LIVE: Ελλάδα - Βέλγιο 1-2

Κυριακή, 03 Σεπτεμβρίου 2017 21:00
Updated:21:24
Eurokinissi Sports/ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό τον κρίσιμο αγώνα της Εθνικής ομάδας με το Βέλγιο, για την 8η αγωνιστική στα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2018.

21:24Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

Καλησπέρα. Δεύτερος αγώνας σε τρεις ημέρες για την Εθνική ομάδα, που μετά τον αγώνα με την Εσθονία την περασμένη Πέμπτη υποδέχεται απόψε στο ίδιο γήπεδο («Γ. Καραϊσκάκης») την πρωτοπόρο ομάδα του 8ου ομίλου, Βέλγιο.

21:25Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

Η ελληνική ομάδα πέταξε ανέλπιστα δύο βαθμούς μένοντας στο 0-0 με τους Εσθονούς, αχρηστεύοντας και το «δώρο» της Κύπρου που νίκησε (3-2) τη Βοσνία-Ερζεγοβίνη.

21:28Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

Με νίκη η Εθνική θα είχε αυξήσει σε 4 τη διαφορά από τους Βόσνιους, οπότε θα είχε την πολυτέλεια του «αρνητικού» αποτελέσματος απόψε, αφού θα ήταν και πάλι μόνη δεύτερη.

21:30Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

Έτσι, θα πρέπει πια να μην ηττηθεί απόψε για να μην επιτρέψει στους Βαλκάνιους να την προσπεράσουν και να κρατά εκείνη την τύχη στα χέρια της, στις δύο αγωνιστικές που θα απομένουν για την ολοκλήρωση των προκριματικών.

21:32Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

Ως προς τη σύνθεση, ο Μίχαελ Σκίμπε θα παρατάξει την Εθνική σε σχηματισμό 4-4-1-1. Την ενδεκάδα, που έχει αλλαγές σε σχέση με το παιχνίδι της Πέμπτης, αποτελούν οι Καρνέζης, Μανιάτης, Παπασταθόπουλος, Μανωλάς, Τζαβέλλας, Σάμαρης, Τζιόλης,  Ζέκα, Φορτούνης, Σταφυλίδης και Δώνης.

21:33Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

Ο Ρομπέρτο Μαρτίνεθ, από την πλευρά του, θα ξεκινήσει με τους Κουρτουά, Αλντερβάιρελντ, Βερμάλεν, Βερτόνχεν, Φελαϊνί, Ντεμπελέ, Μενιέ, Καράσκο, Ντε Μπράινε, Μέρτενς και Λουκάκου.

21:34Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

Για την Ελλάδα αναπληρωματικοί είναι οι, Ανέστης, Κυριακίδης, Κουτρουμπής, Σιώπης, Βέλλιος, Μπακασέτας, Λυκογιάννης, Διαμαντάκος, Ταχτσίδης, Γιαννιώτας, Μάνταλος και Μπουχαλάκης.

21:37Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

Από την άλλη πλευρά, ο πάγκος των «κόκκινων διαβόλων» προκαλεί... τρόμο: Εντέν Αζάρ, Μπεντέκε, Μπατσουαγί, Μιραλάς, Μινιολέ, Καστέλς, Ντεντόνκερ, Τοργκάν Αζάρ, Ντεφούρ, Τίλεμανς, Σαντλί, Σιμάν.

21:39Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

Το φαληρικό γήπεδο είναι κατάμεστο, καθώς το μεσημέρι η ΕΠΟ είχε ανακοινώσει sold out. Παρόντες στις εξέδρες και 1.200 φίλαθλοι από το Βέλγιο.

21:41Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

Να σημειωθεί ότι νωρίτερα η Κύπρος έχασε (0-1) στην Εσθονία με γκολ που δέχτηκε στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων, κι έτσι ουσιαστικά απώλεσε κάθε ελπίδα για τη δεύτερη θέση.

21:43Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

Διαιτητής είναι ο 36χρονος Πολωνός Σίμον Μαρτσίνιακ.

Ξεκίνησε ο αγώνας.

21:46Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

Πρώτη φάση στον αγώνα, με την κεφαλιά του Φελαϊνί να φεύγει ψηλά άουτ μετά το φάουλ του Ντε Μπράινε.

21:48Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

Όπως αναμενόταν, η Εθνική περιμένει τους Βέλγους.

21:50Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

Ο Μέρτενς έκανε το γύρισμα στη μικρή περιοχή του Καρνέζη αλλά έστειλε την μπάλα άουτ.

21:53Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

21:56Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

12΄ Ευκαιρία για την Ελλάδα. Ο Δώνης έκανε μεγάλη κούρσα κλέβοντας την μπάλα από τον Ντεμπελέ και σούταρε, για να αποκρούσει ο Κουρτουά.

21:59Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

Ηρεμία στην κυκλοφορία ζητεί από τους παίκτες του ο Σκίμπε.

22:01Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

18΄ ΔΟΚΑΡΙ για την Ελλάδα σε κεραυνό του Σταφυλίδη.

22:02Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

Χαμένη ευκαιρία για την Εθνική να πάρει προβάδισμα. Ο Κουρτουά βρήκε με τα ακροδάχτυλα την μπάλα.

22:03Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

22:04Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

20΄ Παραλίγο αυτογκόλ από τον Βερτόνγκεν!!!

22:06Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

Πολύ καλή εμφάνιση μέχρι τώρα για την Εθνική.

22:09Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

25΄ Σουτ του Βερντόγκεν απέκρουσε σε δύο χρόνους ο Καρνέζης.

22:12Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

22:14Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

Μισή ώρα αγώνα στο Φάληρο. Η ελληνική ομάδα στέκεται πολύ καλά, έχοντας αποκόψει τις συνεργασίες των Βέλγων επιθετικών.

22:15Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

32΄ Σουτ του Αλντεβάιρελντ με το αριστερό, η μπάλα (αρκετά) άουτ.

22:19Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

35 λεπτά αγώνα. Οι Βέλγοι έχουν αρχίσει και εκνευρίζονται.

22:21Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

38΄ Φάουλ για τους Βέλγους σε καλό σημείο.

Η μπάλα κόνταρε στο τείχος κι έφυγε κόρνερ.

22:22Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

22:23Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

Μέχρι τώρα οι αμυντικές αλληλοκαλύψεις της ελληνικής ομάδας έχουν λειτουργήσει υποδειγματικά.

22:27Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

44΄  Παρατηρήσεις στον Ντεμπελέ για φάουλ στον Δώνη. Το φάουλ ήταν από πίσω.

Κόρνερ για την Εθνική.

22:29Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Ελλάδα - Βέλγιο 0-0. Στο 40΄ ο Κουρτουά μόλις που πρόλαβε τον Φορτούνη και πέταξε την μπάλα κόρνερ με την άκρη των δαχτύλων του.

22:44Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

22:45Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

Εν τω μεταξύ, η Βοσνία προηγείται εκτός έδρας του Γιβραλτάρ 1-0 με γκολ του Τζέκο στο 35΄.

INTIME SPORTS/ΒΟΛΙΤΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ
22:46Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

22:49Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

50΄ Κίτρινη κάρτα στον Μενιέ. Η πρώτη στο ματς.

22:50Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

50΄ Κίτρινη και στον Ντεμπελέ για φάουλ στον Σταφυλίδη. Σε καλή θέση μάλιστα.

22:51Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

52΄ Διπλή ευκαιρία για την Εθνική! Αρχικά δεν πρόλαβε ο Ζέκα και στη συνέχεια της φάσης ο Μανιάτης σέντραρε και ο Τζιόλης πήρε την κεφαλιά στέλνοντας την μπάλα άουτ.

22:54Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

55΄ Κίτρινη ο Σάμαρης για φάουλ στον Καράσκο.

22:57Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

Στις τρεις τελευταίες επιθέσεις της Ελλάδας ο Ζέκα έχει τρυπώσει σε θέση σέντερ φορ.

23:02Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

Να σημειωθεί ότι στο ημίχρονο και κατά την ώρα της προθέρμανσης των αναπληρωματικών αποθεώθηκε από το ελληνικό κοινό ο Κέβιν Μιραλάς.

23:05Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

65 λεπτά αγώνα, κρατάει καλά η Εθνική.

23:07Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

68΄ Ο Λυκογιάννης στη θέση του Σταφυλίδη. Ντεμπούτο στην Εθνική για τον Έλληνα παίκτη.

23:09Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

70'  ΓΚΟΛ 0-1 το Βέλγιο.

23:10Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

Το γκολ με μακρινό αριστερό σουτ του Βερντόγκεν. Κόντρα στη ροή του αγώνα.

23:12Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

73΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 1-1 με τον Ζέκα.

23:13Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

Γλυκιά σέντρα του Τζαβέλλα από αριστερά, καλά τοποθετημένος ο Ζέκα πλάσαρε ιδανικά τον Κουρτουά.

74΄ Ο Εντέν Αζάρ στη θέση του Ντεμπελέ.

23:14Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

74΄ ΓΚΟΛ 1-2 ο Λουκάκου.

23:15Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

Στη σέντρα που βγήκε από δεξιά ο Λουκάκου χώθηκε ανάμεσα σε Παπασταθόπουλο - Μανωλά και με κεφαλιά νίκησε τον Καρνέζη.

23:16Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

INTIME SPORTS/ΒΗΧΟΣ ΝΙΚΟΣ

23:18Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017

79΄ Ο Τσαντλί στη θέση του Καράσκο, που πριν από δύο λεπτά είχε δεχθεί κίτρινη κάρτα.

23:20Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017