LIVE: ΠΑΟΚ - Ντόρτμουντ 1-1

Πέμπτη, 01 Οκτωβρίου 2015 23:00
Updated:21:26
ACTION IMAGES PRESS AGENCY/ΒΕΡΒΕΡΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την προσπάθεια του ΠΑΟΚ απέναντι στη Ντόρτμουντ, για τον 3ο όμιλο του Europa League.

21:26Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Ας δούμε την ενδεκάδα με την οποία θα παρατάξει το «Δικέφαλο» του Βορρά ο Ιγκόρ Τούντορ: Όλσεν, Τζαβέλλας, Κόστα, Βίτορ, Τζιόλης, Κάτσε, Σάμπο, Κωνσταντινίδης, Ροντρίγκες, Μακ, Μπερμπάτοφ

21:27Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Στο άλλο παιχνίδι του γρουπ η Κράσνονταρ υποδέχεται την Καμπάλα

21:38Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Η ενδεκάδα της Ντόρτμουντ: Βαϊντεφέλερ, Πίστσεκ, Σούμποτιτς, Μπέντερ, Παρκ, Βιγκλ, Κάστρο, Χόφμαν, Μχιταριάν, Γιανουζάι, Ρόις.

21:40Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

«Καρφίτσα» δεν θα πέφτει απόψε στην Τούμπα (22:05 η ώρα έναρξης του αγώνα). Οι οπαδοί του ΠΑΟΚ έχουν «εξαφανίσει» τα εισιτήρια από την πρώτη μέρα διάθεσής τους, ενώ στο γήπεδο βρίσκονται και περίπου 1.000 οπαδοί της Μπορούσια.

21:41Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Ο ΠΑΟΚ προέρχεται από το «διπλό» επί του Ατρόμητου (2-1), ενώ οι Βεστφαλοί από το ισόπαλο 2-2 στην έδρα τους με αντίπαλο τη «νεοφώτιστη», Ντάρμσταντ.

21:43Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Μετά την 1η αγωνιστική η βαθμολογία του 3ου ομίλου έχει ως εξής: Ντόρτμουντ 3, ΠΑΟΚ 1, Καμπάλα 1, Κράσνονταρ 0

21:46Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Σε σχέση με την ενδεκάδα που παρέταξε στο Περιστέρι εναντίον του Ατρόμητου, ο Τούντορ έχει πραγματοποιήσει δύο αλλαγές. Οι Πέλκας και Αθανασιάδης δε βρίσκονται στο αρχικό σχήμα και την θέση τους πήραν οι Σάμπο και Μπερμπάτοφ. Για τον Βούλγαρο είναι η πρώτη του εμφάνιση στο αρχικό σχήμα.

22:06Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Η πρώτη καλή φάση στο ματς από τους φιλοξενούμενους στο 2΄ με το σουτ του Χόφμαν από πλάγια να περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

22:11Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Καλύτερη η Ντόρτμουντ στα πρώτα λεπτά, κυκλοφορεί καλύτερα τη μπάλα, σε αντίθεση με τους γηπεδούχους που κάνουν εύκολα το λάθος και δε μπορούν μέχρι τώρα να «βρεθούν» στον αγωνιστικό χώρο.

22:16Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Μετά από κόρνερ ο Μπέντερ έπιασε την κεφαλιά και η μπάλα έφυγε άουτ. Δεύτερη απειλή των Βεστφαλών στο ματς στο 12΄.

22:20Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Συμπληρώθηκαν 15 λεπτά στην Τούμπα. Η Μπορούσια έχει τον πλήρη έλεγχο του ματς, κυριαρχεί στη μεσαία γραμμή, απέναντι σε έναν ΠΑΟΚ που έχει περιοριστεί σε παθητικό ρόλο.

22:25Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Η κατοχή της μπάλας στα πρώτα 20 λεπτά: 35% ο ΠΑΟΚ - 65% η Ντόρτμουντ

22:28Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Μεγάλη ευκαιρία για τη Ντόρτμουντ στο 23΄. Από την πάσα του Γιανουζάι, ο Κάστρο πλάσαρε και ο Όλσεν απομάκρυνε με τα πόδια.

22:29Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Πρώτο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ στο 25΄.

Ο Κάτσε το εκτέλεσε αλλά έδιωξαν εύκολα οι αμυντικοί της Μπορούσια.

22:30Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

INTIME SPORTS/VILLA
22:32Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Νέα μεγάλη φάση για τους φιλοξενούμενους στο 28΄, με τον Ρόις να μη μπορεί να κάνει από κοντά την προβολή μετά τη συρτή σέντρα του Μχιταριάν.

22:34Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Ημίωρο στο παιχνίδι και ο ΠΑΟΚ κρατάει ακόμη το μηδέν στην άμυνά του. Επιθετικά είναι ανύπαρκτος!

22:36Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Στο άλλο ματς του ομίλου, η Κράσνονταρ προηγείται με 1-0 της Καμπάλα με το γκολ του Βάντερσον.

22:37Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Πρώτη κίτρινη στο ματς, τη βλέπει ο Μχιταριάν στο 32΄ για κράτημα από πίσω στον Τζιόλη.

ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ στο 34΄, 1-0

22:39Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Απίστευτο γκολ από τον Μακ. Από την πάσα του Τζιόλη ο Σλοβάκος βγήκε στην πλάτη της άμυνας των Γερμανών κι από πλάγια κεραυνοβόλησε τον Βαϊντενφέλερ. Μπροστά ο ΠΑΟΚ κόντρα στη ροή του ματς (1-0).

Είδε κίτρινη ο Μακ στους πανηγυρισμούς.

22:41Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Νέα επίσκεψη του ΠΑΟΚ στα καρέ της Ντόρτμουντ στο 37΄. Το απευθείας βολέ του Μπερμπάτοφ μέσα από την περιοχή και πλάγια δεξιά έφυγε άουτ.

22:46Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Ο Μακ πανηγυρίζει.

22:49Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις στο πρώτο μέρος.

22:50Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Μεγάλη φάση για τη Ντόρτμουντ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους, με τον Βάιγκλ να αιφνιδιάζεται απέναντι από τον Όλσεν και η κεφαλιά του έφτασε στην αγκαλιά του γκολκίπερ του ΠΑΟΚ.

22:51Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Ημίχρονο στην Τούμπα: ΠΑΟΚ-Ντόρτμουντ 1-0

22:53Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Με το γκολ του Μακ στο 34΄ ο «δικέφαλος» του Βορρά μπαίνει με προβάδισμα στ΄ αποδυτήρια. Μέχρι να ανοίξει το σκορ ο Μακ, η Ντόρτμουντ ήταν κυρίαρχη στον αγωνιστικό χώρο, έφτασε δύο φορές κοντά στο γκολ, αλλά στα τελευταία 10 λεπτά οι Θεσσαλονικείς ανέβασαν την απόδοσή τους και ισορρόπησαν πλήρως το ματς.

22:54Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

23:05Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Οι δύο ομάδες είναι έτοιμες για το δεύτερο μέρος.

23:06Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Καμία αλλαγή δεν έχει ο «δικέφαλος» στο δεύτερο 45λεπτο.

Και η Μπορούσια θα παραταχθεί με την ίδια ενδεκάδα που ξεκίνησε τον αγώνα

Αρχίζει το δεύτερο ημίχρονο...

23:10Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Προσωρινή διακοπή στο 48΄ λόγω των καπνογόνων που άναψαν οι οπαδοί της Μπορούσια.

Το ματς επαναρχίζει...

23:12Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Μπερμπάτοφ.

INTIME SPORTS/ΣΙΑΡΡΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
23:13Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Επικίνδυνη επίσκεψη του ΠΑΟΚ στα καρέ της γερμανικής ομάδας, αλλά ο Σάμπο δεν πρόλαβε να πιάσει την κεφαλιά από τη σέντρα του Κάτσε στο 51'.

23:16Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Δύο συνεχόμενα κόρνετ κέρδισε η ομάδα του Τούχελ, αλλά πέρασαν ανεκμετάλλευτα

23:17Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Ο ΠΑΟΚ στέκεται εξαιρετικά στα 10 πρώτα λεπτά της επανάληψης.

23:19Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Ισοφάρισε η Καμπάλα την Κράσνονταρ με τον Ντάντο στο 51΄.

23:21Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Μεγάλη ευκαιρία χάνει ο Μπερμπάτοφ στο 59΄. Ο Βούλγαρος αφού απέφυγε δύο παίκτες προσπάθησε από πολύ μακριά να «κρεμάσει» τον Βαϊντενφέλερ, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

23:25Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Διπλή αλλαγή ετοιμάζει ο Τούχελ για να ενισχύσει την επιθετική γραμμή της ομάδας του.

23:26Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Δεκαεννέα γκολ μέχρι τώρα στο Europa League έχει βάλει η Ντόρτμουντ.

23:27Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Στο 65΄ ο Ράμος παίρνει την θέση του Μχιταριάν και ο Σμέλτσερ του Βάιγκλ.

Πήγε ο Ράμος στην κορυφή της επίθεσης, με τον Ρόις να πηγαίνει στο άκρο

23:28Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Πρώτη καλή φάση για τη Ντόρτμουντ στο δεύτερο μέρος, με το σουτ του Σμέλτσερ στο 56΄ να φεύγει άουτ και να μην ανησυχεί τον Όλσεν.

23:30Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Τζαβέλλας στο 69΄ και μ΄ αυτή χάνει το επόμενο παιχνίδι με την Κράσνονταρ.

23:31Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Έχει αρχίσει να πιέζει η Μπορούσια, αλλά δεν κάνει ευκαιρίες.

Φάουλ σε πολύ καλή θέση για τους Βεστφαλούς στο 71΄. Το έκανε ο Κάτσε πάνω στον Γιανουζάι.

23:32Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Μεγάλη επέμβαση του Όλσεν στην απευθείας εκτέλεση από τον Ρόις.

23:33Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

ΓΚΟΛ η Ντόρτμουντ συο 72΄, 1-1

23:34Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Τρομερό λάθος του Όλσεν στην πάσα του Κάστρο προς τον Χόφμαν, με τη μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα και το ματς στα ίσια στο 72΄ (1-1). Σκόρερ ο Κάστρο.

23:35Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ στο 73΄. Ο Ζάιρο στην θέση του Μακ που κουράστηκε.