Σίμτσεβιτς και Στοχ.

Λεπτό προς λεπτό η αναμέτρηση Σαχτιόρ Γκαραγκάντι - ΠΑΟΚ.

19:12Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

18:54Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Αυτά από εμάς. Σας ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας για τη live γραπτή μετάδοση του αγώνα. Να έχετε ένα όμορφο απόγευμα και ένα ακόμη ομορφότερο βράδυ

18:53Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Ο ΠΑΟΚ είναι στους «32» της διοργάνωσης αφού επικράτησε της Σαχτιόρ με 2-0 (σκόρερ: Λούκας, Κίτσιου)και πλέον περιμένει το αποτέλεσμα του ΑΖ-Μακάμπι Χάιφα για να δει τι πρέπει να κάνει την τελευταία αγωνιστική. Σε περίπτωση νίκης των Ολλανδών σήμερα, η ελληνική ομάδα πρέπει να νικήσει στην Τούμπα για να τερματίσει πρώτη στον όμιλο. Όπως είναι φυσιολογικό, μία ισοπαλία ή μία ήττα θα ήταν καλοδεχούμενη

18:51Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Τέλος αγώνα

18:48Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Εκτός ο Λούκας, μπήκε ο Νέτσιντ

Μένουν ακόμη τρία λεπτά, αλλά το παιχνίδι έχει κριθεί πλέον

Σαλπιγγίδης και Κίτσιου συνδυάζονται ιδανικά, με τον δεύτερο να κεραυνοβολεί τον Μοκίν από πολύ κοντινή απόσταση για το 2-0

Περιμένουμε τα λεπτά των καθυστερήσεων

89' Ευκαιρία για τη Σαχτιόρ. Ο Κάνιας πήρε την κεφαλιά μέσα στην περιοχή του ΠΑΟΚ, αλλά η μπάλα πέρασε εκτός

18:44Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Μάλι και Αθανασιάδης στη διεκδίκηση της μπάλας.

18:43Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Έχει χτυπήσει ο Γλύκος, που ήταν εκπληκτικός σήμερα, και βρίσκεται και πάλι στο έδαφος

18:42Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Ο Έλληνας πορτέρο έπεσε με αυτοθυσία στα πόδια του Φινοτσένκο και απέτρεψε το 1-1

Το παιχνίδι συνεχίστηκε και ο Γλύκος έγινε και πάλι πρωταγωνιστής του

18:41Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Στο έδαφος ο Γλύκος, που «τρώει» λίγο χρόνο από το παιχνίδι. Ανάσες για τον ΠΑΟΚ

18:39Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

83' Έξω ο Νίνης, μέσα ο Σαλπιγγίδης

18:36Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Δέκα λεπτά ακόμη για το διπλό του ΠΑΟΚ

18:34Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Βούκιτς αντί Στοχ στο παιχνίδι

Ο Λούκας έκανε το σουτ και η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ. Ωστόσο θα μπορούσε να «σπάσει» στον Κλάους και να γίνει το 2-0

18:33Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

78' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ

18:31Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Ο Χιζνιτσένκο έχασε μοναδική ευκαιρία για την ισοφάριση, σουτάροντας στα... πουλιά, από το μισό μέτρο

18:30Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Ακόμη μία ευκαιρία για τους γηπεδούχους

Ο παίκτης των Καζάκων έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι

18:29Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

74' Τρομερή ευκαιρία για τη Σαχτόρ με τον Κάνιας

Πιέζει αρκετά η Σαχτιόρ, ενώ έχουμε φτάσει στο 73ο λεπτό της συνάντησης

18:17Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

62' Έχει πέσει ασθητά ο ρυθμός, αλλά αυτό βολεύει τον ΠΑΟΚ

18:11Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Ο Ισπανός πήγαινε για σέντρα από αριστερά, αλλά η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό της Σαχτιόρ, πέρασε πάνω από τον Μοκίν και κατέληξε στα δίχτυα

18:10Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Μύριζε, μύριζε και τελικά ήρθε! Ο ΠΑΟΚ ανοίγει το σκορ με τον Λούκας με ένα ΑΠΙΘΑΝΟ γκολ σχεδόν από το κόρνερ!

54' ΓΚΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ

18:07Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Έχουν αρκετή ένταση τα πρώτα πέντε λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου, με ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες, ωστόσο ο πίνακας γράφει ακόμη 0-0

18:06Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

50' Πολιορκία στα καρέ του ΠΑΟΚ, αλλά ευτυχώς η μπάλα καταλήγει άουτ

18:05Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Εκεί που κόντεψε να σκοράρει, ο ΠΑΟΚ λίγο έλειψε α βρεθεί πίσω στο σκορ, αλλά η σέντρα-σουτ του Γκαζαριάν δεν ήταν καλή

18:04Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

49' Ευκαιρία για τη Σαχτιόρ

Ο Στοχ έβαλε μπροστά τη μπάλα, έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του Μοκίν

18:03Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

48' Ακόμη μία ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ

Ο Αθανασιάδης έστρωσε στον Λούκας μετά από μακρινή μπαλιά, αλλά το πολύ δυνατό σουτ του Ισπανού πέρασε ελάχιστα πάνω από το δοκάρι

18:02Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

47' Φοβερή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ και παραλίγο ένα υπέροχο γκολ

17:47Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Καλύτερη η ελληνική ομάδα σε αυτά τα πρώτα 45', ωστόσο δεν μπόρεσε να απειλήσει σημαντικά τον Μοκίν

17:46Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Σαχτιόρ - ΠΑΟΚ 0-0

17:45Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Το διανύουμε ήδη

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις στο πρώτο ημίχρονο

17:40Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

41' Κίτρινη κάρτα στον Κίτσιου για σκληρό μαρκάρισμα

Κι αυτό χωρίς τύχη....

Παραλίγο για τον ΠΑΟΚ. Ο Στοχ έψαξε τον Αθανασιάδη μέσα στην περιοχή με σέντρα, αλλά η μπάλα απομακρύνθηκε σε κόρνερ. Το 8ο για τους φιλοξενούμενους

17:37Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Ο Στοχ μπήκε στην περιοχή, αλλά δεν πλάσαρε σε γωνία και ο Μοκίν του είπε «όχι» με απόκρουση χαμηλά

37' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ

17:36Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

35' Σουτ από τον Στοχ, κόρνερ για τον ΠΑΟΚ

17:32Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Φαίνεται πως ήταν η καλύτερη δυνατή επιλογή, αφού η περιοχή της Σαχτιόρ ήταν άδεια από άσπρες φανέλες

17:31Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Ο Λάζαρ έγινε αποδέκτης της μπάλας πλάγια και δεξιά της μεγάλης περιοχής, δοκίμασε το σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε εκτός εστίας

31' Να και μία πολύ καλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ

17:29Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Πάντως η δεξιά πτέρυγά του δείχνει πως στο τέλος θα την κάνει τη... ζημιά

Σχεδόν μισή ώρα αγώνα στην Αστάνα, με τον ΠΑΟΚ να έχει τον έλεγχο της μπάλας, αλλά να μην μπορεί να προκαλέσει κίνδυνο στον Μοκίν. «Πληγή» για την ελληνική ομάδα είναι το ψηλό παιχνίδι και οι σωστές μεταβιβάσεις από τα άκρα, ή τα κόρνερ, αφού σε καμία από τις δοθείσες ευκαιρίες δεν μπόρεσε να δημιουργήσει αξιόλογη τελική φάση

17:26Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Έγιναν πέντε τα κόρνερ τώρα, αλλά και πάλι τίποτα. Πρέπει να βάλει τις φωνές ο Στέφενς...