Λεπτό προς λεπτό η αναμέτρηση Σαχτιόρ Γκαραγκάντι - ΠΑΟΚ.

16:30Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Καλησπέρα σας. Είμαι ο Τόλης Χριστοφοράκης και μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Σαχτιόρ Γκαραγκάντι - ΠΑΟΚ

16:31Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Η ελληνική ομάδα χρειάζεται μόλις έναν βαθμό για να περάσει στην επόμενη φάση, ανεξαρτήτως αποτελέσματος του άλλου αγώνα του ομίλου

16:32Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Βεβαίως, η νίκη θα είναι ιδανική για το κυνήγι της πρώτης θέσης. Η βαθμολογία αυτή τη στιγμή: Άλκμααρ 8, ΠΑΟΚ 8, Μακάμπι Χάιφα 2, Σαχτιόρ Γκαραγκάντι 2

16:34Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Ο ΠΑΟΚ θα παραταχθεί στο παγωμένο Καζακστάν (μόλις στους 2 βαθμούς η θερμοκρασία αυτήν την ώρα) με τους εξής 11: Γλύκος, Κίτσιου, Λίνο, Κατσουράνης, Τζαβέλλας, Τζιόλης, Λάζαρ, Λούκας, Νίνης, Στοχ και Αθανασιάδης

16:37Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Αναλυτικότερα. Ο Γλύκος θα βρίσκεται κάτω από τα γκολπόστ, Τζαβέλλας και Κατσουράνης θα είναι οι δύο σέντερ μπακ, ενώ ο Λίνο θα πάει στο αριστερό άκρο της οπισθοφυλακής και ο Κίτσιου στο δεξί. Οι Τζιόλης και Λάζαρ θα έχουν τον ρόλο του αμυντικού χαφ, μπροστά τους θα βρίσκεται ο Σωτήρης Νίνης με πιο ελεύθερο ρόλο, ο Λούκας και ο Στοχ θα αναλάβουν τις πτέρυγες, με τον Κλάους να αποτελεί αιχμή του δόρατος

16:38Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Απέναντί τους θα βρουν τους: Μοκίν, Σίμτσεβιτς, Μάλι, Ντζίντιτς, Ταράσοφ, Παριβάεφ, Βίτσιους, Τσάνας, Φινοντσένκο, Γκαζαριάν, Χιζνιτσένκο

16:41Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Λύσεις από τον πάγκο του «Δικεφάλου» του Βορρά ενδέχεται να δώσουν οι: Γιακουμής, Σκόνδρας, Κατσικάς, Βούκιτς, Ολίσε, Σαλπιγγίδης, Νέτσιντ

16:44Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Αν και δεν πρόκειται για κάτι που δεν γνωρίζαμε, αξίζει να σημειωθεί πως το γήπεδο της Σαχτιόρ έχει συνθετικό χορτάρι

16:45Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Μένουν 15 λεπτά για το πρώτο σφύριγμα. Τηλεοπτικά, το παιχνίδι μεταδίδεται από τον ΑΝΤ1

16:56Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Οι ομάδες μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. Πορτοκαλί οι εμφανίσεις της Σαχτιόρ, λευκές του ΠΑΟΚ

17:00Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Σέντρα στην αναμέτρηση με τη Σαχτιόρ. Καλή επιτυχία στον ΠΑΟΚ

17:03Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

3' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ, που δείχνει ορεξάτος. Κέρδισαν το κόρνερ οι παίκτες του Στέφενς

Κανένας κίνδυνος για την αντίπαλη εστία

17:07Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

6' Ακόμη ένα κόρνερ για τον ΠΑΟΚ

Δεν μπόρεσαν να απειλήσουν ούτε τώρα οι φιλοξενούμενοι

17:12Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Οφσάιντ ο Αθανασιάδης. Στο όριο ο Έλληνας επιθετικός, που έβγαινε... φάτσα με το τέρμα, αλλά η απόφαση είναι σωστή

17:18Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

18' Μεγάλη ευκαιρία για τη Σαχτιόρ, εξίσου μεγάλη απόκρουση από τον Γλύκο που κράτησε το μηδέν

17:21Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Ακόμη ένα κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, ο οποίος απειλεί κυρίως από τη δεξιά πτέρυγα

Πέρασε κι αυτό ανεκμετάλλευτο

17:22Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

22' Φοβερός ο Γλύκος, που μπλοκάρει εντυπωσιακά μακρινό σουτ προς την εστία του

17:25Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

25' Τέταρτο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ

Για τέταρτη φορά, καμία απειλή για την εστία των γηπεδούχων

17:26Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Έγιναν πέντε τα κόρνερ τώρα, αλλά και πάλι τίποτα. Πρέπει να βάλει τις φωνές ο Στέφενς...

17:29Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Σχεδόν μισή ώρα αγώνα στην Αστάνα, με τον ΠΑΟΚ να έχει τον έλεγχο της μπάλας, αλλά να μην μπορεί να προκαλέσει κίνδυνο στον Μοκίν. «Πληγή» για την ελληνική ομάδα είναι το ψηλό παιχνίδι και οι σωστές μεταβιβάσεις από τα άκρα, ή τα κόρνερ, αφού σε καμία από τις δοθείσες ευκαιρίες δεν μπόρεσε να δημιουργήσει αξιόλογη τελική φάση

Πάντως η δεξιά πτέρυγά του δείχνει πως στο τέλος θα την κάνει τη... ζημιά

17:31Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

31' Να και μία πολύ καλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ

Ο Λάζαρ έγινε αποδέκτης της μπάλας πλάγια και δεξιά της μεγάλης περιοχής, δοκίμασε το σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε εκτός εστίας

17:32Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Φαίνεται πως ήταν η καλύτερη δυνατή επιλογή, αφού η περιοχή της Σαχτιόρ ήταν άδεια από άσπρες φανέλες

17:36Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

35' Σουτ από τον Στοχ, κόρνερ για τον ΠΑΟΚ

17:37Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

37' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ

Ο Στοχ μπήκε στην περιοχή, αλλά δεν πλάσαρε σε γωνία και ο Μοκίν του είπε «όχι» με απόκρουση χαμηλά

17:40Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Παραλίγο για τον ΠΑΟΚ. Ο Στοχ έψαξε τον Αθανασιάδη μέσα στην περιοχή με σέντρα, αλλά η μπάλα απομακρύνθηκε σε κόρνερ. Το 8ο για τους φιλοξενούμενους

Κι αυτό χωρίς τύχη....

41' Κίτρινη κάρτα στον Κίτσιου για σκληρό μαρκάρισμα

17:45Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις στο πρώτο ημίχρονο

Το διανύουμε ήδη

17:46Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Σαχτιόρ - ΠΑΟΚ 0-0

17:47Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Καλύτερη η ελληνική ομάδα σε αυτά τα πρώτα 45', ωστόσο δεν μπόρεσε να απειλήσει σημαντικά τον Μοκίν

18:02Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

47' Φοβερή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ και παραλίγο ένα υπέροχο γκολ

18:03Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Ο Αθανασιάδης έστρωσε στον Λούκας μετά από μακρινή μπαλιά, αλλά το πολύ δυνατό σουτ του Ισπανού πέρασε ελάχιστα πάνω από το δοκάρι

48' Ακόμη μία ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ

18:04Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Ο Στοχ έβαλε μπροστά τη μπάλα, έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του Μοκίν

49' Ευκαιρία για τη Σαχτιόρ

18:05Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Εκεί που κόντεψε να σκοράρει, ο ΠΑΟΚ λίγο έλειψε α βρεθεί πίσω στο σκορ, αλλά η σέντρα-σουτ του Γκαζαριάν δεν ήταν καλή

18:06Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

50' Πολιορκία στα καρέ του ΠΑΟΚ, αλλά ευτυχώς η μπάλα καταλήγει άουτ

18:07Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Έχουν αρκετή ένταση τα πρώτα πέντε λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου, με ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες, ωστόσο ο πίνακας γράφει ακόμη 0-0

18:10Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

54' ΓΚΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ

Μύριζε, μύριζε και τελικά ήρθε! Ο ΠΑΟΚ ανοίγει το σκορ με τον Λούκας με ένα ΑΠΙΘΑΝΟ γκολ σχεδόν από το κόρνερ!

18:11Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Ο Ισπανός πήγαινε για σέντρα από αριστερά, αλλά η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό της Σαχτιόρ, πέρασε πάνω από τον Μοκίν και κατέληξε στα δίχτυα

18:17Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

62' Έχει πέσει ασθητά ο ρυθμός, αλλά αυτό βολεύει τον ΠΑΟΚ

18:29Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Πιέζει αρκετά η Σαχτιόρ, ενώ έχουμε φτάσει στο 73ο λεπτό της συνάντησης

74' Τρομερή ευκαιρία για τη Σαχτόρ με τον Κάνιας

18:30Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Ο παίκτης των Καζάκων έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι

Ακόμη μία ευκαιρία για τους γηπεδούχους

18:31Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Ο Χιζνιτσένκο έχασε μοναδική ευκαιρία για την ισοφάριση, σουτάροντας στα... πουλιά, από το μισό μέτρο

18:33Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

78' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ