LIVE: Γαλλία - Αργεντινή (4-3)

Σάββατο, 30 Ιουνίου 2018 16:00
Updated:18:55
REUTERS/CARLOS GARCIA RAWLINS

Λεπτό προς λεπτό η πρώτη αναμέτρηση της φάσης των «16» του Μουντιάλ ανάμεσα στη Γαλλία και την Αργεντινή.

18:55Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Καλό σας βράδυ.

18:54Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Ο Κιλιάν Εμπαπέ με δύο γκολ ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής του αγώνα. Ο στράικερ της Παρί Σεν Ζερμέν κέρδισε και το πέναλτι με το οποίο άνοιξε το σκορ ο Γκριεζμάν. Ντι Μαρία και Μερκάδο έβαλαν μπροστά την «αλμπισελέστε», αλλά σε λιγότερο από 20 λεπτά η Γαλλία είχε πάρει και πάλι... κεφάλι στο σκορ. Ισοφάρισε ο Παβάρ και μετά με δύο γκολ του Εμπαπέ πήρε... αέρα δύο τερμάτων (4-2). Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Αγουέρο στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

18:53Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

18:52Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Το ωραιότερο παιχνίδι του 21ου Παγκοσμίου Κυπέλλου τελειώνει. Θρίαμβος της Γαλλίας επί της Αργεντινής με 4-3, με τους «τρικολόρ» να γίνονται η πρώτη ομάδα που προκρίνεται στους προημιτελικούς της διοργάνωσης.

18:50Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

ΓΑΛΛΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ 4-3

Ο Αγουέρο με κεφαλιά κάνει το 4-3 μετά από ασίστ του Μέσι.

18:49Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

ΓΚΟΛ η Αργεντινή

18:47Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Μπήκαμε στις καθυστερήσεις που θα είναι 4 λεπτά

18:46Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Τελευταία αλλαγή για την Γαλλία. Ο πρωταγωνιστής του ματς Κιλιάν Εμπαπέ δίνει την θέση του στον Τοβέν στο 89΄. Αποθεώνεται ο νεαρός Γάλλος στράικερ της Παρί Σεν Ζερμέν, ο νεότερος σκόρερ στην Ιστορία του Μουντιάλ για την Γαλλία (δεν έχει κλείσει ακόμη τα 20 του χρόνια).

18:34Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Και την Αργεντινή από την επιστροφή στο σπίτι της!

18:33Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Λιγότερο από 15 λεπτά χωρίζουν την Γαλλία από την οκτάδα

Αλλαγή και για την Γαλλία στο ίδιο λεπτό, με τον Τολισό να παίρνει την θέση του Ματουϊντί.

18:32Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Βγαίνει ο Παβόν και μπαίνει ο Μέσα στο 75΄

18:30Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Κίτρινη κάρτα και στον Παβάρ στο 73΄

18:29Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Κίτρινη κάρτα ο Ματουϊντί, που χάνει το επόμενο ματς εάν προκριθεί η Γαλλία.

18:27Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Απόλυτος πρωταγωνιστής του ματς ο Κιλιάν Εμπαπέ. Κέρδισε το πέναλτι στο πρώτο γκολ της ομάδας του, ενώ πέτυχε άλλα δύο τέρματα στην επανάληψη με τα οποία η Γαλλία βρίσκεται με το ένα πόδι στους προημιτελικούς του Μουντιάλ

18:26Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

ΓΑΛΛΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ 4-2 στο 68΄.

Αντεπίθεση για σεμινάριο των «τρικολόρ», με τον Ματουϊντί να δίνει στον Ζιρού, αυτός στον κενό χώρο στον Εμπαπέ, ο οποίος με πλασέ γράφει το 4-2.

18:25Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

ΓΚΟΛ η Γαλλία στο 68΄.

18:24Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Ίσως το καλύτερο έως τώρα ματς του Μουντιάλ το σημερινό. Η Γαλλία που στο 48΄ βρέθηκε να χάνει 1-2, σε λιγότερο από 20 λεπτά φέρνει τα πάνω κάτω κι έχει τον πρώτο λόγο

18:23Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Ο Σαμπάολι ρίχνει στον αγώνα τον Αγουέρο αντί του Πέρεζ στο 66΄.

Φέρει ευθύνη για το γκολ ο γκολκίπερ της Αργεντινής Αρμάνι, καθώς η μπάλα από το σουτ του Εμπαπέ δεν είχε μεγάλη δύναμη, αλλά καθυστέρησε να πέσει

18:22Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

ΓΑΛΛΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ 3-2 στο 64΄.

18:21Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Ο Εμπαπέ πλασάρει τον Αρμάνι και βάζει μπροστά στο σκορ με 3-2 τους «τρικολόρ».

ΓΚΟΛ η Γαλλία στο 64΄

18:18Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

18:17Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Μόλις συμπληρώθηκε μία ώρα αγώνα. Ισόπαλες οι δύο ομάδες με 2-2, σε ματς με πολλές συγκινήσεις και εναλλαγές στο σκορ.

18:15Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

ΓΑΛΛΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ 2-2 στο 57΄

Απίστευτο σουτ του Παβάρ έξω από την περιοχή και πλάγια στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Αρμάνι

18:14Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

ΓΚΟΛ η Γαλλία στο 57΄

18:13Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Τραγικό λάθος ανάμεσα σε Φάζιο και Αρμάνι, ο Γκριεζμάν έχασε τεράστια ευκαιρία να ισοφαρίσει στο 56΄.

18:08Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

REUTERS/JOHN SIBLEY
18:06Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Κίτρινη κάρτα στον Ντι Μαρία για σκληρό φάουλ στον Εμπαπέ

ΓΑΛΛΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ 1-2

Πολύ τυχερή η ομάδα του Σαμπάολι. Ο Μέσι επιχείρησε ένα σουτ μέσα από την περιοχή, η μπάλα βρήκε πάνω στο πόδι του Μερκάδο και κατέληξε στα δίχτυα.

18:05Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

ΓΚΟΛ για την Αργεντινή στο 48΄

18:02Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Άρχισε το δεύτερο μέρος

Με μία αλλαγή θα ξεκινήσει το δεύτερο μέρος η Αργεντινή, ο Φάζιο παίρνει την θέση του Ρόχο στο κέντρο της άμυνας

18:00Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Όλα έτοιμα για το β΄ ημίχρονο στο Καζάν

17:48Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Η Γαλλία ήταν σαφώς πιο επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις, είχε και δοκάρι με τον Γκριεζμάν με φάουλ στο 8΄, ήλεγχε το ματς και δεν απειλήθηκε από την «φλύαρη», Αργεντινή, ωστόσο, ο Ντι Μαρία βρήκε τον χώρο στο 41΄ να «εκτελέσει» τον Λιορίς και να ισοφαρίσει. Αναμένεται με μεγάλη αγωνία το β΄ μέρος.

17:46Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Ημίχρονο στην «Καζάν Αρένα». Γαλλία-Αργεντινή 1-1 με τα γκολ των Γκριεζμάν στο 13΄ με πέναλτι και Ντι Μαρία στο 41΄ με φοβερό σουτ.

17:45Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις του πρώτου μέρους

17:43Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

17:42Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Κίτρινη κάρτα παίρνει ο Μαστσεράνο, ο οποίος εάν προκριθεί η Αργεντινή δεν θα έχει δικαίωμα συμμετοχής στο ματς των προημιτελικών

17:41Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

ΓΑΛΛΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ 1-1

17:40Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Ισοφαρίζει η «αλμπισελέστε» με τον «κεραυνό» του Ντι Μαρία έξω από την περιοχή

ΓΚΟΛ η Αργεντινή στο 41΄

17:29Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Ημίωρο στο Καζάν. Η Γαλλία προηγείται 1-0 της ανύπαρκτης μέχρι τώρα επιθετικά Αργεντινής, καθώς ο Σαμπάολι επέλεξε να μην ξεκινήσει με κάποιον καθαρόαιμο επιθετικό (Ιγκουαΐν και Αγουέρο βρίσκονται στον πάγκο). Επίσης ο Ματουΐντί έχει γίνει η σκιά του Μέσι με αποτέλεσμα ο σούπερ σταρ της Αργεντινής να μην έχει φανεί καθόλου στον αγωνιστικό χώρο.

17:28Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

17:25Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Νέα φαρμακερή αντεπίθεση των Γάλλων στο 26΄ με τον Γκριεζμάν να μπαίνει από δεξιά, αλλά ο Αρμάνι μπλόκαρε

17:21Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Ενώ πλησιάζουμε στο 25΄ αυτό που βλέπει κανείς είναι ότι η Αργεντινή έχει τρομερά προβλήματα στην άμυνα και ιδιαίτερα στο μαρκάρισμα του ταχύτατου Εμπαπέ.

17:20Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Ο Πογκμπά εκτελεί στο 22΄ και στέλνει τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

17:19Σάββατο 30 Ιουνίου 2018

Ο Εμπαπέ και πάλι ήταν αυτός που έφυγε στην πλάτη της άμυνας της «αλμπισελέστε» και πήρε το φάουλ πριν βρεθεί απέναντι από τον Αρμάνι