LIVE: Παναθηναϊκός - Άγιαξ 1-2 (τελικό)

Πέμπτη, 15 Σεπτεμβρίου 2016 22:00
Updated:16/09/2016 00:05
INTIME SPORTS/LATO KLODIAN

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Άγιαξ στο «Απόστολος Νικολαΐδης», για την πρώτη αγωνιστική των ομίλων στο Europa League.

00:05Παρασκευή 16 Σεπτεμβρίου 2016

Με ήττα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στον 7ο όμιλο του Europa League ο Παναθηναϊκός, την πρώτη εφετινή στα επίσημα παιχνίδια του κι ενώ ως απόψε μετρούσε τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία. Οι «πράσινοι», παρότι προηγήθηκαν στο «Απόστολος Νικολαΐδης» με τον Μπεργκ μόλις στο 5ο λεπτό, έχασαν με 2-1 από τον Άγιαξ, για τον οποίο σκόραραν οι Τραορέ στο 34΄ και Ρίντεβαλντ στο 67΄. Καληνύχτα.

00:00Παρασκευή 16 Σεπτεμβρίου 2016

ΛΗΞΗ: Παναθηναϊκός - Άγιαξ 1-2.

23:58Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

90΄+3 Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό: ο Βιγιαφάνιες εκτέλεσε φάουλ, ο Μολέδο πήρε κεφαλιά αλλά έστειλε την μπάλα στα χέρια του Ονανά.

23:55Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

90΄+1 ΚΟΚΚΙΝΗ και στον Γουακάσο. Με 9 παίκτες ο Παναθηναϊκός, σημαντικές οι απώλειες για τη συνέχεια. Η δεύτερη κίτρινη στον Γουακάσο για διαπληκτισμό με τον Γκούντελι.

Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις.

89΄ Ο Άγιαξ έκλεισε τις αλλαγές του, με τον Σένε να αντικαθιστά τον Κλάασεν.

23:51Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

86΄ Ο Σίνκγκραβεν στη θέση του Γιουνές.

23:50Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

85΄ Νέα φάση για τον Άγιαξ, με τον Γιουνές να σουτάρει έξω από την περιοχή και να υποχρεώνει τον Στιλ σε δύσκολη απόκρουση, σε κόρνερ.

23:47Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

82΄ Φάση για τον Παναθηναϊκό: σέντρα του Μπεργκ, ο Λέτο έφυγε στην πλάτη της άμυνας αλλά δεν κατόρθωσε να βρει σωστά την μπάλα για να τη σπρώξει στα δίχτυα, με τον Ονανά να κάνει ωραία απόκρουση.

23:43Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

79΄ ΚΟΚΚΙΝΗ στον Ζίεχ. Αριθμητική ισοπαλία στον αγωνιστικό χώρο. Η δεύτερη κίτρινη δόθηκε για φάουλ στον Χουλτ.

23:39Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

73΄ Ο Τραορέ στη θέση του Ντόλμπεργκ και ο Σάμπα σε εκείνη του Λουντ.

23:34Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

70΄ Μεγάλη απόκρουση του Στιλ στο φάουλ που εκτέλεσε ο Γκούντελι.

23:33Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

69΄ ΚΟΚΚΙΝΗ στον Ιβάνοφ (δεύτερη κίτρινη) για τράβηγμα στον Γιουνές. Όλα ανάποδα στον Παανθηναϊκό.

23:32Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

Το πέναλτι είχε κερδίσει ο Ντάικς από τον Μέστο. Ο Στιλ απέκρουσε την εκτέλεση του Κλάασεν αλλά στην επαναφορά της μπάλας ο Ρίντεβαλντ πρόλαβε τους πάντες και σκόραρε σε άδεια εστία.

23:31Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

67΄ ΓΚΟΛ 1-2 ο Ρίντεβαλντ.

23:29Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

65΄ Ο Λέτο στη θέση του Λεντέσμα, στην πρώτη αλλαγή του αγώνα.

23:27Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

62΄ Κίτρινη και στον Γουακάσο.

23:23Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

60΄ Άστοχο σουτ του Ζιλιέ.

59΄ Κίτρινη στον Ιβάνοφ.

23:21Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

Ο Παναθηναϊκός συνεχίζει να βγάζει αβίαστα λάθη. Αγχωμένοι οι «πράσινοι».

23:19Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

55΄ Κίτρινη κάρτα στον Ζεχ.

23:18Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

Ο Λεντέσμα δυσκολεύεται να παίξει σε αυτό το τέμπο. Πιθανή η αλλαγή του.

23:17Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

Όσο περνάει ο χρόνος η διαφορά ρυθμού ανάμεσα στις δύο ομάδες γίνεται όλο και πιο εμφανής. Λογικό, αφού ο Άγιαξ έχει πολύ περισσότερους αγώνες στα πόδια του.

23:11Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο προπονητές.

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

44΄ Επικίνδυνο σουτ του Γκούντελι, η μπάλα ελάχιστα άουτ.

22:49Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

41΄ Κίτρινη κάρτα στον Φίρχεβερ.

22:46Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

22:44Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

36΄ Πολύ μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Άγιαξ: ο Γιούνες έκανε τη σέντρα-σουτ, με την μπάλα να φτάνει στον Τραορέ, ο οποίος έκανε την προβολή και ο Στιλ έσωσε πάνω στη γραμμή.

22:43Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

Ο Ιβανόφ έδωσε κατά λάθιος στον Τραορέ προσπαθώντας να απομακρύνει κι εκείνος πλάσαρε στην κλειστή γωνία για το 1-1.

22:40Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

34΄ ΓΚΟΛ 1-1 ο Τραορέ.

22:32Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

Την ίδια ώρα στο «Maurice Dufrasne» της Λιέγης η Σταντάρ είναι ισόπαλη 1-1 με τη Θέλτα. Οι Βέλγοι προηγήθηκαν με τον πρώην παίκτη του Ολυμπιακού, Ματιέ Ντοσεβί στο 4ο λεπτό, για να ισοφαρίσει η ομάδα του Βίγκο με τον Τζουζέπε Ρόσι στο 14΄. Ενδιαφέρει ασφαλώς το αποτέλεσμα τον Παναθηναϊκό.

22:29Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

22΄ Ο Στιλ βγήκε και μάζεψε μια επικίνδυνη σέντρα του Ντάικς.

Το γκολ του Μπεργκ ήταν το 11ο με τον Παναθηναϊκό στην Ευρώπη. Πέμπτος από σήμερα στην ιστορία της ομάδας ο Σουηδός, μαζί με τον Λυμπερόπουλο.

22:18Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

22:17Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

Ο Άγιαξ δείχνει ζαλισμένος, με τους «πράσινους» να κάνουν δύο φάσεις στο 8ο και 9ο λεπτό, αρχικά με το σουτ του Λεντέσμα και στη συνέχεια με την κεφαλιά του Κουτρουμπή.

22:14Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

Ο Γουακάσο σέντραρε από αριστερά, ο τερματοφύλακας του Άγιαξ έκανε λάθος με την μπάλα να καταλήγει στον Λουντ, εκείνος βρήκε τον Σουηδό σκόρερ και το 1-0 ήρθε πολύ εύκολα σε άδεια εστία. Ιδανικό ξεκίνημα.

22:11Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

5΄ ΓΚΟΛ 1-0 ο Μπεργκ.

22:06Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

Ξεκίνησε ο αγώνας.

Ο Παναθηναϊκός παραμένει αήττητος σε πέντε επίσημους αγώνες στη νέα σεζόν, καθώς νίκησε δύο φορές την ΑΙΚ Στοκχόλμης, νίκησε και αναδείχθηκε ισόπαλος με την Μπρόντμπι και ξεκίνησε νικηφόρα και στη Σούπερ Λίγκα.

22:00Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

Διαιτητής ο Άγγλος Αντρέ Μάρινερ.

21:59Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

Ο Πίτερ Μπος, αντίστοιχα, έχει τους Μπόερ, Τετέ, Ελ Γκαζί, Σινγκράβεν, Βέστερμαν, Σένε και Ντόλμπεργκ.

21:58Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

Ο Αντρέα Στραματσόνι, που χειροκροτήθηκε θερμά όπως και οι ποδοσφαιριστές του συλλόγου, έχει στον πάγκο τους Κοτσόλη, Κουλιμπαλί, Σάμπα, Εμποκού, Λέτο, Βιγιαφάνιες, Ρινάλντι.

21:56Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

Επόμενη υποχρέωση των «πρασίνων» στη διοργάνωση θα είναι εκείνη στο Βίγκο της Ισπανίας απέναντι στη Θέλτα, στις 29 Σεπτεμβρίου.

21:54Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

Με νίκη απόψε, ο Παναθηναϊκός θα συμπληρώσει 100 στις διασυλλογικές διοργανώσεις της UEFA.

21:46Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

Ο αγώνας διεξάγεται στο πλαίσιο του 7ου ομίλου, στον οποίο μετέχουν επίσης οι Σταντάρ Λιέγης και Θέλτα.

21:45Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

Για τον «Αίαντα» της Ολλανδίας οι Ονανά, Βέιτμαν, Ρίντεβελντ, Σάντσες, Τραορέ, Κλάασεν, Γιούνες, Ζίεχ, Βίργκεβερ, Γκούντελ και Ντάικς.

21:44Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

Να περάσουμε γρήγορα στις συνθέσεις. Για τους «πράσινους» ξεκινούν οι Στιλ, Μολέδο, Ιβανόφ, Κουτρουμπής, Χουλτ, Μέστο, Ζέκα, Γουακάσο, Λουντ, Μπεργκ και Λεντέσμα.

21:43Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

Καλησπέρα σας από τη Λεωφόρο Αλεξάνδρας. Μεγάλο βράδυ απόψε για τον Παναθηναϊκό, σε ένα κατάμεστο γήπεδο.