Νίνης και Γκουντέλι, σε στιγμιότυπο από τον αγώνα ΠΑΟΚ - Άλκμααρ.

Η αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με την Αλκμααρ λεπτό προς λεπτό.

21:56Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Σας ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας για τη γραπτή live μετάδοση της αναμέτρησης. Καλό σας βράδυ

21:55Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Τουλάχιστον πήρε τον βαθμό

Όσο περίμενε τόσο δυσκολευόταν και στο τέλος λίγο έλειψε να χάσει το παιχνίδι. Ο ΠΑΟΚ παρουσιάστηκε κατώτερος των περιστάσεων κόντρα στην ΑΖ στο Άλκμααρ και ήρθε ισόπαλος με 1-1. «Χρυσός» σκόρερ ο Δημήτρης Σαλπιγγίδης στο προτελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Είχαν ευκαιρίες οι φιλοξενούμενοι αλλά σε δύο περιπτώσεις, μία στο πρώτο ημίχρονο και μία στο δεύτερο, το δοκάρι του Εστέμπαν σταμάτησε τους Τζιώλη και Λούκας αντιστοίχως. Σκόρερ για τους γηπεδούχους ο Γκοουβέλοου με κοντινή προβολή στο 82ο λεπτό.

21:54Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Λήξη της αναμέτρησης. ΑΖ - ΠΑΟΚ 1-1 με τον Σαλπιγγίδη στις καθυστερήσεις

21:52Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Έσωσε την παρτίδα ο ΠΑΟΚ. Ο Σαλπιγγίδης κατέβασε τη μπάλα μέσα στην περιοχή και από πλάγια θέση σούταρε δυνατά και νίκησε τον Εστέμπαν. 1-1

90+3': ΓΚΟΛ Ο ΠΑΟΚ ΜΕ ΤΟΝ ΣΑΛΠΙΓΓΙΔΗ

21:49Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις

21:47Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Η μπάλα πέρασε από τα πόδια τριών παικτών της ελληνικής ομάδας, αλλά κανένας τους δεν μπόρεσε να τη στείλει στα δίχτυα. Βγήκε ο Εστέμπαν και έδιωξε τελικά

88': Άγγιξε την ισοφάριση ο ΠΑΟΚ

Βγήκε ο Λάζαρ και τη θέση του πήρε ο Σαλπιγγίδης

Δυστυχώς για τον ΠΑΟΚ η πίεση της Άλκμααρ απέφερε καρπούς με τους γηπεδούχους να κάνουν το 1-0. Χωρίς να υπάρχει οφσάιντ, ο Γκοουβέλοου άνοιξε το σκορ με κοντινή προβολή.

21:40Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

82': ΓΚΟΛ για την Άλκμααρ

81': Ο Χακόμπο πραγματοιποιεί ακόμη μία «πτήση» και σταματάει σουτ του Γκούντμουντσον

21:38Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Στο 79' οι γηπεδούχοι βρίσκονται κοντά στο πρώτο τους τέρμα αλλά η μπάλα σταματάει στα σώματα των αμυνόμενων του ΠΑΟΚ

21:37Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Νέα ευκαιρία για την Άλκμααρ

21:34Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Εκτός ο Νίνης, μέσα ο Λόρενς

21:31Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

72': Φοβερό σουτ για την Άλκμααρ, ο Χακόμπο διώχνει σε κόρνερ αλλά ο διαιτητής δείχνει άουτ.

21:30Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Ο Ολίσε πέρασε στη θέση του Λούκας

71': Δοκάρι η ΑΖ με τον Γιόχανσον. Τρίτο δοκάρι στο ματς, τα δύο για τον ΠΑΟΚ.

21:27Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Χωρίς σημαντικές φάσεις το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά και ενώ η αναμέτρηση έφτασε στο 78'

Νίνης και Βόιτενς.

REUTERS/UNITED PHOTOS
21:22Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Λάζαρ και Γκουντέλι.

21:18Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

59': Λάθος από τον Χακόμπο με τον Μέρτενς να προτιμάει να τελειώσει μόνος του τη φάση και να αστοχεί, ενώ περίμεναν δύο συμπαίκτες του μέσα στην περιοχή του ΠΑΟΚ

21:16Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Κατσουράνης και Γιοχάνσον.

REUTERS/Remko de Waal
21:12Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Ο Στοχ πετάει τη μπάλα εκτός καθώς ο Λάζαρ είναι στο έδαφος και φαίνεται να πονάει

21:10Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Όπως και στο πρώτο ημίχρονο η Άλκμααρ είχε τις ευκαιρίες και ο ΠΑΟΚ της έκοψε τον... βήχα με ένα δοκάρι. Στο πρώτο μισό ήταν το σουτ του Τζιώλη που σταμάτησε στο οριζόντιο, για να έρθει ο Λούκας και να... μιμηθεί τον συμπαίκτη του με κοντινή κεφαλιά

21:09Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

51': ΔΟΚΑΡΙ Ο ΠΑΟΚ

21:08Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

49': Ο Χακόμπο νικάει και πάλι τον Γκούντελι από κοντινή απόσταση, με τον παίκτη της ΑΖ να υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ. Σωστή απόφαση από τον βοηθό

21:07Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Κεφαλιά από τον Μέρτενς, άουτ. «Φουριόζα» η Άλκμααρ στα πρώτα λεπτά, όπως και στα πρώτα 45'

21:06Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

47': Σώζει ο Χακόμπο που αποκρούει σουτ του Γκούντελι από κοντινή απόσταση

21:04Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

20:53Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Φυσικά ο ΠΑΟΚ θα μπορούσε να προηγηθεί πολύ νωρίς στην αναμέτρηση, αλλά η μπάλα δεν έκανε τη χάρη στον Τζιώλη και σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Εστέμπαν

20:50Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Ημίχρονο. Άλκμααρ και ΠΑΟΚ έμειναν στο 0-0 στα πρώτα 45', με την ελληνική ομάδα να επισκέφτεται πιο πολλές φορές τα καρέ της αντιπάλου, αλλά τους Ολλανδούς να έχουν γίνει περισσότερο απειλητικοί.

Βίτορ και Μάρτενς.

EPA/OLAF KRAAK
20:48Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

45': Κεφαλιά από τον Αθανασιάδη, η μπάλα περνάει άουτ.

20:43Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Ο Αθανασιάδης μπαίνει στην περιοχή, αλλά δεν μπορεί να σκοράρει από κοντινή απόσταση

20:42Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

39': Ευκαιρία ο ΠΑΟΚ

20:35Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

2-2 η Μακάμπι Χάιφα τη Σαχτιόρ Καραγκάντι που είχε προηγηθεί με 2-0

20:34Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Πιέζουν κι άλλο οι γηπεδούχοι

20:33Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

30': Κι άλλη ευκαιρία για την Άλκμααρ, ευτυχώς από το σουτ του Μάρτενς πέρασε άουτ η μπάλα

Ο Βίτορ γυρνάει λανθασμένα στον Χακόμπο, ο Γιόχανσον αστοχεί από πλάγια θέση

20:32Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

29': Απειλεί η ΑΖ

Η μπάλα πίσω στον Χακόμπο, χαλάει ο ρυθμός του παιχνιδιού αλλά ο ΠΑΟΚ καταφέρνει να κρατήσει παραπάνω την κατοχή και να μην αφήσει τα καρέ του εκτεθειμένα

20:31Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

28': Φάουλ για τον ΠΑΟΚ τώρα

20:30Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

26': Χέρι από τον Λούκας, φάουλ για την Ανζί στο κέντρο του γηπέδου

20:27Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Για τυχόν... μπερδέματα, Γιόχανσον είναι ο επιθετικός της Άλκμααρ και Γιοχάνσον ένας εκ των αμυντικών της.

20:26Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Οφσάιντ ο Γιόχανσον.

20:25Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Ο Κίτσιου μπήκε στην περιοχή από δεξιά, έκανε το σουτ αλλά ο Εστέμπαν του είπε «όχι» και έδιωξε σε κόρνερ

20:24Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

21': Ευκαιρία ο ΠΑΟΚ

20:23Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Τίποτα σημαντικό στα τελευταία πέντε λεπτά.

20:19Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Και πάλι οι αμυνόμενοι των γηπεδούχων λειτουργούν σωστά

15': Κι άλλο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ

20:17Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

Σύγχιση μετά την εκτέλεση του κόρνερ στα καρέ της ΑΖ, αλλά η μπάλα απομακρύνθηκε και σε νέα επαναφορά των παικτών του ΠΑΟΚ, η φάση ολοκληρώθηκε με άουτ.

20:16Πέμπτη 03 Οκτωβρίου 2013

13': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ

12': Ο Στοχ περνάει ανάμεσα από δύο παίκτες, αλλά φτάνει στην τελική γραμμή και η μπάλα καταλήγει άουτ.