Καλησπέρα, είμαι ο Τόλης Χριστοφοράκης και μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με την Σαχτάρ Καραγκάντι για την 1η αγωνιστική του Γιουρόπα Λιγκ

ΠΑΟΚ: Χακόμπο - Τζαβέλλας, Κατσουράνης, Βίτορ, Κίτσιου - Τζιόλης, Λάζαρ - Νίνης, Στοχ, Λούκας - Αθανασιάδης
Σαχτάρ: Μοκίν - Ποριβάεφ, Τζίντιτς, Μαλί, Ταράσοφ, Σίμτσεβιτς - Γκχαζαριάν, Βίσιους, Κάνας, Φινοντσένκο, Κχιζνιτσένκο

Διαιτητής:Φρέντι Φοτρέλ (Γαλλία)
Βοηθοί: Γκρινκόρ, Στιεν
Βοηθοί Περιοχής: Μπαστιέν, Μπειν

22:03Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου 2013

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ από το Καζακστάν βρέθηκε στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ αφού αποκλείστηκε στα πλέι-οφ του Τσάμπιονς Λιγκ από την Σέλτικ, παρά το γεγονός ότι επικράτησε 2-0 στο πρώτο ματς

22:05Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου 2013

Το ματς ξεκίνησε. Στη σέντρα οι Καζάκοι

22:07Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου 2013

Από τα παιχνίδια που προηγήθηκαν, αίσθηση προκάλεσε η νίκη της Λουντογκόρετς επί της Αϊντχόφεν εκτός έδρας με σκορ 2-0 αλλά και η επικράτηση της Εσμπιεργκ επί της Σταντάρ στη Λιέγη με σκορ 2-1

Πρώτο σουτ για τον ΠΑΟΚ με τον Λούκας από τα αριστερά, μπλόκαρε ο Μοκίν

22:10Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου 2013

Στην άλλη αναμέτρηση του ομίλου, η Μακάμπι Χάιφα αντιμετωπίζει την Αλκμάαρ

Ο ΠΑΟΚ εκτίει σήμερα την 3η και τελευταία αγωνιστική της τιμωρία του. Από το επόμενο παιχνίδι, η Τούμπα θα είναι και πάλι γεμάτη!

22:11Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου 2013

Συμπληρώθηκε το πρώτο πεντάλεπτο, χωρίς γκολ στην αναμέτρηση

Από πολύ δύσκολη θέση ο Λούκας προσπάθησε να βρει δίχτυα, απέκρουσε ο Μόκιν

22:14Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου 2013

Καλύτερος ο ΠΑΟΚ στο ξεκίνημα της αναμέτρησης, έχει αναλάβει από νωρίς την πρωτοβουλία των κινήσεων

Φάουλ σε καλή θέση για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά

22:15Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου 2013

Πέρασε ανεκμετάλλευτο το φάουλ για την ελληνική ομάδα

22:16Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου 2013

Συμπληρωμένο το 10λεπτο, παραμένει το 0-0 ανάμεσα στις δύο ομάδες

22:19Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου 2013

Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ στο 15ο λεπτό με τον Μοκίν να απομακρύνει σε κόρνερ την τελευταία στιγμή σέντρα-σουτ του Νίνη

22:21Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου 2013

Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ στο 17. Ο Λούκας έκλεψε την μπάλα, μπήκε στην περιοχή της Σαχτάρ όμως το πλασέ που επιχείρησε δεν βρήκε στόχο

22:24Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου 2013

22:25Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου 2013

Καλή προσπάθεια από τον Λούκας στο 20 όμως το σουτ που δοκίμασε, έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια των Καζάκων

22:26Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου 2013

22:27Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου 2013

Στο 21 ωραία σέντρα του Τζαβέλλα από τα αριστερά, πλασέ του Λάζαρ στην κίνηση, δεν ανησύχησε τον Μοκίν

22:30Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου 2013

22:31Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου 2013

Η πρώτη καλή στιγμή για τους Καζάκους με τον Χακόμπο να απομακρύνει σε κόρνερ κεφαλιά του Τζίντιτς στο 26ο λεπτό

22:35Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου 2013

Το 0-0 στην Τούμπα παραμένει όπως ακριβώς και στο Ισραήλ, στο άλλο ματς του ομίλου. Την παράσταση μέχρι στιγμής κλέβει ο Ζερμέν Ντεφό, ο οποίος σκόραρε και το 2ο τέρμα της Τότεναμ απέναντι στην Τρόμσο

22:37Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου 2013

Στο 31ο λεπτό ο Νίνης σουτάρει, η μπάλα περνάει άουτ

22:39Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου 2013

Νέα καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ στο 34. Ο Στοχ σούταρε, ο Μόκιν δεν συγκράτησε την μπαλα όμως ο Αθανασιάδης καθυστέρησε

22:40Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου 2013

22:42Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου 2013

22:43Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου 2013

Πρώτη κίτρινη κάρτα στην αναμέτρηση για τον Ποριβάεφ έπειτα από φάουλ στον Λάζαρ

22:45Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου 2013

Καλή στιγμή για την Σαχτάρ στο 39 με τον Γκχαζαριάν!Παραμένει το 0-0

22:47Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου 2013

Κόρνερ του Λούκας, προσπάθεια του Βίτορ με την μπάλα εκτός στόχου.

22:48Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου 2013

Ο Βίτορ προωθείται σε όλες τις στημένες φάσεις και γίνεται αρκετά επικίνδυνος για τις αντίπαλες άμυνες. Κόντρα στη Βέροια άλλωστε αυτός ήταν που άνοιξε το σκορ στη νίκη 2-1 του ΠΑΟΚ το περασμένο Σάββατο

22:49Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου 2013

22:50Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου 2013

Νέα προσπάθεια για τον ΠΑΟΚ με τον Λούκας, το σουτ του οποίου μπλόκαρε ο Μόκιν στο 45ο λεπτό

22:51Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου 2013

Λήξη ημιχρόνου.ΠΑΟΚ-Σαχτάρ 0-0

22:52Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου 2013

22:54Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου 2013

Ανούσια υπεροχή

Ο ΠΑΟΚ αν και προσπάθησε να ξεκινήσει δυνατά και να βρει δίχτυα νωρίς, αναλώθηκε σε μακρινές προσπάθειες για γκολ και ατομικές ενέργειες του Λούκας, ο οποίος είναι και ο πιο ορεξάτος παίκτης του Στέφενς. Δεν έχει βοηθήσει αρκετά ούτε ο Στοχ αλλά ούτε και ο Νίνης ενώ οι Καζάκοι δεν δείχνουν ιδιαίτερα απειλητικοί. Ίσως ο Ολλανδός τεχνικός χρειαστεί να ρισκάρει περισσότερο στο δεύτερο ημίχρονο καθώς μια πιθανή ισοπαλία με την Σαχτάρ στο σημερινό ματς, ίσως αποτελέσει τεράστιο βαθμολογικό πλήγμα για τη συνέχεια του ομίλου στο Δικέφαλο του Βορρά.

23:05Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου 2013

Σέντρα στο 2ο ημίχρονο με τον ΠΑΟΚ στην σέντρα

23:06Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου 2013

Καμία αλλαγή για τις δύο ομάδες

23:07Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου 2013

Ο Κοστιν Λάζαρ του ΠΑΟΚ και ο Σεργκει Μαλί της Σαχτάρ Καραγκάντι διεκδικούν τη μπάλα.

ΑΠΕ-ΜΠΕ

Πρώτη προσπάθεια για τον ΠΑΟΚ όμως ο Λούκας δεν έπιασε το σουτ όπως θα ήθελε και η μπάλα έφυγε πολλά μέτρα άουτ

23:08Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου 2013

Πέναλτι για την Σαχτάρ

23:09Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου 2013

Ο Κατσουράνης βρίσκει ελάχιστα τον αντίπαλό του, ο οποίος «κερδίζει» έξυπνα το πέναλτι

Γκολ για την Σαχτάρ στο 49ο λεπτό με σκόρερ τον Κάνας

23:10Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου 2013

ΠΑΟΚ-Σαχτάρ 0-1

23:13Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου 2013

Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ στο 52 όμως ο Τζιόλης δεν κατάφερε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Νίνη

23:28Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου 2013

Μπαίνουμε στο τελευταίο 20λεπτο της αναμέτρησης και το 1-0 υπέρ της Σαχτάρ παραμένει