ΤΕΛΙΚΟ: ΑΕΚ - Βίντι 1-1

Τρίτη, 28 Αυγούστου 2018 23:00
Updated:21:41
INTIME SPORTS/ΒΗΧΟΣ ΝΙΚΟΣ

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό τον αγώνα - ρεβάνς της ΑΕΚ με τη Βίντι στο ΟΑΚΑ, που θα δώσει εισιτήριο για τους ομίλους του Champions League.

21:41Τρίτη 28 Αυγούστου 2018

Καλησπέρα. Την περασμένη Τετάρτη, στη Βουδαπέστη, η ΑΕΚ έκανε το μεγαλύτερο μέρος της δουλειάς νικώντας τη Βίντι με 2-1 και απόψε, μπροστά στο κοινό της, καλείται να την ολοκληρώσει για να επιστρέψει στους ομίλους του Champions League.

21:48Τρίτη 28 Αυγούστου 2018

Η Ένωση θα παραταχθεί με τους, Μπάρκα, Μπακάκη, Οικονόμου, Λαμπρόπουλο, Χουλτ, Σιμόες, Γαλανόπουλο, Κλωναρίδη, Λόπες, Μάνταλο και Λιβάγια. Στον πάγκο βρίσκονται ακόμη οι, Τσιντώτας, Τσόσιτς, Σβάρνας, Μπότος, Άλεφ, Γιακουμάκης και Πόνσε.

21:49Τρίτη 28 Αυγούστου 2018

Η πρωταθλήτρια Ουγγαρίας θα έχει αρχικό σχήμα τους, Κόβακσικ, Βινίσιους, Φιόλα, Λάζοβιτς, Χάτζιτς, Κόβακς, Νέγκο, Στοπίρα, Γιούχαζ και Σέποβιτς.

21:50Τρίτη 28 Αυγούστου 2018

Αναπληρωματικοί για τους Ούγγρους είναι οι, Τούιβελ, Μπέρεκς, Πάτκαϊ, Ταμάς, Τοφ, Χάνγκια και Σος.

21:52Τρίτη 28 Αυγούστου 2018

Το πρόβλημα για τον Μαρίνο Ουζουνίδη εντοπίζεται στα άκρα, καθώς ο Γκάλο είναι τραυματίας και ο Μπακασέτας τιμωρημένος, αφού αποβλήθηκε στον πρώτο αγώνα. Ως εκ τούτου ο τεχνικός της ΑΕΚ εμπιστεύτηκε τις θέσεις σε Λόπες και Κλωναρίδη.

21:55Τρίτη 28 Αυγούστου 2018

Περίπου 30.000 φίλοι της πρωταθλήτριας βρίσκονται αυτή τη στιγμή στο ΟΑΚΑ και η προσέλευση συνεχίζεται.

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Πολωνός Μαρτσίνιακ.

21:56Τρίτη 28 Αυγούστου 2018

Διιαιτητές και ομάδες εισέρχονται στον αγωνιστικό χώρο.

Αποθέωση για τους 11 ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ, την ώρα που ακούγεται ο ύμνος της διοργάνωσης.

21:57Τρίτη 28 Αυγούστου 2018

Ωραία εικόνα, ωραία η ατμόσφαιρα και η βραδιά στο Ολυμπιακό Στάδιο της Αθήνας.

21:59Τρίτη 28 Αυγούστου 2018

Ξεκίνησε ο αγώνας.

22:05Τρίτη 28 Αυγούστου 2018

Πονηρή μπαλιά του Μάνταλου, ο Λόπες δεν πρόλαβε να μπει στην πορεία της μπάλας.

22:08Τρίτη 28 Αυγούστου 2018

Ο Νικόλοφ παίζει με κίρτινη κάρτα από το 7΄.

22:09Τρίτη 28 Αυγούστου 2018

Eurokinissi Sports/ΧΟΥΖΟΥΡΗΣ ΜΑΡΚΟΣ
22:11Τρίτη 28 Αυγούστου 2018

Πρώτο δεκάλεπτο στο ΟΑΚΑ.

22:13Τρίτη 28 Αυγούστου 2018

Η επιθετική ανάπτυξη της Βίντι στηρίζεται σε μακρινές μπαλιές. Δύσκολο όμως να βρουν ελεύθερους αποδέκτες.

22:15Τρίτη 28 Αυγούστου 2018

Ο Νικόλοφ φλερτέρει με την κόκκινη κάρτα. Έχει ήδη δύο σκληρά φάουλ στον Μπακάκη.

22:16Τρίτη 28 Αυγούστου 2018

16΄ Φάουλ του Μάνταλου, ο Οικονόμου πάτησε καλά και πήρε την κεφαλιά αλλά αστόχησε αρκετά.

22:20Τρίτη 28 Αυγούστου 2018

Είκοσι λεπτά παιχνιδιού. Δεν υπάρχει ακόμη η μεγάλη φάση.

22:22Τρίτη 28 Αυγούστου 2018

23΄ Σε μακρινή μπαλιά ο Κλωναρίδης κατέβασε ωραία την μπάλα με το στήθος, γύρισε και σούταρε, αλλά δεν βρήκε στόχο.

22:26Τρίτη 28 Αυγούστου 2018

26΄ Η Βίντι εκτέλεσε δύο κόρνερ στη σειρά, αλλά πέρασαν ανεκμετάλλευτα.

22:28Τρίτη 28 Αυγούστου 2018

29΄ Φάουλ για τη Βίντι σε καλή θέση.

22:29Τρίτη 28 Αυγούστου 2018

30΄ Μεγάλη απόκρουση του Μπάρκα στην εκτέλεση του Λάζοβιτς. Η μπάλα πήγαινε μέσα αλλά ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ απέκρουσε υπέροχα σε κόρνερ.

22:30Τρίτη 28 Αυγούστου 2018

31΄ Απαντά στις ευκαιρίες η ΑΕΚ. Μακρινό σουτ του Σιμόες και ασταθής απόκρουση του Κόβασικ.

22:37Τρίτη 28 Αυγούστου 2018

38΄ Κίτρινη κάρτα στον Νεγκό.

22:41Τρίτη 28 Αυγούστου 2018

42΄ Κίτρινη κάρτα και στον Χάτζιτς.

22:45Τρίτη 28 Αυγούστου 2018

45΄ Υπέροχη ατομική προσπάθεια του Λιβάια, πέρασε 2-3 παίκτες της Βίντι και σούταρε με το αριστερό πάνω από το δοκάρι.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: ΑΕΚ-Βίντι 0-0.

22:46Τρίτη 28 Αυγούστου 2018

INTIME SPORTS/ΒΟΛΙΤΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ
23:01Τρίτη 28 Αυγούστου 2018

Ξεκίνησε το β΄ ημίχρονο.

Η Βίντι έχει μια αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Πάτκαϊ πήρε τη θέση του Νικόλοφ, που έπαιζε με κίτρινη κάρτα από το 7ο λεπτό και παρόλα ταύτα είχε κάποια σκληρά μαρκαρίσματα.

23:02Τρίτη 28 Αυγούστου 2018

47΄ ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΑΕΚ.

Και κίτρινη στον Φιόλα, που έσπρωξε τον Λόπες στη σέντρα του Μάνταλου.

23:03Τρίτη 28 Αυγούστου 2018

48΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 1-0 ο Μάνταλος.

Eurokinissi Sports/ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ

Χτυπάει ήδη την πόρτα των ομίλων η ΑΕΚ και περιμένει το άνοιγμά της.

23:09Τρίτη 28 Αυγούστου 2018

53΄ Παραλίγο αυτογκόλ από τον Γαλανόπουλο, στη σέντρα του Φιόλα. Κόρνερ.

Μεγάλος ενθουσιασμός στο φθινοπωρινό, λόγω βροχής, ΟΑΚΑ.

23:13Τρίτη 28 Αυγούστου 2018

57΄ ΓΚΟΛ 1-1 ο Νεγκό.

Η άμυνα της ΑΕΚ ξεχάστηκε ψηλά, ο Νεγκό είναι γρήγορος, έφυγε από δεξιά και πλάσαρε ωραία πάνω από τον Μπάρκα για την ισοφάριση.

23:15Τρίτη 28 Αυγούστου 2018

23:16Τρίτη 28 Αυγούστου 2018

Αλλάζουν τα πράγματα τώρα. Με ένα γκολ η Βίντι θα έχει ισοφαρίσει το σκορ του πρώτου αγώνα.

Πάνω από μισή ώρα παιχνιδιού ακόμη.

23:17Τρίτη 28 Αυγούστου 2018

62΄ Ο Πόνσε παίρνει τη θέση του Κλωναρίδη.

23:23Τρίτη 28 Αυγούστου 2018

68΄ Επικίνδυνο μακρινό σουτ του Νεγκό, η μπάλα λίγο άουτ.

23:27Τρίτη 28 Αυγούστου 2018

71΄ Νέα ευκαιρία για τη Βίντι, με τον Μπάρκα να αποκρούει στη δεξιά γωνία του το σουτ του Λάζοβιτς.

23:28Τρίτη 28 Αυγούστου 2018

Η ΑΕΚ έχει «καθήσει» και η Βίντι απειλεί. Εδώ χρειάζεται βοήθεια από τον κόσμο αλλά και από τον πάγκο.

23:29Τρίτη 28 Αυγούστου 2018

74΄ Απείλησε ο Λιβάια, ο Κόβασικ σε κόρνερ.

23:33Τρίτη 28 Αυγούστου 2018