LIVE: Ρουμανία - Ελλάδα 1 - 1 (τελικό)

Τρίτη, 19 Νοεμβρίου 2013 22:00
Updated:20:22
EPA/ROBERT GHEMENT

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό το μεγάλο παιχνίδι της εθνικής μας ομάδας κόντρα στη Ρουμανία στο Βουκουρέστι, για την πρόκριση στο Παγκόσμιο Κύπελλο της επόμενης χρονιάς στη Βραζιλία.

20:22Τρίτη 19 Νοεμβρίου 2013

Καλησπέρα. Είμαι ο Τόλης Χριστοφοράκης και μαζί θα παρακολουθήσουμε το μεγάλο παιχνίδι της εθνικής μας ομάδας κόντρα στη Ρουμανία στο Βουκουρέστι, για την σπουδαία πρόκριση στο Παγκόσμιο Κύπελλο της επόμενης χρονιάς στη Βραζιλία.

20:23Τρίτη 19 Νοεμβρίου 2013

Με το πρώτο παιχνίδι στο «Καραϊσκάκης» την Παρασκευή να έχει λήξει με 3-1 υπέρ της Ελλάδας, η πρόκριση φαντάζει αδύνατο να μην έρθει.

20:24Τρίτη 19 Νοεμβρίου 2013

Οι 11 που επέλεξε ο Φερνάντο Σάντος είναι οι εξής: Καρνέζης, Τοροσίδης, Παπασταθόπουλος, Σιόβας, Χολέμπας, Τζιόλης, Μανιάτης, Καραγκούνης, Σαλπιγγίδης, Σαμαράς, Μήτρογλου.

20:25Τρίτη 19 Νοεμβρίου 2013

Καμία έκπληξη από τον Πορτογάλο κόουτς, ο οποίος κράτησε την ίδια 11αδα με το πρώτο παιχνίδι, μόνο που στο σημερινό χρησιμοποιεί τον Γιώργο Καραγκούνη αντί του Κώστα Κατσουράνη, που συμπλήρωσε κάρτες και δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής

20:26Τρίτη 19 Νοεμβρίου 2013

Καρνέζης κάτω από τα γκολπόστ, (από αριστερά) Χολέβας, Παπασταθόπουλος, Σιόβας, Τοροσίδης στην άμυνα, Τζιόλης, Μανιάτης, Καραγκούνης στι κέντρο, Σαμαράς και Σαλπιγγίδης στα άκρα της επίθεσης και στην κορυφή αυτής ο Κώστας Μήτρογλου

20:31Τρίτη 19 Νοεμβρίου 2013

Από την πλευρά του ο Βίκτορ Πιτσούρκα επέλεξε τους: Ταραρουσάνου, Μάτσελ, Ρατ, Κίρικες, Γκοϊάν, Χόμπαν, Τανάσε, Στάνκου, Τόρζε, Μαξίμ, Μαρικά

20:36Τρίτη 19 Νοεμβρίου 2013

Πρώτος διαιτητής είναι ο Μάζιτς από τη Σερβία, όπως και οι βοηθοί του, Ρίστιτς –Ντούρντεβιτς. Τέταρτος θα είναι ο επίσης Σέρβος, Γιοβάνετιτς

20:40Τρίτη 19 Νοεμβρίου 2013

Έλληνες φίλαθλοι στο «Νασιονάλ Αρένα» στο Βουκουρέστι.

Ustream / Hellenic Football Federation
20:41Τρίτη 19 Νοεμβρίου 2013

Ας ελπίσουμε πως μετά το τέλος της αναμέτρησης, η επόμενη σημαντική ημερομηνία για την εθνική μας να είναι η 6η Δεκεμβρίου, τότε δηλαδή που θα γίνει στην πόλη Μπαία η κλήρωση για τους ομίλους του Παγκοσμίου Κυπέλλου

20:46Τρίτη 19 Νοεμβρίου 2013

Λιγότερο από 15 λεπτά απομένουν για το πρώτο σφύριγμα

20:55Τρίτη 19 Νοεμβρίου 2013

Έλληνας φίλαθλος εν αναμονή της έναρξης του αγώνα Ρουμανία - Ελλάδα στο Βουκουρέστι.

REUTERS/RADU SIGHETI
20:58Τρίτη 19 Νοεμβρίου 2013

Άφιξη των αποστολών Ρουμανίας και Ελλάδας στο «Νασιονάλ Αρένα».

Έλληνας φίλαθλος στο Βουκουρέστι.

20:59Τρίτη 19 Νοεμβρίου 2013

Έγινε η ανάκρουση των δύο εθνικών ύμνων. Αποδοκιμασίες στον δικό μας από τους Ρουμάνους. Να θυμηθούμε να τους στείλουμε καρτ ποστάλ από το Ρίο

21:02Τρίτη 19 Νοεμβρίου 2013

1' Σέντρα στο παιχνίδι. Ετοιμάστε τις σημαίες. Σε 90 αγωνιστικά λεπτά θα πανηγυρίζουμε την πρόκρισή μας στα τελικά του Μουντιάλ 2014

21:05Τρίτη 19 Νοεμβρίου 2013

3' Κόρνερ για τη Ρουμανία, αλλά δεν προήλθε κίνδυνος για την εστία μας

21:06Τρίτη 19 Νοεμβρίου 2013

Πιέζουν οι Ρουμάνοι στα πρώτα λεπτά και είναι φυσιολογικό. Αυτοί κυνηγάνε. Από την πλευρά μας δείχνουμε σταθεροί, με καλές τοποθετήσεις από τους παίκτες μας

21:08Τρίτη 19 Νοεμβρίου 2013

Πρώτο σουτ από τη Ρουμανία, ευτυχώς άστοχο. Αν και δεν αφήνουμε χώρους κοντά στην περιοχή μας, με 5 λεπτά να έχουν συμπληρωθεί, πρέπει να πάρουμε πρωτοβουλίες

21:14Τρίτη 19 Νοεμβρίου 2013

Φάουλ σε καλό σημείο για τη Ρουμανία

Στην αγκαλιά του Καρνέζη η μπάλα, κανένας κίνδυνος

21:18Τρίτη 19 Νοεμβρίου 2013

17' Παραλίγο το γκολ για την εθνική μας

21:19Τρίτη 19 Νοεμβρίου 2013

Ο Χολέβας μπήκε από τα αριστερά, έκανε το σουτ, αλλά ο Ταταρουσάνου έστειλε τη μπάλα σε κόρνερ με ωραία απόκρουση

21:26Τρίτη 19 Νοεμβρίου 2013

Φύγαμε για Ρίο! Ο επιθετικός του Ολυμπιακού σκοράρει για τρίτη συνολικά φορά κόντρα στη Ρουμανία και οδηγεί την Ελλάδα στη Βραζιλία. Ρουμανία - Ελλάδα 0-1 στο 23'

Τόρζε και Χολέβας διεκδικούν τη μπάλα.

21:28Τρίτη 19 Νοεμβρίου 2013

Γκοϊάν και  Τζιόλης.

REUTERS/BOGDAN CRISTEL
21:30Τρίτη 19 Νοεμβρίου 2013

21:35Τρίτη 19 Νοεμβρίου 2013

33' Προσπαθούν οι Ρουμάνοι, αλλά η εστία του Καρνέζη δεν απειλείται καθόλου

21:36Τρίτη 19 Νοεμβρίου 2013

35' Ο Τοροσίδης έβγαλε τη σέντρα από δεξιά, αλλά ήταν εύκολη για τον Ταταρουσάνου

21:43Τρίτη 19 Νοεμβρίου 2013

Μήτρογλου και Καραγκούνης πανηγυρίζουν μετά το πρώτο γκολ.

42' Φάουλ σε καλό σημείο για την Ελλάδα

21:50Τρίτη 19 Νοεμβρίου 2013

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Κρατηθείτε. Σε 45 αγωνιστικά λεπτά είμαστε στο Ρίο!

22:13Τρίτη 19 Νοεμβρίου 2013

Αλλά δεν έχει καμία σημασία. Εμείς αυτό που θέλουμε είναι να περάσουν τα λεπτά που απομένουν για να πανηγυρίσουμε και με τη... βούλα

22:14Τρίτη 19 Νοεμβρίου 2013

ΓΚΟΛ για τη Ρουμανία

22:15Τρίτη 19 Νοεμβρίου 2013

Ο Τοροσίδης πήγε να διώξει, το ίδιο επεδίωξε και ο Χολέβας και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του Καρνέζη

22:16Τρίτη 19 Νοεμβρίου 2013

1-1 στο 55'. Οι Ρουμάνοι χρειάζονται δύο γκολ για την παράταση και τρία για να μας πετάξουν εκτός

22:32Τρίτη 19 Νοεμβρίου 2013

Ο Τανάσε ανάμεσα στους Σιόβα, Παπασταθόπουλο και Σαλπιγγίδη.

22:34Τρίτη 19 Νοεμβρίου 2013

Έχουν γίνει δύο αλλαγές για την ομάδα μας. Σάμαρης αντί Καραγκούνη και Βύντρα αντί Τοροσίδη

22:40Τρίτη 19 Νοεμβρίου 2013

79' Ο Μανωλάς μπαίνει στο γήπεδο αντί του Σιόβα που δεν μπορεί να συνεχίσει

22:41Τρίτη 19 Νοεμβρίου 2013

Λίγη υπομονή ακόμη για το τέλος. Σχεδόν 12-13 λεπτά για το τέλος μαζί με τις καθυστερήσεις