LIVE: Γαλλία - Αργεντινή (4-3)

Σάββατο, 30 Ιουνίου 2018 16:00
Updated:16:51
REUTERS/CARLOS GARCIA RAWLINS

Λεπτό προς λεπτό η πρώτη αναμέτρηση της φάσης των «16» του Μουντιάλ ανάμεσα στη Γαλλία και την Αργεντινή.

16:51Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Καλησπέρα σας,

16:52Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Σε λιγότερο από 10 λεπτά είναι προγραμματισμένη η σέντρα του μεγάλου αγώνα των «16» του Μουντιάλ μεταξύ της Γαλλίας και της Αργεντινής

16:53Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Η ενδεκάδα που παρατάσει ο Ντεσάμπ: Λιορίς, Παβάρντ, Ουμτιτί, Βαράν, Ερνάντεζ, Καντέ, Πογκμπά, Ματουιντί, Εμπαπέ, Γκριεζμάν, Ζιρού

16:54Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Οι «11» του Σαμπάολι: Αρμάνι, Μερκάδο, Ταλιαφίκο, Ρόχο, Οταμέντι, Μασεράνο, Έντσι Πέρεζ, Μπανέγα, Ντι Μαρία, Παβόν, Μέσι

16:55Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Εξι αλλαγές υπάρχουν στη Γαλλία σε σχέση με το τελευταίο ματς των ομίλων. Οι Πογκμπά και Εμπαπέ επιστρέφουν στο αρχικό σχήμα των «τρικολόρ»

Ο Σαμπάολι από την πλευρά του προτίμησε να ξεκινήσει τον Παβόν αντί του Γκονσάλο Ιγκουαΐν

16:57Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Έντεκα φορές έχουν συναντηθεί στο παρελθόν οι δύο ομάδες, με τους Γάλλους να μετρούν 2 νίκες.

Όλα έτοιμα για τη σέντρα

16:58Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Διαιτητής του αγώνα θα είναι ο Ιρανός, Αλιρεζά Φαγκανί

REUTERS/DYLAN MARTINEZ
16:59Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Εάν δεν βρεθεί νικητής θα ακολουθήσει παράταση κι αν χρειαστεί οι αντίπαλοι θα λύσουν τις διαφορές τους στα πέναλτι

Το ματς στην Αρένα του Καζάν  ξεκίνησε

17:06Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Φάουλ σε επικίνδυνο σημείο για τους Γάλλους στο 8΄.

17:07Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Γκριεζμάν και Πογκμπά κοντά στη μπάλα

17:08Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Δοκάρι ο Γκριεζμάν στο 9΄.

Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία του αγώνα έρχεται από στημένη φάση με τη Γαλλία να «αγγίζει» το 1-0 από το φάουλ του άσου της Ατλέτικο Μαδρίτης

17:13Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

ΓΚΟΛ για τη Γαλλία με τον Αντουάν Γκριεζμάν να ξεγελά τον Αρμάνι από το σημείο του πέναλτι και να βάζει μπροστά στο σκορ τους «τρικολόρ».

ΓΑΛΛΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ 1-0

17:16Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

17:18Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Μεγάλη ευκαιρία για την Γαλλία στο 19΄ να κάνει το 2-0. Έχει κερδίσει φάουλ πάνω στη γραμμή της μεγάλης περιοχής. Ο Ταλιαφίκο βλέπει την κίτρινη κάρτα

17:19Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Ο Εμπαπέ και πάλι ήταν αυτός που έφυγε στην πλάτη της άμυνας της «αλμπισελέστε» και πήρε το φάουλ πριν βρεθεί απέναντι από τον Αρμάνι

17:20Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Ο Πογκμπά εκτελεί στο 22΄ και στέλνει τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

17:21Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Ενώ πλησιάζουμε στο 25΄ αυτό που βλέπει κανείς είναι ότι η Αργεντινή έχει τρομερά προβλήματα στην άμυνα και ιδιαίτερα στο μαρκάρισμα του ταχύτατου Εμπαπέ.

17:25Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Νέα φαρμακερή αντεπίθεση των Γάλλων στο 26΄ με τον Γκριεζμάν να μπαίνει από δεξιά, αλλά ο Αρμάνι μπλόκαρε

17:28Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

17:29Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Ημίωρο στο Καζάν. Η Γαλλία προηγείται 1-0 της ανύπαρκτης μέχρι τώρα επιθετικά Αργεντινής, καθώς ο Σαμπάολι επέλεξε να μην ξεκινήσει με κάποιον καθαρόαιμο επιθετικό (Ιγκουαΐν και Αγουέρο βρίσκονται στον πάγκο). Επίσης ο Ματουΐντί έχει γίνει η σκιά του Μέσι με αποτέλεσμα ο σούπερ σταρ της Αργεντινής να μην έχει φανεί καθόλου στον αγωνιστικό χώρο.

17:40Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

ΓΚΟΛ η Αργεντινή στο 41΄

Ισοφαρίζει η «αλμπισελέστε» με τον «κεραυνό» του Ντι Μαρία έξω από την περιοχή

17:41Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

ΓΑΛΛΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ 1-1

17:42Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Κίτρινη κάρτα παίρνει ο Μαστσεράνο, ο οποίος εάν προκριθεί η Αργεντινή δεν θα έχει δικαίωμα συμμετοχής στο ματς των προημιτελικών

17:43Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

REUTERS/JOHN SIBLEY
17:45Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις του πρώτου μέρους

17:46Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Ημίχρονο στην «Καζάν Αρένα». Γαλλία-Αργεντινή 1-1 με τα γκολ των Γκριεζμάν στο 13΄ με πέναλτι και Ντι Μαρία στο 41΄ με φοβερό σουτ.

17:48Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Η Γαλλία ήταν σαφώς πιο επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις, είχε και δοκάρι με τον Γκριεζμάν με φάουλ στο 8΄, ήλεγχε το ματς και δεν απειλήθηκε από την «φλύαρη», Αργεντινή, ωστόσο, ο Ντι Μαρία βρήκε τον χώρο στο 41΄ να «εκτελέσει» τον Λιορίς και να ισοφαρίσει. Αναμένεται με μεγάλη αγωνία το β΄ μέρος.

18:00Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Όλα έτοιμα για το β΄ ημίχρονο στο Καζάν

18:02Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Με μία αλλαγή θα ξεκινήσει το δεύτερο μέρος η Αργεντινή, ο Φάζιο παίρνει την θέση του Ρόχο στο κέντρο της άμυνας

Άρχισε το δεύτερο μέρος

18:05Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

ΓΚΟΛ για την Αργεντινή στο 48΄

18:06Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Πολύ τυχερή η ομάδα του Σαμπάολι. Ο Μέσι επιχείρησε ένα σουτ μέσα από την περιοχή, η μπάλα βρήκε πάνω στο πόδι του Μερκάδο και κατέληξε στα δίχτυα.

ΓΑΛΛΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ 1-2

Κίτρινη κάρτα στον Ντι Μαρία για σκληρό φάουλ στον Εμπαπέ

18:08Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

18:13Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Τραγικό λάθος ανάμεσα σε Φάζιο και Αρμάνι, ο Γκριεζμάν έχασε τεράστια ευκαιρία να ισοφαρίσει στο 56΄.

18:14Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

ΓΚΟΛ η Γαλλία στο 57΄

18:15Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Απίστευτο σουτ του Παβάρ έξω από την περιοχή και πλάγια στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Αρμάνι

ΓΑΛΛΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ 2-2 στο 57΄

18:17Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Μόλις συμπληρώθηκε μία ώρα αγώνα. Ισόπαλες οι δύο ομάδες με 2-2, σε ματς με πολλές συγκινήσεις και εναλλαγές στο σκορ.

18:18Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

18:21Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

ΓΚΟΛ η Γαλλία στο 64΄

Ο Εμπαπέ πλασάρει τον Αρμάνι και βάζει μπροστά στο σκορ με 3-2 τους «τρικολόρ».

18:22Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

ΓΑΛΛΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ 3-2 στο 64΄.

18:23Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Φέρει ευθύνη για το γκολ ο γκολκίπερ της Αργεντινής Αρμάνι, καθώς η μπάλα από το σουτ του Εμπαπέ δεν είχε μεγάλη δύναμη, αλλά καθυστέρησε να πέσει

Ο Σαμπάολι ρίχνει στον αγώνα τον Αγουέρο αντί του Πέρεζ στο 66΄.

18:24Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Ίσως το καλύτερο έως τώρα ματς του Μουντιάλ το σημερινό. Η Γαλλία που στο 48΄ βρέθηκε να χάνει 1-2, σε λιγότερο από 20 λεπτά φέρνει τα πάνω κάτω κι έχει τον πρώτο λόγο

18:25Σάββατο 30 Ιουνίου 2018