LIVE: ΠΑΟΚ - Ντόρτμουντ 1-1

Πέμπτη, 01 Οκτωβρίου 2015 23:00
Updated:02/10/2015 00:01
ACTION IMAGES PRESS AGENCY/ΒΕΡΒΕΡΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την προσπάθεια του ΠΑΟΚ απέναντι στη Ντόρτμουντ, για τον 3ο όμιλο του Europa League.

00:01Παρασκευή 02 Οκτωβρίου 2015

Ο ΠΑΟΚ έπαιξε όπως ακριβώς έπρεπε για να μην χάσει. Ήταν εξαιρετικός στα αμυντικά του καθήκοντα, κατάφερε να προηγηθεί με το πανέμορφο γκολ του Μακ και λίγο έλλειψε να κάνει τη μεγάλη έκπληξη. «Προδόθηκε», όμως, από τη λάθος εκτίμηση του Όλσεν στην πάσα του Κάστρο προς τον Χόφμαν και δέχτηκε την ισοφάριση. «Ήταν ένα πολύ καλό αποτέλεσμα για μας», σχολίασε ο Τούντορ στην κάμερα του συνδρομητικού καναλιού του OTE και, πλέον, οι «ασπρόμαυροι», που παραμένουν στο παιχνίδι της πρόκρισης, στρέφουν το μυαλό τους στο μεγάλο ματς της Κυριακής με τον Ολυμπιακό, για την ελληνική Super League.

Καλό σας βράδυ...

23:58Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Μετά το 1-1, ο ΠΑΟΚ έχει δύο βαθμούς και βρίσκεται στην 3η θέση του ομίλου, καθώς η Μπορούσια έφτασε στους 4, ενώ ο Κράσνονταρ που νίκησε 2-1 την Καμπάλα έχει 3 βαθμούς κι έναν η ομάδα από το Αζερμπάϊτζάν.

23:56Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Οι φίλαθλοι του ΠΑΟΚ αποθεώνουν τους παίκτες της ομάδας τους για το σπουδαίο βαθμό που πήραν απέναντι στη Μπορούσια.

23:55Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Τελικό αποτέλεσμα στην Τούμπα: ΠΑΟΚ-Ντόρτμουντ 1-1

23:53Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Όλη η Ντόρτμουντ είναι μπροστά για να πετύχει το νικητήριο γκολ

23:51Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Τέσσερα λεπτά ο επιπλέον χρόνος στο ματς

Προηγείται η Κράσνονταρ στο άλλο ματς του ομίλου με 2-1 της Καμπάλα με το γκολ του Σμολόφ στο 84΄.

23:50Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Τελευταία κίνηση του Τούντορ, βάζει τον Πέλκα στο 89΄ και βγάζει τον Μπερμπάτοφ που ήταν καλός σε γενικές γραμμές.

23:49Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Μεγάλη ευκαιρία για τη Ντόρτμουντ στο 88΄, με το σουτ του Παρκ  να περνάει ελάχιστα άουτ.

23:48Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Ο γκολκίπερ του ΠΑΟΚ ενήργησε ενστικτωδώς σε καραμπόλα που έγινε μετά το σουτ του Σμέλτσερ κι έδιωξε σε κόρνερ

Σπουδαία επέμβαση του Όλσεν στο 86΄.

23:47Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Τελευταίο πεντάλεπτο στην κανονική διάρκεια του αγώνα.

23:46Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Εκτός αγώνα και ο Κάτσε, στην θέση του ο Χαρίσης στο 85΄.

23:45Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Τρίτη και τελευταία αλλαγή των Γερμανών, με τον Γιανουζάι να δίνει την θέση του στον Λέιτνερ στο 84΄.

23:44Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Ο Ζάιρο βρέθηκε πολύ πλάγια και θα μπορούσε να είχε πασάρει στον Μπερμπάτοφ, αλλά προτίμησε να τελειώσει μόνος του την φάση.

23:42Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Τεράστια ευκαιρία χάνει ο ΠΑΟΚ στο 81΄ με τον Ζάιρο να πλασάρει και τον Βαϊντενφέλερ να διώχνει σε κόρνερ

23:41Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Το ματς έχει... ανοίξει για τα καλά μετά το γκολ της ισοφάρισης της Ντόρτμουντ, 10 λεπτά πριν το τέλος.

23:39Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

REUTERS/ALEXANDROS AVRAMIDIS
23:36Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

«Φθηνό»γκολ δέχτηκε ο ΠΑΟΚ από την ολιγωρία του τερματοφύλακά του, που θεώρησε ότι ο Χόφμαν θα πλάσαρε, αλλά εκείνος άφησε τη μπάλα να περάσει και να πάει σιγά-σιγά στα δίχτυα. Κρίμα για τους «ασπρόμαυρους» που δεν είχαν κινδυνεύσει

23:35Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ στο 73΄. Ο Ζάιρο στην θέση του Μακ που κουράστηκε.

23:34Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Τρομερό λάθος του Όλσεν στην πάσα του Κάστρο προς τον Χόφμαν, με τη μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα και το ματς στα ίσια στο 72΄ (1-1). Σκόρερ ο Κάστρο.

23:33Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

ΓΚΟΛ η Ντόρτμουντ συο 72΄, 1-1

23:32Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Μεγάλη επέμβαση του Όλσεν στην απευθείας εκτέλεση από τον Ρόις.

23:31Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Φάουλ σε πολύ καλή θέση για τους Βεστφαλούς στο 71΄. Το έκανε ο Κάτσε πάνω στον Γιανουζάι.

Έχει αρχίσει να πιέζει η Μπορούσια, αλλά δεν κάνει ευκαιρίες.

23:30Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Τζαβέλλας στο 69΄ και μ΄ αυτή χάνει το επόμενο παιχνίδι με την Κράσνονταρ.

23:28Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Πρώτη καλή φάση για τη Ντόρτμουντ στο δεύτερο μέρος, με το σουτ του Σμέλτσερ στο 56΄ να φεύγει άουτ και να μην ανησυχεί τον Όλσεν.

23:27Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Πήγε ο Ράμος στην κορυφή της επίθεσης, με τον Ρόις να πηγαίνει στο άκρο

Στο 65΄ ο Ράμος παίρνει την θέση του Μχιταριάν και ο Σμέλτσερ του Βάιγκλ.

23:26Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Δεκαεννέα γκολ μέχρι τώρα στο Europa League έχει βάλει η Ντόρτμουντ.

23:25Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Διπλή αλλαγή ετοιμάζει ο Τούχελ για να ενισχύσει την επιθετική γραμμή της ομάδας του.

23:21Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Μεγάλη ευκαιρία χάνει ο Μπερμπάτοφ στο 59΄. Ο Βούλγαρος αφού απέφυγε δύο παίκτες προσπάθησε από πολύ μακριά να «κρεμάσει» τον Βαϊντενφέλερ, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

23:19Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Ισοφάρισε η Καμπάλα την Κράσνονταρ με τον Ντάντο στο 51΄.

23:17Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Ο ΠΑΟΚ στέκεται εξαιρετικά στα 10 πρώτα λεπτά της επανάληψης.

23:16Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Δύο συνεχόμενα κόρνετ κέρδισε η ομάδα του Τούχελ, αλλά πέρασαν ανεκμετάλλευτα

23:13Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Επικίνδυνη επίσκεψη του ΠΑΟΚ στα καρέ της γερμανικής ομάδας, αλλά ο Σάμπο δεν πρόλαβε να πιάσει την κεφαλιά από τη σέντρα του Κάτσε στο 51'.

23:12Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Μπερμπάτοφ.

INTIME SPORTS/ΣΙΑΡΡΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
23:10Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Το ματς επαναρχίζει...

Προσωρινή διακοπή στο 48΄ λόγω των καπνογόνων που άναψαν οι οπαδοί της Μπορούσια.

23:06Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Αρχίζει το δεύτερο ημίχρονο...

Και η Μπορούσια θα παραταχθεί με την ίδια ενδεκάδα που ξεκίνησε τον αγώνα

Καμία αλλαγή δεν έχει ο «δικέφαλος» στο δεύτερο 45λεπτο.

23:05Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Οι δύο ομάδες είναι έτοιμες για το δεύτερο μέρος.

22:54Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

22:53Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Με το γκολ του Μακ στο 34΄ ο «δικέφαλος» του Βορρά μπαίνει με προβάδισμα στ΄ αποδυτήρια. Μέχρι να ανοίξει το σκορ ο Μακ, η Ντόρτμουντ ήταν κυρίαρχη στον αγωνιστικό χώρο, έφτασε δύο φορές κοντά στο γκολ, αλλά στα τελευταία 10 λεπτά οι Θεσσαλονικείς ανέβασαν την απόδοσή τους και ισορρόπησαν πλήρως το ματς.

22:51Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Ημίχρονο στην Τούμπα: ΠΑΟΚ-Ντόρτμουντ 1-0

22:50Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Μεγάλη φάση για τη Ντόρτμουντ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους, με τον Βάιγκλ να αιφνιδιάζεται απέναντι από τον Όλσεν και η κεφαλιά του έφτασε στην αγκαλιά του γκολκίπερ του ΠΑΟΚ.

22:49Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις στο πρώτο μέρος.

22:46Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Ο Μακ πανηγυρίζει.

INTIME SPORTS/VILLA
22:41Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Νέα επίσκεψη του ΠΑΟΚ στα καρέ της Ντόρτμουντ στο 37΄. Το απευθείας βολέ του Μπερμπάτοφ μέσα από την περιοχή και πλάγια δεξιά έφυγε άουτ.

22:39Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Είδε κίτρινη ο Μακ στους πανηγυρισμούς.

Απίστευτο γκολ από τον Μακ. Από την πάσα του Τζιόλη ο Σλοβάκος βγήκε στην πλάτη της άμυνας των Γερμανών κι από πλάγια κεραυνοβόλησε τον Βαϊντενφέλερ. Μπροστά ο ΠΑΟΚ κόντρα στη ροή του ματς (1-0).

22:37Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ στο 34΄, 1-0

Πρώτη κίτρινη στο ματς, τη βλέπει ο Μχιταριάν στο 32΄ για κράτημα από πίσω στον Τζιόλη.

22:36Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Στο άλλο ματς του ομίλου, η Κράσνονταρ προηγείται με 1-0 της Καμπάλα με το γκολ του Βάντερσον.

22:34Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Ημίωρο στο παιχνίδι και ο ΠΑΟΚ κρατάει ακόμη το μηδέν στην άμυνά του. Επιθετικά είναι ανύπαρκτος!

22:32Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Νέα μεγάλη φάση για τους φιλοξενούμενους στο 28΄, με τον Ρόις να μη μπορεί να κάνει από κοντά την προβολή μετά τη συρτή σέντρα του Μχιταριάν.

22:30Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

22:29Πέμπτη 01 Οκτωβρίου 2015

Ο Κάτσε το εκτέλεσε αλλά έδιωξαν εύκολα οι αμυντικοί της Μπορούσια.