Νίνης και Γκουντέλι, σε στιγμιότυπο από τον αγώνα ΠΑΟΚ - Άλκμααρ.

Η αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με την Αλκμααρ λεπτό προς λεπτό.

Καλησπέρα σας. Είμαι ο Τόλης Χριστοφοράκης και μαζί θα παρακολουθήσουμε το παιχνίδι του ΠΑΟΚ κόντρα στην Άλκμααρ στην Ολλανδία, για τη δεύτερη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Europa League.

Ο ΠΑΟΚ θέλει να ζευγαρώσει τις νίκες του στη διοργάνωση, μετά την εντός έδρας επικράτηση επί της Σαχτιόρ Καραγκάντι.

Ο Χουμπ Στέφενς επέλεξε να αφήσει στον πάγκο τον Δημήτρη Σαλπιγγίδη, με τον Κώστα Κατσουράνη να παίρνει το περιβραχιόνιο του αρχηγού.

19:46Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Οι εξής 11με τους οποίους θα ξεκινήσει ο «δικέφαλος του Βορρά»: Χακόμπο, Κίτσιου, Τζαβέλλας, Βίτορ, Κατσουράνης, Λάζαρ, Τζιόλης, Στοχ, Λούκας, Νίνης, Αθανασιάδης

19:47Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Στην άλλη αναμέτρηση του ομίλου η Σαχτιόρ Καραγκάντι προηγείται της Μακάμπι Χάιφα με 2-0 στο ημίχρονο.

19:51Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Η Άλκμααρ θα αγωνιστεί με τους: Εστέμπαν, Γιοχάνσον, Γκουβελέβ, Βόιτενς, Βιεργκέβερ, Γκουντέλι, Ορτίθ, Ελμ, Μπίρενς, Γιόχανσον, Μάρτενς

19:53Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Το παιχνίδι ξεκινάει σε κάτι περισσότερο από πέντε λεπτά και μεταδίδεται ζωντανά από τον ΑΝΤ1

19:55Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Φυσικά στον πάγκο του ΠΑΟΚ θα κάθεται ο Τον Λόκχοφ, με τον Χουμπ Στέφενς να είναι τιμωρημένος.

19:58Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Οι δύο ομάδες είναι έτοιμες να βγουν στο γήπεδο, με τον κόσμο του ΠΑΟΚ να κλέβει τις εντυπώσεις.

20:00Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Περνούν στο χορτάρι οι 22 παίκτες και οι διαιτητές.

20:04Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

1': Ξεκίνησε η αναμέτρηση με την ελληνική ομάδα στη σέντρα

20:08Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Στην Άλκμααρ η κατοχή της μπάλας και η πρωτοβουλία των κινήσεων στα πρώτα λεπτά

20:11Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου ένας παλιός γνώριμος στα ελληνικά γήπεδα με τη φανέλα του Αστέρα Τρίπολης, ο Ρούμπεν Ράγιος, μειώνει για τη Μακάμπι Χάιφα. Σαχτιόρ Καραγκάντι - Μακάμπι Χάιφα 2-1

20:12Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

7': Τρομερή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Τζιώλης βρήκε λίγο χώρο έξω από την περιοχή, έκανε το σουτ και η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο.

8': Κόρνερ για την ΑΖ, κακή εκτέλεση

20:16Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

12': Ο Στοχ περνάει ανάμεσα από δύο παίκτες, αλλά φτάνει στην τελική γραμμή και η μπάλα καταλήγει άουτ.

13': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ

20:17Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Σύγχιση μετά την εκτέλεση του κόρνερ στα καρέ της ΑΖ, αλλά η μπάλα απομακρύνθηκε και σε νέα επαναφορά των παικτών του ΠΑΟΚ, η φάση ολοκληρώθηκε με άουτ.

20:19Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

15': Κι άλλο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ

Και πάλι οι αμυνόμενοι των γηπεδούχων λειτουργούν σωστά

20:23Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Τίποτα σημαντικό στα τελευταία πέντε λεπτά.

20:24Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

21': Ευκαιρία ο ΠΑΟΚ

20:25Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Ο Κίτσιου μπήκε στην περιοχή από δεξιά, έκανε το σουτ αλλά ο Εστέμπαν του είπε «όχι» και έδιωξε σε κόρνερ

20:26Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Οφσάιντ ο Γιόχανσον.

20:27Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Για τυχόν... μπερδέματα, Γιόχανσον είναι ο επιθετικός της Άλκμααρ και Γιοχάνσον ένας εκ των αμυντικών της.

20:30Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

26': Χέρι από τον Λούκας, φάουλ για την Ανζί στο κέντρο του γηπέδου

20:31Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

28': Φάουλ για τον ΠΑΟΚ τώρα

20:32Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Η μπάλα πίσω στον Χακόμπο, χαλάει ο ρυθμός του παιχνιδιού αλλά ο ΠΑΟΚ καταφέρνει να κρατήσει παραπάνω την κατοχή και να μην αφήσει τα καρέ του εκτεθειμένα

29': Απειλεί η ΑΖ

20:33Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Ο Βίτορ γυρνάει λανθασμένα στον Χακόμπο, ο Γιόχανσον αστοχεί από πλάγια θέση

30': Κι άλλη ευκαιρία για την Άλκμααρ, ευτυχώς από το σουτ του Μάρτενς πέρασε άουτ η μπάλα

20:34Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Πιέζουν κι άλλο οι γηπεδούχοι

20:35Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

2-2 η Μακάμπι Χάιφα τη Σαχτιόρ Καραγκάντι που είχε προηγηθεί με 2-0

20:42Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

39': Ευκαιρία ο ΠΑΟΚ

20:43Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Ο Αθανασιάδης μπαίνει στην περιοχή, αλλά δεν μπορεί να σκοράρει από κοντινή απόσταση

20:48Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

45': Κεφαλιά από τον Αθανασιάδη, η μπάλα περνάει άουτ.

20:50Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Βίτορ και Μάρτενς.

EPA/OLAF KRAAK

Ημίχρονο. Άλκμααρ και ΠΑΟΚ έμειναν στο 0-0 στα πρώτα 45', με την ελληνική ομάδα να επισκέφτεται πιο πολλές φορές τα καρέ της αντιπάλου, αλλά τους Ολλανδούς να έχουν γίνει περισσότερο απειλητικοί.

20:53Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Φυσικά ο ΠΑΟΚ θα μπορούσε να προηγηθεί πολύ νωρίς στην αναμέτρηση, αλλά η μπάλα δεν έκανε τη χάρη στον Τζιώλη και σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Εστέμπαν

21:04Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

21:06Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

47': Σώζει ο Χακόμπο που αποκρούει σουτ του Γκούντελι από κοντινή απόσταση

21:07Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Κεφαλιά από τον Μέρτενς, άουτ. «Φουριόζα» η Άλκμααρ στα πρώτα λεπτά, όπως και στα πρώτα 45'

21:08Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

49': Ο Χακόμπο νικάει και πάλι τον Γκούντελι από κοντινή απόσταση, με τον παίκτη της ΑΖ να υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ. Σωστή απόφαση από τον βοηθό

21:09Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

51': ΔΟΚΑΡΙ Ο ΠΑΟΚ

21:10Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Όπως και στο πρώτο ημίχρονο η Άλκμααρ είχε τις ευκαιρίες και ο ΠΑΟΚ της έκοψε τον... βήχα με ένα δοκάρι. Στο πρώτο μισό ήταν το σουτ του Τζιώλη που σταμάτησε στο οριζόντιο, για να έρθει ο Λούκας και να... μιμηθεί τον συμπαίκτη του με κοντινή κεφαλιά

21:12Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Ο Στοχ πετάει τη μπάλα εκτός καθώς ο Λάζαρ είναι στο έδαφος και φαίνεται να πονάει

21:16Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Κατσουράνης και Γιοχάνσον.

REUTERS/Remko de Waal
21:18Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

59': Λάθος από τον Χακόμπο με τον Μέρτενς να προτιμάει να τελειώσει μόνος του τη φάση και να αστοχεί, ενώ περίμεναν δύο συμπαίκτες του μέσα στην περιοχή του ΠΑΟΚ

21:22Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Λάζαρ και Γκουντέλι.

21:27Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Νίνης και Βόιτενς.

REUTERS/UNITED PHOTOS

Χωρίς σημαντικές φάσεις το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά και ενώ η αναμέτρηση έφτασε στο 78'

21:30Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

71': Δοκάρι η ΑΖ με τον Γιόχανσον. Τρίτο δοκάρι στο ματς, τα δύο για τον ΠΑΟΚ.

Ο Ολίσε πέρασε στη θέση του Λούκας

21:31Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

72': Φοβερό σουτ για την Άλκμααρ, ο Χακόμπο διώχνει σε κόρνερ αλλά ο διαιτητής δείχνει άουτ.

21:34Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Εκτός ο Νίνης, μέσα ο Λόρενς

21:37Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Νέα ευκαιρία για την Άλκμααρ

21:38Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Στο 79' οι γηπεδούχοι βρίσκονται κοντά στο πρώτο τους τέρμα αλλά η μπάλα σταματάει στα σώματα των αμυνόμενων του ΠΑΟΚ

21:40Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

81': Ο Χακόμπο πραγματοιποιεί ακόμη μία «πτήση» και σταματάει σουτ του Γκούντμουντσον

82': ΓΚΟΛ για την Άλκμααρ