό τον κ.Ακρίβο και δεύτερο τον κ.Μπαλτά

19:57Τετάρτη 29 Ιανουαρίου 2014

Εν τω μεταξύ πριν από λίγο η Νότιγχαμ Φόρεστ ανακοίνωσε την απόκτηση του Ράφικ Τζεμπούρ με τον Ολυμπιακό να βάζει στα ταμεία του 1,5 εκ. ευρώ

Συνθέσεις:
Ολυμπιακός: Μέγιερι, Σαλίνο, Παπαδόπουλος, Μανωλάς, Μπονγκ, Σάμαρης, Μανιάτης, Κάμπελ, Φουστέρ, Σαβιόλα, Ολαϊτάν
Ατρόμητος: Σηφάκης, Ταυλαρίδης, Φυτανίδης, Μπρίτο, Παπαδόπουλος, Ιγκλέσιας, Γιαννούλης, Ούμπιδες, Λαζαρίδης, Πίτου Γκαρσία και Φάμπιο

19:43Τετάρτη 29 Ιανουαρίου 2014

Το ματς διεξάγεται την ώρα που ο Κώστας Μήτρογλου βρίσκεται στο Λονδίνο προκειμένου να ολοκληρώσει τη μεταγραφή του στη Φούλαμ. Ο Ολυμπιακός θα εισπράξει περίπου 15 εκ. ευρώ ενώ ο παίκτες θα αμείβεται με σχεδόν 2,5 εκ. ευρώ το χρόνο

19:39Τετάρτη 29 Ιανουαρίου 2014

Καλησπέρα σας, ειμαι ο Τόλης Χριστοφοράκης και μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τον Ατρόμητο από το γήπεδο «Γ.Καραϊσκάκης» για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας